خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » اعلام نحوه محاسبه و پرداخت حق جذب سرآمدی هیات علمی دانشگاه آزاد

اعلام نحوه محاسبه و پرداخت حق جذب سرآمدی هیات علمی دانشگاه آزاد

مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات طرح حق جذب سرآمدان علمی دانشگاه آزاد اسلامی را تشریح کرد.

به گزارش وب سایت جذب هیات علمی، بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر علی جهان مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح مصوبه روز گذشته هیات امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر «طرح حق جذب سرآمدان علمی»، گفت: با عنایت به رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص حمایت از سرآمدان علمی دانشگاه، شیوه نامه محاسبه و پرداخت حق جذب سرآمدی اعضای هیات علمی دانشگاه برای توجه به دستاوردهای کیفی کوتاه مدت و بلندمدت، روز گذشته در جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

وی ادامه داد: تصویب این شیوه نامه به منظور افزایش انگیزه اعضای هیات علمی جهت افزایش کیفیت تولیدات علمی در مسیر انجام پژوهش‌های تاثیرگذار و ارتقای جایگاه دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی بین المللی انجام شد.

دکتر جهان با اشاره به مشمولان دریافت حق جذب سرآمدان علمی، گفت: اعضای هیات علمی که با توجه به تخصص خود و در چارچوب ضوابط هیات حمایت از کرسی های نوآوری و نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کرسی نوآوری و نظریه پردازی موفق برگزار کرده اند، می توانند از این حق جذب بهره مند شوند.

مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: آن دسته از اعضای هیات علمی که بتوانند در مجلات یک درصد اول فهرست موضوعی مقالات خود را به چاپ برسانند یا تولیدات علمی آنها به دلیل کیفیت بالا در لیست مقالات پراستناد Highly Cited پایگاه کلاریویت آنالیتیکس (Web of Science) قرار گیرد نیز مشمول دریافت این حق جذب خواهند بود.

دکتر جهان با بیان اینکه اعضای هیات علمی دارای شاخص h اسکوپوس بالا نیز از این طرح بهره مند خواهند شد، گفت: اعضای هیات علمی که بتوانند براساس اعلام سالانه پایگاه کلاریویت آنالیتیکس در لیست دانشمندان یک درصد برتر جهان (Highly Cited Researcher) قرار گیرند و آن دسته از اعضای هیات علمی که جوایز معتبر ملی و بین المللی نظیر جایزه مصطفی(ص)، خوارزمی، فارابی، مدال فیلدز(Fields Medal) در حوزه ریاضیات و جایزه نوبل(Nobel Prize) در رشته های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات، اقتصاد و صلح، به آنها تعلق گیرد نیز مشمول دریافت حق جذب خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: اعضای هیات علمی که در مجلات اصلی Nature با ISSN:0028-0836 و Science با ISSN:0036-8075 به عنوان نویسنده مسئول یا اول، مقاله علمی منتشر کنند نیز شامل این طرح خواهند بود.

مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: حق جذب سرآمدی براساس مجموع موارد امتیازآور و براساس ارزیابی نهایی اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم‌سنجی محاسبه شده و در قالب پرداخت جداگانه‌ای تا سقف ماهانه ۵۰ میلیون ریال محاسبه و به صورت سه ماه یک بار معادل با رقم تعیین شده پرداخت خواهد شد.

دکتر جهان با تأکید بر اینکه پرداخت حق جذب صرفاً برای یک سال است و به صورت سه ماه به سه ماه پرداخت می شود، گفت: در صورت امتیازآوری مجدد اعضای هیأت علمی، این طرح برای یک سال دیگر قابل تکرار خواهد بود. در صورت اخذ امتیاز مجدد، این پرداخت مطابق آیین‌نامه قابل انجام است.

همچنین ببینید

جذب اعضای هیات علمی وابسته دانشگاه آزاد ۱۴۰۲ تا ۶ ماه آینده

مراحل جذب اعضای هیات علمی وابسته دانشگاه آزاد اسلامی سال ۱۴۰۲ در طی ۶ ماه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *