خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » رونمایی از کارت هوشمند اعضای هیات علمی وزارت بهداشت
کارت هوشمند هیات علمی وزارت بهداشت

رونمایی از کارت هوشمند اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت از رونمایی کارت هوشمند اعضای هیات علمی خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

بورسیه تحصیلی برای رشته‌های مورد نیاز دانشگاه‌ها در علوم پزشکی

به گزارش خبرگزاری فارس، ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت در هفتمین نشست معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت که در محل وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: آیین نامه بورس به دانشگاه‌ها حدود ۲ ماه گذشته از سوی وزیر بهداشت به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده است که مختص تمام دانشجویان از مقطع کارشناسی تا پس از آن را شامل می‌شود، اما دانشگاه‌ها نسبت به آن بی اعتنا هستند.

وی افزود: برای رشته‌هایی که دانشگاه‌ها نیاز دارند، خودمان بورس را اعلام می‌کنیم.

افزایش دو برابری تعهد خدمت برای بورسیه‌های پزشکی

باقری فرد به مزایای بورس اشاره کرد و گفت: حق الزحمه بورس مبلغی است که معادل حقوق پزشکی عمومی یک فرد دریافت می‌شود و تعهد آن این است که خدمت پزشک بجای یک برابر باید ۲ برابر باشد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ادامه داد: رتبه‌های دستیاری تا اواخر خرداد ۱۴۰۳ اعلام می‌شود و پس از آن دفترچه انتخاب رشته را منتشر می‌کنیم. ممکن است برخی از رشته‌ها در کشور محرومیت نداشته باشند، اما در منطقه داوطلبی جذب آن رشته نشود که در اینصورت رشته‌های مذکور را بورس خواهیم کرد.

وی خطاب به روسای دانشگاه‌ها گفت: تاکید کنید که حتما حق الزحمه‌ها پرداخت شوند، امسال چند دانشگاه حق الزحمه‌ها را پرداخت نکرده اند. حق الزحمه دستیاران تخصصی ۱۲ میلیون تومان بوده که به ۱۵ میلیون تومان رسیده است، انترن ۳ و نیم میلیون تا ۵ میلیون تومان است که نسبت به سنوات سال‌های گذشته رقم قابل توجهی دارد.

صدور کارت هوشمند برای اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: کارت هوشمند اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت تهیه شده و از سوی وزارت بهداشت صادر کرده ایم که در اجلاس روسای دانشگاه‌ها رونمایی خواهد شد و ظرف چند هفته آینده در اختیار استادان قرار می‌گیرد، این کارت به صورت کارت بانکی است و مشخصات عضو هیئت علمی روی آن قرار گرفته است و اقدام خوبی در جهت هویت دادن به اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت است.

باقری فرد ادامه داد: در ابتدای دولت سیزدهم حدود ۴۵۰۰ تا ۵ هزار دانشجوی خارجی جذب کرده بودیم، اما این آمار هم اکنون به ۱۰ هزار دانشجو از ۵۰ کشور جهان رسیده است.

همچنین ببینید

تامین مسکن هیات علمی دانشگاه پیام نور

عزم دانشگاه پیام نور برای تامین مسکن اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه پیام نور: از ظرفیت مازاد زمین‌های دانشگاه برای تامین مسکن اعضای هیات علمی …

یک دیدگاه

  1. اساتید وزارت علوم در دوره این وزیر روزبروز فقیرتر شدن. حقوق اسنپ از استاد دانشگاه بیشتر شده. هر روز هم محدودیت ها و سختگیری ها بر اساتید، بر ارتقا، بر تبدیل وضعیت وووو بیشتر و بیشتر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *