خانه » جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی » تأکید رئیس دانشگاه آزاد بر جذب هیأت علمی تا پایان آذر ماه

تأکید رئیس دانشگاه آزاد بر جذب هیأت علمی تا پایان آذر ماه

دکتر حمید میرزاده در جلسه هماهنگی اجرای اهم برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر جذب هیات علمی تا پایان آذر ماه توسط واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در غیر اینصورت واحدهای دانشگاهی نمی توانند در بهمن ماه در رشته محل های جدید، دانشجوی جدید جذب کنند و در صورت عدم جذب هیات علمی توسط واحدها تا اردیبهشت ماه آتی رشته محل های واحدها تعلیق خواهد شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش هیأت علمی، دکتر میرزاده خطاب به هیات رئیسه، نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، معاونان هماهنگی استان ها و دبیران هیات امناهای استانی، اظهارداشت: باید در بحث توسعه تحصیلات تکمیلی تمام تلاش خود را بکار گیرید چرا که این امر یک کار جدی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه دانشگاه بر اساس برنامه مصوب باید تا پایان سال ۹۴، ۵۳۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی داشته باشد، گفت: ما در دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر به این عدد نزدیک شده ایم و  اگر واحدهای دانشگاهی همکاری کنند و ابزار کار را مهیا کنند می توانیم به این عدد برسیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ترم بهمن تنها واحدهایی می تواند دانشجوی جدید را در رشته محل های جدید پذیرش کنند که امکانات لازم را مهیا کنند، تصریح کرد: قطعا در صورت عدم وجود امکانات لازم از سوی واحدها از جمله  جذب استاد و هیات علمی رشته محل های واحدها لغو خواهد شد.

دکتر میرزاده در این خصوص افزود: برای توسعه تحصیلات تکمیلی نمی توانیم اساتید حق التدریس را قبول کنیم  چرا که آنها نمی توانند موجب تحول کیفی در دانشگاه آزاد اسلامی شوند.

وی با تاکید براینکه باید فرآیند جذب متقاضیان هیات علمی تا پایان آذر توسط واحدها تکمیل شود، تصریح کرد: باید در واحدهای دانشگاهی مدرسین جایشان را به اساتید تمام وقت بدهند.

وی در ادامه تاکید کرد: اگر واحدها تا پایان آذر نسبت به جذب هیات علمی اقدام نکنند در بهمن ماه نمی توانند از قانون جذب دانشجوی تحصیلات تکمیلی استفاده کنند و اگر این موضوع از طرف واحدها تا اردیبهشت هم ادامه یابد رشته محل واحدها تعلیق خواهد شد.

 

همچنین ببینید

تمدید مهلت ثبت‌نام فراخوان جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۹۹

ثبت‌نام در فراخوان جذب اعضای هیأت علمی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی تا ۱۵ خرداد …

۷ دیدگاه

 1. اخرین اگهی جذب هیئت علمی دانشگاه ازاد کی بوده؟ جدیدا که اگهی نزده من مدرک دکتری دارم

 2. سلام من دانشجوی دکترا هستم یه دانشگاه اطلاعیه زده دانشجو دکترا میخوان آموزشش میگه نمیخام
  چه باید کرد؟

 3. با سلام
  اساسی ترین مشکل دانشگاه ها در کشور ما عدم جذب هیات علمی بصورت تمام وقت می باشد. در حال حاضر در بسیاری از دانشگاه ها یک کد رشته با استخدام ۲ نفر هیات علمی اون هم با درجه مربی دارن فعالیت می کنند. و برای جبران این کم بود استاد از هیات علمی سایر دانشگاه ها بصورت مدعو استفاده می کنند. خوب یک استاد از لحاظ کارآیی در چند تا دانشگاه میتونه فعالیت کنه!؟ خوب وضعیت این میشه عدم استخدام هیات علمی جدید در دانشگاه ها و کیفیت پایین آموزشی…. خوب همه درد رو میدونن پس درمان چیست و کجاست؟؟؟؟؟
  ۱-افزایش بودجه دانشگاها ۲- الزام دانشگاه برای ایجاد یک رشته با حداقل های نرمهای جهانی نه با استفاده از مدرک هیات علمی یک دانشگاه

 4. سلام لطفا جواب سوالات را بدهید. مممنون

 5. سلام، من دانشجوی دکتری هستم. کجا استخدامی زدن!من که اطلاعیه برا دانشگاه ازاد ندیدم

 6. با سلام
  لطفا برای ثبت نام هییت علمی ترتیبی اتخاذ فرمایید آن هایی که سال قبل ثبت نام کرده و مدارکشان ناقص است و هم چنین رمزشان را هم فراموش کرده اند بتوانند وارد سایت شده و تکمیل نمایند چون در حال حاضر می گوید اطلاعات شما در سایت موجود است. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *