خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » معرفی ۵۰۰ عضو هیئت علمی برای انجام فرصت‌های مطالعاتی به بانک

معرفی ۵۰۰ عضو هیئت علمی برای انجام فرصت‌های مطالعاتی به بانک

معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم از معرفی ۵۰۰ عضو هیئت علمی برای فرصت‌های مطالعاتی خارج از کشور خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد...

عطاءالله کوهیان در گفتگو با خبرگزاری آنا، درباره فرصت‌های مطالعاتی استادان اظهار کرد: از مردادماه امسال با وجود تنگناهای ارزی، برگزاری فرصت‌های مطالعاتی استادان براساس دستورالعمل ارزی بانک مرکزی اجرایی می‌شود. پیش از این هر یک از دانشگاه‌ها براساس شیوه‌نامه‌ای که داشتند استادان را برای فرصت‌های مطالعاتی می‌فرستادند.

وی افزود: از مردادماه تاکنون ۵۰۰ عضو هیئت علمی به دو بانک مرجع معرفی شدند. اعتراضی برای انجام نشدن این فرصت‌ها به ما ارسال نشده است ولی به‌زودی گزارشی از دانشگاه‌ها برای انجام این سفرها دریافت می‌کنیم.

معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های بین‌المللی وزارت علوم بیان کرد: سیاست صرفه‌جویی ارزی در انجام فرصت‌های مطالعاتی مدنظر است. دانشگاه‌ها هم بر این اساس فرصت‌های مطالعاتی ضروری را در اولویت قرار داده‌اند.

کوهیان اعلام کرد: در اعزام فرصت‌های مطالعاتی استادان سخت‌گیری علمی وجود دارد چراکه پروپوزال‌ها باید به تصویب دانشگاه‌های مبدأ و مقصد برسند و حتی استادان بتوانند پذیرش از دانشگاه خارجی بگیرند در غیر این‌صورت استادان به فرصت‌های مطالعاتی نمی‌روند.

همچنین ببینید

ضرورت بازنگری آئین نامه ارتقای اعضای هیات علمی

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: با توجه به گذشت زمان ضرورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *