خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تصویب امتیاز تأهل و داشتن فرزند در جذب اعضای هیات علمی

تصویب امتیاز تأهل و داشتن فرزند در جذب اعضای هیات علمی

هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی امتیاز فرزند در جذب اعضای هیات علمی را بر اساس ابلاغیه جمعیتی رئیس جمهور مصوب کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۲۹۲ مورخ ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ در خصوص ابلاغیه مورخ ۱۹ آبان ۱۴۰۰ رئیس جمهور به شرح زیر مصوب کرد:

در بررسی صلاحیت عمومی متقاضیان عضویت هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، در ازای تأهل ۵ امتیاز و در صورت داشتن هر فرزند ۳ امتیاز به امتیازات صلاحیت عمومی افزوده می‌شود.

همچنین براساس این مصوبه در صورت تساوی امتیازات طبق فرم بررسی صلاحیت عمومی، اولویت با فرد متأهل است.

همچنین ببینید

حضور پررنگ اعضای هیأت علمی در میان مخترعین

در سال گذشته اعضای هیأت علمی بیشترین حضور را در میان مخترعین در کانون پتنت …

۶ دیدگاه

  1. خیلی مسخره است که تاهل و تعداد فرزند جایگزین ملاک علمی باشد

  2. این قانون بیشتر از آن که مشوق ازدواج باشد، بیشتر به نوعی تنبیه مجردان هست، کسی که مدت ها برنامه ریزی کرده تلاش کرده، یک شبه با این قانون صلاحیتش کم شده، علاوه بر این خیلی ها شرایط ازدواج ندارند، یا بچه دار نمی‌شوند، پس طبق این قانون از صلاحیت کمتری برخوردارند، متاسفانه در این قانون جایی برای استثنائات وجود نداره و حق خیلی ها ممکنه ضایع بشه

  3. کجای دنیا تاهل در جذب هیات علمی امتیاز دارد؟ این قوانین عجیب و غریب را از کجا می آورید؟ یعنی به جای اینکه فردی که از لحاظ علمی شایسته تر است در اولویت قرار گیرد کسی که متاهل است و چند فرزند دارد در اولویت خواهد بود؟ شایسته سالاری هم که در محاسبات شما جایی ندارد!

    • امتیاز عمومی منظورشونه. کلا روال جذب به امتیاز ربط نداره. به امتیاز سن هم ربط نداره. اینو همه میدونند. فقط به نظر هیئت جذب ربط داره. خیللی حساسیت نشون ندید.ممنون از ادمین به خاطر اخبار

  4. واقعا فکر کردید این کار باعث ازدواج و فرزنداوری میشه؟ خیر. اگر به فکر ازدواج و فرزندآوری اساتید هستید، سامانه ازدواج راه بیندازید. جوانی که ازدواج نکرده به خاطر بی پولی، از کار کردن می اندازید. وقتی کار نداشته باشه کسی زن نمیدهد. خانم ها هم بدتر. خانمی که متاهل است مشکل مالی اش کمتر است. ولی مجردها باید خودشان خرج خود را بدهند. بجای شایسته سالاری، مسائل شخصی را ملاک میگذارید. این کارها باعث فرار نخبگان است

    • اتفاقا موثره دوست عزیز. من خودم هیات علمی دانشگام. اکثر افراد نخبه به قول شما رفتند. کی مونده بنظرتون؟ بیشک این افراد متقاضی جذب به این نکات توجه میکنند. تصمیم گیرنده هم دیگه گروه تخصصی دانشکده نیست. هیات جذب تصمیم میگیره و چه بسا صرفا بر همین معیار تصمیم بگیرند!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.