خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹

عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹

معاون اداری مالی وزارت علوم از عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در بودجه سال ۹۹ خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

محمد تقی نظرپور در گفتگو با مهر درباره افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه سال ۹۹ گفت: حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ افزایشی نداشته و همانند سال ۹۸ اعمال می‌شود.

وی درباره همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم با وزارت بهداشت نیز گفت: حقوق اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌های وزارت علوم تدریس می‌کنند با حقوق اعضای هیئت علمی که در همان رشته و مرتبه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌کنند، متفاوت است.

معاون اداری مالی وزارت علوم افزود: بر همین اساس برخی از اساتید دانشگاه‌ها خواستار اصلاح حقوق اعضای هیئت علمی، تحت عنوان متناسب سازی حقوق اعضای هیئت علمی با دریافتی اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که این موضوع همچنان پیگیری می‌شود ولی هنوز موفقیتی حاصل نشده است.

به گزارش مهر، پیش از این منصور غلامی درباره همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم با وزارت بهداشت به مهر گفته بود: چندین سال است که افزایش حقوق هیئت علمی نداشته ایم.

وی افزود: بررسی راهکارهایی برای افزایش حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم آغاز شده تا جامعه علمی ما بتوانند با قوت و دلگرمی بیشتری در حد شأنشان حمایت شوند و کارشان را همچنان که مؤثر بوده ادامه دهند.

غلامی ادامه داد: در این بررسی‌ها به نتیجه رسیدیم که بعضی تفاوت‌ها بین حقوق اساتید فعال شاغل در حوزه علوم پایه پزشکی است و یک آیتمی بیشتر از اعضای هیئت علمی وزارت علوم دارند که هیئت امنای آن دانشگاه‌ها برای آنها تصویب کرده اند. تقاضای ما از معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه این است که این اجازه را بدهند تا این افزایش برای اعضای هیئت علمی وزارت علوم نیز تأمین شود.

وی اظهار داشت: نظر موافق و مساعد آنها در حال بررسی است که امیدواریم به نتیجه مورد نظر برسد.

همچنین ببینید

اعلام جزئیات برخورد با اعضای هیات‌ علمی‌ دچار رکود علمی در دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره برخورد با اعضای هیات‌ علمی که دچار رکود علمی می …

۵ دیدگاه

 1. اساتید حوزه بهداشت طبق مستندات تایمکس موظف به ۱۶۴ ساعت حضور در محل کار می باشند و چنانچه نتوانند این زمان را تکمیل نمایند از مرخصی سالانه انها کسر می گردد اما اکثر اساتید وزارت علوم فارغ از این الزام بوده و نوعا در ساعاتی که کلاس دارند در محل دانشگاه حضور می یابند.لذا نمی توان این دو گروه را با یکدیگر مقایسه کرد .توصیه می کنم از اساتید علوم نظر خواهی شود که اگر برایشان سیستم ثبت ورود وخروج نصب شود و ملزم به هفته ای ۱۶۴ ساعت کار در محل دانشگاه باشند ایا در ازای همسانی حقوق با بهداشت می پذیرند ،قطعا نخواهند پذیرفت.چون با منافع مالی انها در تعارض خواهد بود .

  • عجب
   ۱۶۴ ساعت ؟؟
   یعنی در دانشگاه اطاق می کنند و زندگی خوابگاهی دارند ؟؟
   پس اساتیدی کا در مطلبها به طبابت مشغولند پزشک نیستند ؟

  • رهگذر کمی دقت کن . هفته ای ۱۶۴ ساعت. پس کی میخوابی؟

  • حقیر هیئت علمی وزارت علوم هستم و به همراه همکارانم هفته ای ۴۰ ساعت در دانشگاه حضور دارم با کمترین امکانات و نظارت سیستم های ورود و خروج. حتی جایی برای استراحت یک ربعه هم نداریم، بین ترم، در تعطیلات تابستان و … هم حضور داریم.
   رسالت هیئت علمی حضور فیزیکیش نیست، هیئت علمی اسیر نیست مغز متفکر دانشگاهه و نباید در قید و بند ساعت باشه جایی که ما بر خلاف تفکر شما هستیم!!
   از تبعیض بین اعضا در وزارت علوم و بهداشت بگذریم که می توان روزها در موردش حرف زد، همه باید در جهت ارتقا کیفی پژوهش و آموزش حرکت کنیم که ساعات کار زیاد و این حقوق ها هرگز موفقیتی را برای ما نخواهد داشت.

  • دوست عزیز ۱۶۴ ساعت در هفته حتی اگه ۷ روز هفته رو هم در نظر بگیریم میشه روزی ۲۳٫۵ ساعت. یه مقدار عجیب نیست؟!!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *