خانه » برگزیده » برگزاری فراخوان جذب هیئت‌علمی دانشگاه آزاد در بهمن‌ماه ۱۴۰۰

برگزاری فراخوان جذب هیئت‌علمی دانشگاه آزاد در بهمن‌ماه ۱۴۰۰

سرپرست مرکز جذب و امور هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: فراخوان جذب هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی را در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ خواهیم داشت.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدصادق ضیائی در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا، درباره جذب هیئت‌علمی در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در یک سال گذشته توانستیم پرونده‌های اعضای هیئت‌علمی که سالیان سال به‌صورت پیمانی یک‌ساله قرارداد داشتند و معوق بود را در دستور کار قرار دهیم. در این مسیر حدود یک هزار و ۳۰۰ پرونده در دست بررسی قرار گرفت که از این میان حدود هزار پرونده تعیین تکلیف شد.

وی افزود: در جذب هیئت‌علمی به گونه‌ای عمل کردیم که در یکسال گذشته میزان ارتقا از مربی به استادیار، از استادیار به دانشیار و از دانشیار به استاد برابر با ۲۰ سال گذشته بوده است. هرم هیئت‌علمی دانشگاه در حال اصلاح است و دیگر با تراکم مربی مواجه نیستیم. بخش عمده‌ای از حدود ۹ هزار مربی وارد دوره دکتری شده‌اند و بخشی نیز وارد مرحله استادیاری شده‌اند. از قاعده لختی در مربی فاصله گرفته‌ایم و این هرم دیگر کارآمد است. جذب هیئت‌علمی فقط از میان فارغ‌التحصیلان دوره دکتری صورت می‌گیرد و دیگر مربی جذب نمی‌کنیم.

سرپرست مرکز جذب و امور هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بررسی پرونده‌های جذب هیئت‌علمی افزود: بررسی پرونده‌های فراخوان جذب سال ۹۷ به خاطر زحمات دکتر رنجبر بسته شده است، بررسی پرونده‌های متقاضیان فراخوان ۹۸ نیز در حال انجام است. مصاحبه علمی متقاضیان در تهران مرکزی انجام می‌شود، پرونده‌ها برای بررسی صلاحیت عمومی به استان‌ها ارسال شده است تا اقدامات نهایی صورت گیرد.

بررسی پرونده های فراخوان جذب هیئت علمی ۹۹ 

ضیائی بیان کرد: پرونده‌های فراخوان سال ۹۹ نیز در حال انجام است، رفع نقص‌ها صورت می‌گیرد این مسیر را ادامه می‌دهیم تا پرونده‌ها را به هیئت مرکزی جذب ارائه دهیم.

وی درباره نیازسنجی اعضای هیئت‌علمی گفت: طبق دستور رئیس دانشگاه با برنامه آمایش آموزش عالی هماهنگی‌های لازم را ایجاد کرده‌ایم جذب هیئت‌علمی بر اساس زیست‌بوم و مشخصات منطقه صورت می‌گیرد. در این زمینه با روسای استان‌ها جلسه گذاشته می‌شود و وقتی نیازها نهایی شد فراخوان اعلام می‌َشود.

سرپرست مرکز جذب و امور هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در این مسیر بررسی صلاحیت عمومی پرونده‌های جذب هیئت‌علمی را به استان‌ها واگذار کردیم و کارگروه صلاحیت عمومی زیر نظر استان ایجاد می‌شود. مصاحبه علمی متقاضیان نیز بر اساس تصمیم دو معاونت تخصصی علوم انسانی و مهندسی در تهران یا مراکز استان انجام می‌شود.

زمان فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ 

ضیائی درباره فراخوان جذب سال ۱۴۰۰ اعلام کرد: پس از تعیین تکلیف پرونده‌های جذب هیئت‌علمی سال ۹۹، اعلام نیاز نهایی واحدهای را دریافت خواهیم کرد و پیش‌بینی می‌کنم که در بهمن‌ماه ۱۴۰۰ فراخوان جذب داشته باشیم.

همچنین ببینید

موسسه علمی فرزانگان دانش؛ ارتقا رزومه دکتری

انتشارات فرزانگان دانشآخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات …

۲ دیدگاه

  1. فراخوان دانشگاه آزاد سر کاری هست، سال ۹۸ هم من شرکت کردم، زنگ زدم، گفتن رشته شما حذف شده و ما نیازی به نیرو نداریم. حتی به خودشون زحمت ندادن تو سامانه اعلام کنن.

  2. سلام.
    میشه فراخوان ۹۸ تعیین تکلیف بشه لطفاً! مدت هاست بلاتکلیف هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *