خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » مهندسان برق بیشترین متقاضیان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها در سال جاری

مهندسان برق بیشترین متقاضیان جذب هیأت علمی دانشگاه‌ها در سال جاری

در فراخوان جذب هیأت علمی برای سال جاری، پرطرفدارترین رشته به منظور جذب استاد مهندسی برق و کم متقاضی ترین رشته شهرسازی است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، فراخوان جذب هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور از شهریورماه امسال آغاز شده است.

بر اساس تقاضایی که افراد در این فراخوان اعلام کرده اند، پرمتقاضی ترین رشته ها برای جذب استاد در رتبه های اول تا پنجم مهندسی برق با ۲ هزار و ۸۶۵ تقاضا، مهندسی عمران با ۲ هزار و ۴۷۳ تقاضا، شیمی با ۲ هزار و ۴۳۶ تقاضا، مهندسی کامپیوتر با ۲ هزار و ۱۸۸ تقاضا و مهندسی مکانیک با ۲ هزار و ۱۴۳ تقاضا است . در همین زمینه، رشته شهرسازی کم متقاضی ترین رشته در میان متقاضیان بود که تنها ۵۱۶ نفر برای جذب هیأت علمی درخواست داده اند.

میزان درخواست متقاضیان برای جذب در این پنج رشته بر اساس جنسیت شامل در رشته مهندسی برق تعداد متقاضیان مرد دو هزار و ۱۲۵ و تعداد متقاضیان زن ۷۴۰ نفر، در رشته مهندسی عمران تعداد متقاضیان مرد دو هزار و ۳۰ نفر و تعداد متقاضیان زن ۴۴۳ نفر، در رشته شیمی تعداد متقاضیان مرد ۸۴۸ نفر و تعداد متقاضیان زن هزار و ۵۸۸ نفر، در رشته مهندسی کامپیوتر تعداد متقاضیان مرد هزار و ۱۶۷ نفر و تعداد متقاضیان مرد هزار و ۲۱ نفر همچنین در رشته مهندسی مکانیک تعداد متقاضیان مرد هزار و ۸۶۷ نفر و تعداد متقاضیان زن ۲۷۶ نفر است .

براساس اطلاعات مرکز جذب وزارت علوم، در مجموع درصد حضور مردان ۵۶ و زنان ۴۴ درصد اعلام شده است.

همچنین ببینید

آغاز پرداخت وام ویژه دکتری بهار و تابستان ۹۸

قائم مقام صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم از پرداخت وام ویژه دکتری خبر داد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *