خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » اعلام میانگین زمانی فرایند جذب هیات علمی
میانگین زمانی فرایند جذب هیات علمی

اعلام میانگین زمانی فرایند جذب هیات علمی

رییس مرکز جذب وزارت علوم میانگین زمانی فرایند جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها را در حال حاضر ۱۵ ماه عنوان کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمد خلج امیرحسینی در گفت و گو با خبرگزاری مهر درباره تسهیل فرایند جذب نخبگان افزود: به دبیران جذب هیات علمی دانشگاه‌ها ابلاغ شده است هر فردی را که بنیاد ملی نخبگان در طرح شهید شهریاری تایید کند و آن فرد اگر به دانشگاهی مراجعه کند و دانشگاه به تخصصی وی نیاز داشته باشد، دانشگاه می‌تواند این مورد را در هیات اجرایی جذب بررسی کرده و بدون شرکت در فراخوان وی را پذیرش کرده و به هیات مرکزی جذب ارجاع دهد تا جذب شود.

وی ادامه داد: موارد زیادی از این افراد بوده‌اند که بنیاد ملی نخبگان آن‌ها را قبول کرده و خود این افراد با دانشگاه هماهنگ کرده و پذیرش شده اند.

رییس مرکز جذب اعضای‌ هیات علمی وزارت علوم درباره بازبینی آیین نامه‌ها و قوانین جذب هیات علمی گفت: قوانین جذب هیات علمی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شده است و وزارت علوم سیاست گذار قوانین نیست، بلکه مجری است قوانین جذب در حال حاضر قوام خوبی دارد اما اجرا مهم است.

افزایش سرعت فرایند جذب هیات علمی با عملکرد سریع‌ تر دانشگاه‌ ها

رییس مرکز جذب وزارت علوم افزود: اینکه دانشگاه‌ها سریع‌تر عمل کنند و مصاحبه‌های علمی و عمومی را با همین قوانین فعلی، برگزار کنند، سرعت فرایند جذب خیلی افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد: طی دو سال گذشته سرعت این فرایند بسیار بالا رفته است این درحالی است که قوانین عوض نشده، بلکه سرعت دانشگاه‌ها افزایش یافته است البته با همین قوانین تا دو سه برابر هم جا دارد که سرعت فرایند جذب افزایش یابد.

وی میانگین زمانی فرایند جذب هیات علمی در دانشگاه‌ها را در حال حاضر ۱۵ ماه عنوان کرد.

فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها معمولا بنا به اعلام نیاز دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی جذب اعضای هیات علمی سالیانه دو بار (اردیبهشت و آبان ماه) انجام می‌شود و برای فارغ التحصیلان دانشگاهی و حوزوی علاقه‌مند به فعالیت در حیطه دانشگاهی به عنوان استاد و اعضا هیات علمی این فرصت را فراهم می‌کند تا برای جذب هیات علمی ثبت نام کنند.

امسال با وجود گذشت دو ماه از تاریخ برگزاری فراخوان هنوز نوبت اول فراخوان جذب اعضای هیات علمی برگزار نشده و با تاخیر مواجه است.

همچنین ببینید

شیوه نامه تسهیلات جذب هیات علمی (طرح جهت)

انتشار شیوه نامه تسهیلات جذب اعضای هیات علمی (طرح جهت)

بنیاد ملی نخبگان شیوه نامه تسهیلات جذب دانش آموختگان برتر به عنوان عضو هیات علمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *