خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تعیین میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ برابر با سایر کارکنان دولت

تعیین میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ برابر با سایر کارکنان دولت

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: آنچه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ منظور شده، افزایش حقوق کارکنان دولت است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دیروز یکی از خبرگزاری‌ها از قول دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از “عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹” خبر داده بود که به هیچ وجه چنین چیزی مطرح نشده بود.
دکتر محمدتقی نظرپور همچنین درخصوص همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم با وزارت بهداشت اظهار داشت: حقوق اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌های وزارت علوم تدریس می‌کنند با حقوق اعضای هیئت علمی که در همان رشته و مرتبه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌کنند، متفاوت است.
وی تصریح کرد: بر همین اساس برخی از اساتید دانشگاه‌ها خواستار اصلاح حقوق اعضای هیئت علمی، تحت عنوان متناسب‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی با دریافتی اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که این موضوع همچنان پیگیری می‌شود ولی هنوز موفقیتی حاصل نشده است.

همچنین ببینید

پرداخت دستمزد به اساتید حق‌التدریس در صورت برگزاری کلاس‌های مجازی

معاون آموزشی دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: در دوره‌ای که کشور با شیوع بیماری کرونا …

۱۲ دیدگاه

 1. پیامی با اسم رهگذر گذاشته ام که اکثر همکاران فرموده اند مگر می شود هفته ای ۱۶۴ ساعت کار کرد ،البته یک مورد هم بی ادبی کرده اند ،اولا بجای ماه اشتباها هفته نوشته شده که از همه عزیزان معذرت می خواهم .

 2. من در ارتباط با همسانی حقوق اساتید علوم و بهداشت فقط به یک مقوله ثبت ورود و خروج اساره کردم ولی دوستان مطالب دیگری را مطرح می فرمایند ،اگر بحث حصور اساتید در مطب ها را های لایت می کنید توصیه می شود در ساعات درس سری به کارخانجات ،مترو،پروزه های ساخت و ساز جاده و …بزنید بعد به حصور اطبا در مطب اشاره کنید،حاقل اساتی پزش صبحمطب نیستند ولی مهندسان و …صبح به جای دانشگاه در همان جاهایی هستند که گفتم .می گید برید ببینید

 3. آیا با مدرک کارشناسی ارشد و بدون سابقه کار تدریس می شه استاد حق التدریس دانشگاه آزاد اسلامی شد

 4. اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت علاوه بر حقوق بالا و کارانه در مطب های شخصی مشغول فعابیت تمام وقت و جیب خودشان هستن و جالی اینجاس که اگه از دانشجوهاشون پیگیری بشه هفته ای ۶ ساعت هم حضور ندارند.

 5. در این زمان اگه هیات علمی دانشگاهها و کارمندان چندتا گوسفند پرورش بدهند حقوقشان از این که هست بالاتر است. واقعا در حق پژوهش و آموزش در این مقطع زمانی ظلم شده. هیات علمی کارش هدایت علمی ، پرورش فکری و پژوهش است ولی آنقدر در مشکلات قسط و مسکن و …. گیر کردند که رسالت اصلی خودشون واقعا تحت شعاع قرار گرفته.

 6. اساتید حوزه بهداشت طبق مستندات تایمکس موظف به ۱۶۴ ساعت حضور در محل کار می باشند و چنانچه نتوانند این زمان را تکمیل نمایند از مرخصی سالانه انها کسر می گردد اما اکثر اساتید وزارت علوم فارغ از این الزام بوده و نوعا در ساعاتی که کلاس دارند در محل دانشگاه حضور می یابند.لذا نمی توان این دو گروه را با یکدیگر مقایسه کرد .توصیه می کنم از اساتید علوم نظر خواهی شود که اگر برایشان سیستم ثبت ورود وخروج نصب شود و ملزم به هفته ای ۱۶۴ ساعت کار در محل دانشگاه باشند ایا در ازای همسانی حقوق با بهداشت می پذیرند ،قطعا نخواهند پذیرفت.چون با منافع مالی انها در تعارض خواهد بود .

  • عجب
   ۱۶۴ ساعت ؟؟
   یعنی در دانشگاه اطاق می کنند و زندگی خوابگاهی دارند ؟؟
   پس اساتیدی کا در مطلبها به طبابت مشغولند پزشک نیستند ؟

  • رهگذر کمی دقت کن . هفته ای ۱۶۴ ساعت. پس کی میخوابی؟

  • حقیر هیئت علمی وزارت علوم هستم و به همراه همکارانم هفته ای ۴۰ ساعت در دانشگاه حضور دارم با کمترین امکانات و نظارت سیستم های ورود و خروج. حتی جایی برای استراحت یک ربعه هم نداریم، بین ترم، در تعطیلات تابستان و … هم حضور داریم.
   رسالت هیئت علمی حضور فیزیکیش نیست، هیئت علمی اسیر نیست مغز متفکر دانشگاهه و نباید در قید و بند ساعت باشه جایی که ما بر خلاف تفکر شما هستیم!!
   از تبعیض بین اعضا در وزارت علوم و بهداشت بگذریم که می توان روزها در موردش حرف زد، همه باید در جهت ارتقا کیفی پژوهش و آموزش حرکت کنیم که ساعات کار زیاد و این حقوق ها هرگز موفقیتی را برای ما نخواهد داشت.

  • دوست عزیز ۱۶۴ ساعت در هفته حتی اگه ۷ روز هفته رو هم در نظر بگیریم میشه روزی ۲۳.۵ ساعت. یه مقدار عجیب نیست؟!!!!

  • دوست عزیز چرت و پرت فرمودی!!!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *