خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ارتباط با صنعت؛ شرط ارتقای اعضای هیأت علمی

ارتباط با صنعت؛ شرط ارتقای اعضای هیأت علمی

مدیر کل ارتباط با صنعت وزارت علوم گفت: هم اکنون در وزارتخانه، آیین نامه ارتقا اساتید در حال بازنگری و تصمیم بر این است که بر مبنای آن، میزان ارتباط دانشگاه با صنعت پررنگ تر شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمد سعید سیف در گفتگو با مهر، با بیان اینکه عوامل منجر به افزایش علاقمندی، رشد و توسعه ارتباط میان دانشگاه و صنعت به ۲ دسته تقسیم می شوند، گفت: دسته اول؛ عوامل درونی وزارت علوم و دانشگاه ها است که شامل تغییر در آیین نامه ها و تشویق هایی است که در راستای جهت دهی دانشگاه ها به سمت ارتباط با صنعت می شود.

وی افزود: به همین منظور هم اکنون در وزارتخانه، آیین نامه های ارتقای اساتید در حال بازنگری و تصمیم بر این است که بر مبنای آن، میزان ارتباط دانشگاه با صنعت پررنگ تر شود و این ارتباط در ارتقای اساتید تاثیرگذار باشد. از طرفی در خود دانشگاه ها نیز با توجه به تجهیز مناسب امکانات تحقیقاتی و پژوهشی، تاکید بر این است که سمت و سوی فعالیت های تحقیقاتی، معطوف به تقاضاهای واقعی کشور باشد و امکانات و نیروی انسانی برای رفع مشکلات و نیازهای کشور استفاده شود.

سیف با اشاره به اینکه دسته دوم عوامل به خارج از دانشگاه و وزارت علوم باز می گردد، خاطرنشان کرد: با توجه به تشدید تحریم ها و البته شرایط کنونی کشور، نیاز صنعت و جامعه رو به فزونی است، لذا یکی از عوامل بسیار مهمی که منتج به مشارکت و همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه می شود، این است که دولت و مسئولین رغبت و علاقمندی مضاعفی به بومی سازی فناوری ها و استفاده از توان داخلی داشته باشند.

وی اظهار داشت: در مجموع، شرایط فعلی کشور، باعث شده که نیازهای مختلفی به دانشگاه ارجاع شود که به نظر می رسد این روند، در سال آینده نیز همچنان ادامه داشته باشد و شاهد گسترش  و افزایش همکاری های میان صنعت و دانشگاه باشیم.

همچنین ببینید

ساماندهی اساتید حق التدریس در دانشگاه تربیت مدرس

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس از ساماندهی اساتید حق التدریس و اضافه شدن دو پایه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *