خانه » برگزیده » انتشار فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی برای مناطق محروم در نیمه اول سال ۹۸

انتشار فراخوان جذب هیئت علمی علوم پزشکی برای مناطق محروم در نیمه اول سال ۹۸

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: برای جذب هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی در مناطق محروم تا پایان نیمه اول سال فراخوان جذب منتشر می کنیم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

دکتر سید علی حسینی در گفتگو با مهر افزود: به منظور تأمین هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی در مناطق محروم، بورس داخل به دانشجویان دکتری می‌دهیم که جزئیات جذب این دانشجویان به عنوان هیئت علمی این دانشگاه‌ها تا پایان نیمه اول سال اعلام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در این روش ۱۰۰ نفر بورسیه دانشگاه‌های داخلی می‌شوند و این سهمیه تنها به دانشگاه‌های علوم پزشکی کم برخوردار اختصاص دارد و دانشگاه‌های بزرگ نمی‌توانند از این سهمیه استفاده کنند.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت درباره وضعیت هرم هیئت علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: در مجموع اکثریت اعضای هیئت علمی به میزان ۵۰ درصد در مرتبه علمی استادیار هستند.

وی افزود: همچنین حدود ۳ هزار نفر استاد تمام و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از اعضای هیئت علمی علوم پزشکی در مرتبه دانشیاری قرار دارند.

حسینی اظهار داشت: ۱۰ درصد از افراد در مرتبه مربی هستند که یا با تحصیلات تکمیلی مرتبه خود را ارتقا می‌دهد و یا تبدیل وضعیت می‌شوند.

همچنین ببینید

ثبت نام بیش از ۳ هزار نفر متقاضی جذب هیات علمی در دانشگاه آزاد

رئیس مرکز امور هیأت علمی دانشگاه آزاد از ثبت نام ۳۶۸۶ نفر در فراخوان جذب …

۲ دیدگاه

 1. سلام
  هنوز جایی برای گذروندن تعهد خدمتم پیدا نشده، چرا به فارغ التحصیلا فکر نکردین، اینو میشه از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری کرد. وزارت بهداشت سال ۹۶ بورس گذاشت ما دانشجو بودیم و همه شرایطی که اعلام کرده بود را داشتیم ازمون کتبی قبول شدیم به مصاحبه که رسید از طرف دکتر … به ما زنگ زدن چون دانشجوی دکترا هستین نیازی نیست بیایید واسه مصاحبه ماهم طبق فرمایش اونها عمل کردیم نتایج که اومد برامون نوشته بودن غایب پیگیری هم کردیم هیچ جوابی ندادن اگه اینطور پیش بره از وزارت بهداشت برای این ظلمهایی که میکنه شکایت میکنیم.

 2. سلام
  در وهله اول یه سوال دارم:

  ایا برای فارغ التحصیل های ارشد ویروس شناسی پزشکی جذب هیات علمی هست.

  در وهله دوم یه نظر دارم که اگه هجرا بشه خوب میشه:

  اگر برای دانشگاهای تهران و ارومیه باشه خیلی خوب میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *