خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تعیین میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ برابر با سایر کارکنان دولت

تعیین میزان افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹ برابر با سایر کارکنان دولت

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تأکید کرد: آنچه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ منظور شده، افزایش حقوق کارکنان دولت است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دیروز یکی از خبرگزاری‌ها از قول دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم از “عدم افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در بودجه ۹۹” خبر داده بود که به هیچ وجه چنین چیزی مطرح نشده بود.
دکتر محمدتقی نظرپور همچنین درخصوص همترازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های وزارت علوم با وزارت بهداشت اظهار داشت: حقوق اعضای هیئت علمی که در دانشگاه‌های وزارت علوم تدریس می‌کنند با حقوق اعضای هیئت علمی که در همان رشته و مرتبه در دانشگاه‌های علوم پزشکی تدریس می‌کنند، متفاوت است.
وی تصریح کرد: بر همین اساس برخی از اساتید دانشگاه‌ها خواستار اصلاح حقوق اعضای هیئت علمی، تحت عنوان متناسب‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی با دریافتی اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی هستند که این موضوع همچنان پیگیری می‌شود ولی هنوز موفقیتی حاصل نشده است.

همچنین ببینید

ساماندهی اساتید حق التدریس در دانشگاه تربیت مدرس

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از ساماندهی اساتید حق التدریس و اضافه شدن دو پایه …

۲۰ دیدگاه

 1. بنده از اعضای هیت علمی علوم پزشکی هستم به طور مرتب می بایست حضور داشته باشیم و ۱۶۰ ساعت در ماه باید حضوری داشته باشیم
  در حالیکه همکلاسی بنده الان در وزارت علوم استخدام شده کارت ورود و خروج نمیزنه
  ضمنا تابستان ها هم اکثرا نمیرن و در منزل تشریف دارنن

 2. بنده هیات علمی وزارت بهداشت هستم ماهانه حتما باید ۱۶۰ ساعت کار مفید اعم از پژوهش و آموزش بایستی ارائه بدیم علاوه بر کمیت کیفیت هم مورد بررسی قرار میگیره اگه تایید نشه خبری از ترفیع و ارتقا و…نیست وزارت بهداشت خیلی خیلی کارش سنگینه همه هیات علمی ها حق مطب ندارن فقط افراد خاص با شرایط خاص میتونن

  • باسلام
   نمیدانم این ۱۶۰ ساعت کار ماهانه از کجا آمده است. من هیات علمی دکتری دانشگاه علوم پزشکی هستم. تمام وقت جغرافیایی. حق مطب را با تعهد محضری از من گرفته اند به این دلیل که دکتری دارم. میزان ساعت کار روزانه که بایستی با سیستم ورود و خروج ثبت گردد ۹ ونیم ساعت است. ساعت ۸ صبح تا ۵ و نیم عصر. خودتان ماهانه را محاسبه نمائید. حق محرومیت از مطب حدود یک و نیم میلیون تومان است که از شهریور سال ۹۸ تا کنون پرداخت نشده است. اندک متخصصین پزشکی که تمام پول و ثروت را یکجچا جمع آوری کرده اند با اکثریت جامعه هیات علمی وزارت بهداشت مقایسه نکنید. ممنون

  • کاربر یکتا.
   جسارتا ماهم که هیاات علمی وزارت علوم هستیم کار سبکی نداریم شرایطی که گفتید کیفیت وکمیت پژوهش مقالات جهت ارتقا برای ما هم هست نه فقط شما
   لطفا ایین نامه وزارت علوم را مزالعه کنید از نظر علمی هیچ سنگینی وبرتری نسبت به ما ندارید شرایط یکسان هست اما حقوق تان بیشر است انصاف نیست این موضوع زیاد د مجلس ودولت مطرح شده اما به جای نرسیده!
   بنده دکترای نانو هستم کارپژوهشی درزمینخ نانو با اینهمه تحریم نبود ناده ودستگاه کارسختی هست اما ازما کیفیت مقاله در حد تاپ میخوان تادارتقا بدن
   درضمن هرسال هم چک میکنن و رکود علمی میزن
   اگر نمیدانید بدانید
   با احترام

 3. برادر من هیئت علمی دانشگاه آزاد با هیئت علمی دانشگاه دولتی فرق داره. من طبق تجربه ام میخوام اینو بیان کنم که هیئت علمی های دانشگاه آزاد هیچ پژوهش مفید و آموزش آنچنانی نمی کنند دانشجوهای دانشگاه های ازاد حضور ندارند و اساتید خصوصا در شهر های کوچک هفته ای دو روز به کلاس رفته و مطالب تکراری و بی اساس و تدریس می کنند و مقاله و ترجمه کتاب هم که چی بگم!!!
  نباید حقوق هیئت علمی دانشگاه ازاد مساوی دانشگاه دولتی باشه

  • منطق هیچ یا همه منطق جهل است . دنیا دنیای فازی است و نه صفر ویکی . پیشنهاد می کنم که روند جذب هیات علمی دانشگاه آزاد و دولتی را بیشتر و بادید بازار مطالعه کنید. نسبت کیفیت خروجی به ورودی دانشگاههای دولتی و آزاد را باهم مقایسه کنید . بسیار زیادند هیات علمی های دانشگاه آزاد که از اعضای هیات علمی دانشگاه دولتی باسوادترند. بهتر من و امثال من سرشان را از زیر برف درآورند و از توهم با سواد بودن درآیند.

 4. پیامی با اسم رهگذر گذاشته ام که اکثر همکاران فرموده اند مگر می شود هفته ای ۱۶۴ ساعت کار کرد ،البته یک مورد هم بی ادبی کرده اند ،اولا بجای ماه اشتباها هفته نوشته شده که از همه عزیزان معذرت می خواهم .

 5. من در ارتباط با همسانی حقوق اساتید علوم و بهداشت فقط به یک مقوله ثبت ورود و خروج اساره کردم ولی دوستان مطالب دیگری را مطرح می فرمایند ،اگر بحث حصور اساتید در مطب ها را های لایت می کنید توصیه می شود در ساعات درس سری به کارخانجات ،مترو،پروزه های ساخت و ساز جاده و …بزنید بعد به حصور اطبا در مطب اشاره کنید،حاقل اساتی پزش صبحمطب نیستند ولی مهندسان و …صبح به جای دانشگاه در همان جاهایی هستند که گفتم .می گید برید ببینید

 6. آیا با مدرک کارشناسی ارشد و بدون سابقه کار تدریس می شه استاد حق التدریس دانشگاه آزاد اسلامی شد

 7. اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت علاوه بر حقوق بالا و کارانه در مطب های شخصی مشغول فعابیت تمام وقت و جیب خودشان هستن و جالی اینجاس که اگه از دانشجوهاشون پیگیری بشه هفته ای ۶ ساعت هم حضور ندارند.

  • بخش زیادی از اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت را اساتید علوم پایه تشکیل می دهند که مدرک دکترا داشته و فاقد مطب بوده که معمولا تمام وقت در اختیار دانشگاه بوده و ساعت ورود خروجشان بدقت ثبت می گردد و تنها ممر درامدشان معمولا دانشگاه است علاوه بر ان ترفیع و دریافت تمام وقتی نیز منوط به انجام فعالیتهای پژوهشی و واحد های تدریس شده و بسیاری از فعالیت های جنبی که ساعات غیر اداری را درمی گیرد ، می باشد بنابر این تمام اعضای هیئت علمی را پزشک متخصص و فوق تخصص فرض ننمایید با درامد انچنانی ،اشتباهی که وزارت بهداشت نیز بدان مبادرت می نماید

 8. در این زمان اگه هیات علمی دانشگاهها و کارمندان چندتا گوسفند پرورش بدهند حقوقشان از این که هست بالاتر است. واقعا در حق پژوهش و آموزش در این مقطع زمانی ظلم شده. هیات علمی کارش هدایت علمی ، پرورش فکری و پژوهش است ولی آنقدر در مشکلات قسط و مسکن و …. گیر کردند که رسالت اصلی خودشون واقعا تحت شعاع قرار گرفته.

 9. اساتید حوزه بهداشت طبق مستندات تایمکس موظف به ۱۶۴ ساعت حضور در محل کار می باشند و چنانچه نتوانند این زمان را تکمیل نمایند از مرخصی سالانه انها کسر می گردد اما اکثر اساتید وزارت علوم فارغ از این الزام بوده و نوعا در ساعاتی که کلاس دارند در محل دانشگاه حضور می یابند.لذا نمی توان این دو گروه را با یکدیگر مقایسه کرد .توصیه می کنم از اساتید علوم نظر خواهی شود که اگر برایشان سیستم ثبت ورود وخروج نصب شود و ملزم به هفته ای ۱۶۴ ساعت کار در محل دانشگاه باشند ایا در ازای همسانی حقوق با بهداشت می پذیرند ،قطعا نخواهند پذیرفت.چون با منافع مالی انها در تعارض خواهد بود .

  • عجب
   ۱۶۴ ساعت ؟؟
   یعنی در دانشگاه اطاق می کنند و زندگی خوابگاهی دارند ؟؟
   پس اساتیدی کا در مطلبها به طبابت مشغولند پزشک نیستند ؟

  • رهگذر کمی دقت کن . هفته ای ۱۶۴ ساعت. پس کی میخوابی؟

  • حقیر هیئت علمی وزارت علوم هستم و به همراه همکارانم هفته ای ۴۰ ساعت در دانشگاه حضور دارم با کمترین امکانات و نظارت سیستم های ورود و خروج. حتی جایی برای استراحت یک ربعه هم نداریم، بین ترم، در تعطیلات تابستان و … هم حضور داریم.
   رسالت هیئت علمی حضور فیزیکیش نیست، هیئت علمی اسیر نیست مغز متفکر دانشگاهه و نباید در قید و بند ساعت باشه جایی که ما بر خلاف تفکر شما هستیم!!
   از تبعیض بین اعضا در وزارت علوم و بهداشت بگذریم که می توان روزها در موردش حرف زد، همه باید در جهت ارتقا کیفی پژوهش و آموزش حرکت کنیم که ساعات کار زیاد و این حقوق ها هرگز موفقیتی را برای ما نخواهد داشت.

  • دوست عزیز ۱۶۴ ساعت در هفته حتی اگه ۷ روز هفته رو هم در نظر بگیریم میشه روزی ۲۳.۵ ساعت. یه مقدار عجیب نیست؟!!!!

   • ظاهرا برای رهگذر عجیب نست یا ظاهرا خواب رهگذر تدری محسوب می شود و تدریس دیگران خواب.
    کسی چه می داند اصلا شاید خواب رهگذر از تدریس هم مفیدتر باشد.

    • ۱۶۰ ساعت ماهیانه است به اشتباه نوشتند هفتگی. اینجانب هیات علمی وزارت بهداشت هستم و حتی در زمینه پرداخت حق تمام وقتی در این سیستم تبعیض وجود داره و من تا به امروز ریالی به عنوان حق تمام وقتی دریافت نکرده ام. فقط حقوق بدون اضافه کار، پاداش، حق تمام وقتی، کارانه و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *