خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » منتفی شدن افزایش حقوق هیئت علمی‌ها برای سال آینده

منتفی شدن افزایش حقوق هیئت علمی‌ها برای سال آینده

وزیر علوم گفت: با رد لایحه بودجه ۱۴۰۰ افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال آینده فعلا منتفی است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

منصور غلامی، وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش حقوق اعضای هیئت علمی اظهار کرد: در گذشته اعضای هیئت علمی از سقف حقوق مستثنی بوده اند، اما سایر دستگاه‌های اداری با چنین شرایطی مواجه نبودند.

او افزود: با حکم دیوان عدالت اداری مقرر شد تا برای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها هم سقف حقوق در نظر گرفته شود، اما با اعتراض ما و مذاکراتی که انجام دادیم، آن‌ها قانع شدند، حکم دیوان اصلاح شد و اعضای هیئت علمی مانند گذشته از تعیین سقف حقوق مستثنی هستند.

غلامی تصریح کرد: برای افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در سال آینده برنامه‌ای که داشتیم با رد لایحه ۱۴۰۰ فعلا منتفی است.

هیات عمومی دیوان عدالت اداری مستثنی شدن اعضاء هیات علمی از شمول حداکثر حقوق را مغایر با قانون تشخیص داده و ابطال کرده است که مبین آن حکم مقرر در ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری یک حکم خاص است و برای همه دستگاه‌های اجرایی از جمله مستثنیات ماده ۱۱۷ قانون مزبور لازم الاتباع است.

به استناد ماده ۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ بنابراین بند ۱ تصویب‌نامه مورد شکایت که به موجب آن اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی از شمول حداکثر حقوق مقرر در ماده ۷۶ قانون مدیریت خدمات کشوری مستثنی شده و به شرح موارد گفته شده با قانون مغایر است و مستند به بند ۱ ماده ۱۲ و ماده ۸۸ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال ۱۳۹۲ باطل می‌شود.

همچنین ببینید

آسیب شناسی نظام ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها

مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با آسیب شناسی نظام ارتقای اعضای هیئت علمی، بسته …

۲ دیدگاه

  1. زمان جذب نیرو که می رسه دولت بودجه نداره!!!!!!!
    کلی دانشجوی فرادکتری و حتی دکتری با رزومه عالی هنوز در انتظار جذب هستن ولی اقایون هیات علمی جاباز نمی کنن و فراخوان نمی دهند !!!!!!!!!! تا جاشون رو کسی تنگ نکنه!!!!
    اگر مملکت بودجه دارد این دانشجویان فرادکتری رو جذب کند نه اینکه حقوق اعضای غیر علمی رو زیاد کند.

    • اگر فقط اونایی ک دو تا شغل دارن واقعا یک شغلی میشدن هیچ جوونی بیکار نمیموند. هر چند مشکل اصلی دکتری و پسا دکتری های ما اینه ک وزارت های علوم و بهداشت بی رویهدانشجو گرفتن و تعداد این عزیزان خیلی بیشتر از نیاز دانشگاه ها هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.