خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » فراهم بودن امکان جذب دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج

فراهم بودن امکان جذب دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج

رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیأت علمی گفت: دانشجویان ایرانی که بورسیه نبوده اند و در کشور‌های خارجی مشغول به تحصیل هستند هم می‌توانند در فراخوان‌های جذب شرکت کنند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمدعلی کی نژاد، رئیس هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره امکان جذب دانشجویان ایرانی غیر بورسیه که در کشورهای خارجی مشغول به تحصیل هستند، اظهار کرد: دانشجویان ایرانی که بورسیه نبوده اند و در کشور‌های خارجی مشغول به تحصیل هستند هم می‌توانند در فراخوان‌های جذب شرکت کنند.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این افراد به هیئت‌های مرکزی جذب هیئت علمی پیام بدهند، ما بعد از ۲۴ ساعت بعد به آن‌ها پاسخ اده و شرایط را توضیح می‌دهیم.

به گفته این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، مبحث جذب نشدن این افراد در کشور اصلا درست نیست و نباید مطرح شود.  فضای جهش علمی کشور طوری است که تنها سلاح ما همین پیشرفت‌های علمی است.

تعهدات بورسیه‌های بلاتکلیف جایابی نشده آزاد می شود

کی نژاد درباره تکلیف بورسیه‌هایی که حاضر به جایابی به مراکز پیشنهادی نشوند، گفت: اگر بورسیه‌ها هر جایابی که به آن‌ها پیشنهاد می‌شود را قبول نکنند، بورس و تعهدات فرد آزاد می‌شود.

او تاکید کرد: بورسیه‌های دانشگاه‌ها برای جذب، باید ۷۰ درصد نمره آخرین فرد قبولی را کسب کرده باشند تا پذیرفته شوند. استاد دانشگاه شدن شرایطی دارد و وقتی فردی که شرایط لازم را دارد، نباید مانع جذب آن‌ها شویم. ما به دنبال رد افراد نیستیم، بلکه به دنبال جذب فرد به شرط احراز شرایط هستیم.

همچنین ببینید

شروع شناسایی و جذب اساتید فعال معارف

معاون آموزشی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها گفت: برنامه جدیدی را با عنوان جذب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *