خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » الزام جدید برای تبدیل وضعیت هیأت علمی دانشگاه تهران

الزام جدید برای تبدیل وضعیت هیأت علمی دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران گفت: شیوه‌نامه فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران تدوین می‌شود که بر اساس آن، هیأت علمی پیمانی و رسمی آزمایشی الزام خواهند داشت که برای تبدیل وضعیت یک دوره فرصت مطالعاتی در صنعت بگذرانند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران امروز یکشنبه ۶ آذر ماه در آئین افتتاح پردیس علم و فناوری شهید چمران دانشگاه تهران در اشتهارد، گفت: افتتاح این مجموعه، نهضت جدیدی را در روابط صنعت و دانشگاه ایجاد می‌کند و سبک جدیدی در شراکت استراتژیک بین دولت، دانشگاه و بخش خصوصی رقم می‌زند. امیدواریم این شراکت استراتژیک، نقطه عطفی در تاریخ ارتباط صنعت و دانشگاه شکل دهد.

رئیس دانشگاه تهران افزود: همیشه از ارتباط بین صنعت و دانشگاه صحبت می‌کنیم و با وجود اینکه از گذشته تاکنون برای گسترش این ارتباط تلاش شده است اما توفیق چندانی در این زمینه نداشته‌ایم. با بررسی اولیه قراردادهای پژوهشی دانشگاه مشخص می‌شود که اکثر این قراردادها با نهادهای واسط منعقد شده است و نه اصل صنعت.

رئیس دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنانش با اعلام اینکه پردیس علم و فناوری شهید چمران دانشگاه تهران محلی برای برگزاری دوره‌های فرصت مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران خواهد بود، اظهار کرد: شیوه‌نامه فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران تدوین می‌شود که بر اساس آن اعضای هیأت علمی پیمانی و رسمی آزمایشی الزام خواهند داشت که برای تبدیل وضعیت حتماً یک دوره فرصت مطالعاتی در صنعت بگذرانند. همچنین در زمینه ارتقای اعضای هیأت علمی در بخش اجرایی، امتیاز ویژه‌ای را برای افرادی که در صنعت حضور دارند، خواهیم دید.

همچنین ببینید

نیازمحوری تحقیقات اعضای هیات علمی در آیین‌نامه جامع پژوهانه

معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: نظام مسائل و ماموریت‌گرایی در آیین‌نامه جامع پژوهانه مورد توجه …

یک دیدگاه

  1. جالبه!
    اجرای شیوه نامه فرصت مطالعاتی ارتباط با صنعت و جامعه از سال ۹۸ برای افرادی که از این سال به بعد جذب شدن و میخوان تبدیل وضعیت بشن ، الزامی هست، اون کقت دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ الزامی کرده؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *