خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » لزوم طراحی نقشه جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

لزوم طراحی نقشه جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت بر لزوم طراحی نقشه جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی و توجه حوزه آموزش به مسائل فرهنگی و هدایت تحصیلی دانشجویان تاکید کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر باقر لاریجانی امروز در نشست مجازی معاونین آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی، یکی از مسئولیت های معاونت های آموزشی دانشگاهها در کنار امور جاری را تحول در آموزش ذکر کرد و گفت: انتظار می رود معاونین آموزشی با قرار دادن مسئول ویژه برای پیگیری هر یک از بسته ها و نظارت مستقیم در اجرای برنامه های تحول به طور جدی این برنامه ها را پیگیری کنند.

لاریجانی با تاکید بر لزوم فعال سازی اعضای هیئت علمی در اجرای برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی، گفت: جذب اعضای هیئت علمی باید به صورت هدفمند و متناسب با ماموریت ها و اهداف برنامه تحول در دانشگاهها صورت گیرد.

وی افزود: لازم است نقشه جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی طراحی شود. این نقشه در وزارت بهداشت در دست طراحی است و با نظرات دانشگاهها نهایی خواهد شد و سطح دانشگاهی آن نیز باید طراحی شود.

دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی شناسایی ظرفیت های دانشگاه و رصد چند ماموریت اصلی دانشگاه با توجه به ظرفیت ها و نیازها را لازمه این برنامه ریزی ها ذکر کرد و گفت: دور جدید رتبه بندی دانشگاه ها به زودی آغاز خواهد شد و سعی می شود مسیری منطقی برای ارزیابی دانشگاه ها در پیش گرفته شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به گسترش های چشمگیر آموزش علوم پزشکی در ۱۰ سال گذشته اشاره و این پیشرفت ها را ماحصل تلاش تمامی همکاران ذکر کرد و گفت: ۱۰۶ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی مستقل دولتی و غیردولتی داریم که ۲۴ مورد آن در ۱۰ سال گذشته تاسیس شده است.

همچنین ببینید

جذب چهار پنجم هیات علمی‌های پزشکی در سال آینده در دانشگاه‌های کمتر برخوردار

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلام اینکه سال آینده چهار پنجم جذب اعضای هیات علمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *