خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی از تصویب افزایش ۵۵ درصدی حق مرتبه اعضای هیات علمی مطابق شیوه نامه (مدل الف) در جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، محمدمهدی فداکار با تشریح مصوبه روز گذشته هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر «طرح نظام پرداخت اعضای هیأت علمی نوع الف و ب»، گفت: اعضای هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی با پیشنهاد دکتر محمدمهدی طهرانچی مبنی بر افزایش حق مرتبه اعضای هیأت علمی دانشگاه (مدل الف) مبتنی بر شیوه‌نامه پیشنهادی موافقت کردند.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مطابق این شیوه‌نامه و در راستای سیاست‌های ابلاغی رئیس و دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص اعضای هیأت علمی، در این جلسه با شیوه‌های همکاری اعضای هیأت علمی تمام وقت با دانشگاه آزاد اسلامی به صورت «الف» و «ب» موافقت شد.

وی افزود: این طرح در راستای افزایش انگیزه و استفاده از ظرفیت اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده است.

فداکار به فعالیت‌های علمی و آموزشی اعضای هیأت علمی تمام وقت (مدل الف) اشاره کرد و گفت: مطابق این طرح «عضو هیأت علمی تمام وقت الف» موظف به انجام نظام‌مند ۳۲ ساعت کار علمی در هفته (ثبت شده در سیستم حضور و غیاب) یا معادل آن در زمینه آموزش، پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان‌نامه و رساله دکتری) و پژوهش‌های برون سازمانی و فعالیت‌های فناورانه و مشاوره و یا داوری مقاله یا رساله و مشاوره فرهنگی تربیتی دانشجویان و مشارکت در کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه و مشارکت در شوراهای علمی و آموزشی، انجام امور اجرایی و نظارتی، آموزش‌های کوتاه‌مدت، مدیریت آزمایشگاه‌ها و کارگاه یا کلینیک و انجام امور محوله از سوی دانشگاه است.

وی ادامه داد: عضو هیأت علمی تمام وقت (مدل ب) موظف به انجام نظام‌مند ۱۶ ساعت کار علمی در هفته مشتمل بر آموزش و پژوهش تحصیلات تکمیلی (راهنمایی پایان‌نامه و رساله دکتری) است. در مدل «ب» حق مرتبه نسبت وضعیت فعلی با توجه به کاهش ساعات حضور و موظفی کاهش می‌یابد، اما هیأت علمی تمام وقت است.

همچنین ببینید

تشکیل کمیته همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم گفت: قرار است کمیته‌ای از اعضای وزارتخانه‌های علوم، …

یک دیدگاه

  1. هیت علمی دانشگاه ازاد با بیش از ۱۵ سال سابقه هستم در یکی از شهرهای نزدیک مشهد تدریس میکردم ولی امسال به واحد مشهد مامور شدم حق جذب و فوق العاده خاص واحد من را خیلی کم کردند حقوق من نزدیک یک میلیون تومان کم شد اعتراض کردم گفتند تصمیم هیت رییسه دانشگاه ازاد مشهد این است که هر کسی که به واحد مشهد مامور یا منتقل شود حق جذب و فوق العاده خاص واحدش حدود ۵۰ درصد کم بشه اگر دوست ندارید برگردید به همان شهر ی که قبلا بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *