خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام جزئیات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد
جزئیات افزایش حقوق هیات علمی دانشگاه آزاد

اعلام جزئیات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد جزئیات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشگاه را تشریح کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد در دو مرحله؛ از فروردین و شهریور ۱۴۰۳

به گزارش وب سایت هیات علمی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد با بیان اینکه پنجاه و سومین جلسه هیأت امنای مرکزی این دانشگاه صبح امروز برگزار شد از اعمال افزایش حقوق کارکنان دانشگاه آزاد در دو بخش خبر داد و گفت: بخش اول از یکم فروردین ۱۴۰۳ و بخش دیگر از یکم شهریور ۱۴۰۳ افزایش پیدا خواهد کرد.

به گفته جاوید، مبلغ کمک هزینه خانوار سال گذشته (۱۴۰۲) معادل یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان بود که این عدد امسال به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است. یعنی معادل ۲۸ درصد افزایش داشتیم.

جاوید ادامه داد: حق مسکن کارکنان در سال گذشته ۹۰۰ هزار تومان بود که امسال به یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان رسید. یعنی در این بخش ما شاهد افزایش ۳۰ درصدی خواهیم بود.

همچنین حق تأهل برای کارکنان از رقم یک میلیون تومان (در سال ۱۴۰۲) به رقم یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان (در سال ۱۴۰۳) و حق اولاد از عدد ۴۸۰ هزار تومان در سال گذشته به ۸۶۰ هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کرده است.

به عبارتی حق تأهل ۴۰ درصد و حق اولاد ۷۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

جزئیات میزان افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد تأکید کرد: حق تأهل برای کارکنانی که بیش از دو فرزند دارند، از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

همچنین حق اولاد برای کارکنانی که بیش از دو فرزند دارند، برای فرزند سوم و بالاتر از عدد ۸۶۰ هزار تومان به عدد یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان اضافه خواهد شد.

وی درباره میزان افزایش اضافه کار کارکنان دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: اضافه کار کارکنان بر اساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مطابق فرمول سال گذشته تنها با یک تفاوت محاسبه خواهد شد که شامل جمع حقوق مبنا، حق سنوات، فوق العاده شغل و ۲۵ درصد حق سرپرستی یا حق مسئولیت است که بر عدد ۱۲۰ تقسیم خواهد شد.

در واقع مبنای محاسبه اضافه کار تا ۶۰ ساعت با مخرج ۱۲۰ و بالای ۶۰ ساعت همانند روش محاسبه سال قبل اعمال خواهد شد. اضافه کار در دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس این مصوبه حداقل ۴۰ هزار تومان و حداکثر ۸۰ هزار تومان خواهد بود.

میزان افزایش حقوق هیات علمی آزاد

جاوید به افزایش میزان ایاب و ذهاب کارکنان نیز اشاره و تصریح کرد: میزان افزایش مبلغ ایاب و ذهاب کارکنان براساس الگوی چهار منطقه‌ای که سال گذشته در شیوه نامه حقوق و دستمزد ابلاغ شد، محاسبه می‌شود. در آیتم ایاب و ذهاب که شامل رتبه‌بندی یک تا چهار است، ۲۰ درصد افزایش خواهیم داشت.

مبلغ ایاب و ذهاب رتبه اول از ۶۰۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ به ۷۲۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۳، مبلغ ایاب و ذهاب رتبه دوم از ۵۴۰ هزار تومان در سال گذشته به ۶۴۸ هزار تومان، مبلغ ایاب و ذهاب رتبه سوم از ۴۷۰ هزار تومان در سال ۱۴۰۲ به ۵۶۴ هزار تومان در سال ۱۴۰۳ و مبلغ ایاب و ذهاب رتبه چهارم از ۴۰۰ هزار تومان در سال گذشته به ۴۸۰ هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا خواهد کرد.

مبالغ افزایش حقوق هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: حق سرپرستی معادل ۲۰ درصد و سایر اقلام حکمی به استثناء اقلام فوق ۲۲ درصد درسال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

وی تأکید کرد: افزایش حقوق و دستمزد از یکم فروردین ۱۴۰۳ اعمال و حقوق خردادماه مطابق با احکام جدید پرداخت خواهد شد.

میانگین افزایش حقوق برای کارکنانی که مسئولیت اجرایی ندارند، حدود ۲۹ درصد خواهد بود.

جاوید در ادامه توضیحات خود با بیان اینکه براساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی از یکم شهریور ۱۴۰۳ سه آیتم دیگر به افزایش حقوق کارکنان اضافه خواهد شد، افزود: ۵ درصد به حق تخصص و ۵ درصد به حق جذب کارکنان اضافه خواهد شد. میانگین ضریب افزایش هر کدام از این آیتم‌ها حدود ۲۳۰ هزار تومان خواهد بود.

همچنین از این تاریخ اثربخشی کارکنان براساس عملکرد واحد دانشگاهی تعلق خواهد گرفت و کمک هزینه غیرنقدی در قالب شارژ کارتهای غیرنقدی از جمله حکمت کارت دو ماهی یکبار به مبلغ ۱۰ میلیون ریال انجام خواهد شد. معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: افزایش ۵ درصدی حق تخصص و حق جذب، اضافه شدن اثربخشی به عنوان یکی از اقلام حقوقی در احکام کارکنان و شارژ غیرنقدی کارتهای حکمت کار و سایر کارت‌ها که از اول شهریورماه اعمال خواهد شد، در کنار ۲۸ درصدی که از اول فروردین ماه اضافه خواهد شد، میانگین افزایش حقوق کارکنان را به ۳۳ تا ۳۴ درصد خواهد رساند.

افزایش حقوق اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

جاوید همچنین در ادامه به تشریح جزئیات افزایش حقوق و دستمزد اعضای هیأت علمی پرداخت و گفت: میزان افزایش کمک هزینه خانوار، حق مسکن، حق تأهل، حق اولاد و حق سرپرستی اعضای هیأت علمی دقیقاً همانند کارکنان خواهد بود.

افزایش ۲۵ تا ۲۶ درصدی حقوق هیات علمی آزاد از فروردین ۱۴۰۳

این افزایش‌ها از یکم فروردین ۱۴۰۳ بر روی اقلام حکمی اعضای هیأت علمی اجرا خواهد شد. در واقع حدود ۲۵ تا ۲۶ درصد افزایش حقوق مؤثر شامل اعضای هیأت علمی که پست اجرایی ندارند، می‌شود.

وی از اضافه شدن سه آیتم به احکام اعضای هیأت علمی از تاریخ یکم شهریور ۱۴۰۳ براساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: براین اساس مقرر شد پایه سنوات اعضای هیأت علمی که در دو سال گذشته برای اولین بار در دانشگاه آزاد اسلامی اصلاح شد، امسال با روند رو به رشد بهتری مواجه شود.

افزایش پایه سنوات هیات علمی دانشگاه آزاد

در سالهای گذشته بین ۱۰ تا ۱۵ درصد حقوق مبنا را به عنوان پایه سنواتی در نظر می‌گرفتیم، اما امسال قرار است ۲ درصد به آن ۱۰ الی ۱۵ درصد اضافه شود که تأثیر آن بر روی اقلام حکمی اعضای هیأت علمی رقمی معادل ۲ درصد خواهد بود.

میزان افزایش سنوات هیات علمی آزاد

افزایش حق سرآمد علمی از ۷ به ۹ میلیون ریال

جاوید ادامه داد: حق سرآمد علمی از تاریخ یکم شهریور ۱۴۰۳ از مبلغ ۷ میلیون ریال به مبلغ ۹ میلیون افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین براساس مصوبه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد مقرر شد به تمامی اعضای هیأت علمی در صورت کسب پایه سالانه معادل ۹۰۰ هزار تومان سرآمد علمی تعلق بگیرد.

حق سرآمد علمی هیات علمی آزاد

شارژ حکمت کارت اعضای هیات علمی هر دو ماه یکبار

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی گفت: همچنین قرار است حکمت کارت اعضای هیأت علمی همانند کارکنان از یکم شهریور ۱۴۰۳ هر دو ماه یکبار به مبلغ ۱۰ میلیون ریال شارژ شود.

وی اظهار کرد: حقوق اعضای هیأت علمی از یکم فروردین ۱۴۰۳، بین ۲۵ تا ۲۶ درصد و از تاریخ یکم شهریور ۱۴۰۳ بین ۵ تا ۶ درصد و در مجموع بین ۳۱ تا ۳۳ درصد افزایش خواهد داشت.

همچنین ببینید

تامین مسکن هیات علمی دانشگاه پیام نور

عزم دانشگاه پیام نور برای تامین مسکن اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه پیام نور: از ظرفیت مازاد زمین‌های دانشگاه برای تامین مسکن اعضای هیات علمی …

۹ دیدگاه

 1. به خدا دروغه من با ۲۵ سال سابقه ۱۴ میلیون حقوق دارم با مدرک فوق لیسانس

 2. آفتاب و لگن هفتصد دست // شام و ناهار هیچی
  سالهاست قید پوشاک و سفر و …زدیم.
  الان دیگه قید درمان و غذای سالم رو هم باید بزنیم
  مرحبا. آفرین. دست مریزاد.
  پولهای دانشگاه به جیب چه کسانی میره ؟
  عدم شفافیت مالی = ؟؟؟؟؟؟

 3. اول حق التدریس عقب افتاده اساتید حق التدریسی را که بیش از دو سال عقب افتاده بدهید بعد افزایش حقوق بدهید

 4. متاسفانه خیلی دیر بیدار شدید جناب دکتر همه هیئت علمی قوی دانشگاه آزاد پرواز کردند و به دانشگاههای دیگر کوچ نمودند . کامیاب باشید .
  نوش داروی پس از مرگ سهراب

 5. سلام وقتتون بخیر آیا با این افزایش حقوق به ۲۰تومن میرسه هیأت علمی ها با ۱۹سال سابقه

 6. سلام کسی اطلاع داره چقدر حقوق افزایش پیدا میکنه

 7. اگه تا هزار سال هم آقایون بنا به گفته خودشون اینطوری و بطور شومن گونه بخوان افزایش حقوقی رو اعمال کنند. به حقوق همکاران هیات علمی وزارت علوم که هیچ به میزان درآمد پایین‌ترین کارمند یک وزارتخانه هم نمی رسیم.
  حقوق یک همکار تازه وارد در دانشگاه‌های دولتی برابری میکنه با حقوق یک همکار با رتبه دانشیاری و حدودا ۲۰ سال سابقه کار…
  تفاوت از هسته مرکزی زمین تا آسمان هفتم که واقعا جای بسی تاسف و درد و رنج داره.

 8. دانشگاه ازاد با این وضع به قهقرا خواهد رفت، هیچ کس انگیزه برای انجام مسئولیتهاشو نداره

 9. متاسفم برای کل مسیولین دانشگاه بعد سه ماه و ۲۰ روز این بود نتایج همفکری و جلسات!!!!واقعا چی فکر میکنن دو سه تا ایتم افزایش ۳۰ درصدی دادن میشه افزایش حقوق .واقعا کلاه بزرگی بر سر همه ما رفته .نه حق جدبی نه مرتبه هیچی قرار نیست اصافه بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *