خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها از نظر جذب هیات علمی
شرط تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه‌ ها

رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها از نظر جذب هیات علمی

رییس مرکز جذب هیات علمی از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: به این منظور دانشگاه ها در میزان و نحوه جذب رتبه‌بندی می شوند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

رتبه‌بندی دانشگاه‌ها بر اساس سرعت و دقت جذب اعضای هیات علمی

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد خلج امیر حسینی درباره رتبه بندی دانشگاه ها براساس جذب اعضای هیات علمی گفت: دانشگاه ها هرساله براساس عملکرد کلی آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و … رتبه بندی می شوند برهمین اساس وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مرکز جذب این وزارتخانه دستور داده است تا در جذب اعضای هیات علمی ملاکی را طراحی کند و یک رتبه بندی در جذب برای دانشگاه ها وجود داشته باشد که طرح خیلی خوبی است و کمک می کند بهترین ها و ضعیف ترین ها در جذب اعضای هیات علمی مشخص شوند.

وی درباره اینکه آیا نتایج این رتبه بندی می تواند در سهمیه های جذب دانشگاه ها هم تاثیرگذار باشد گفت: قاعدتا وقتی یک رتبه بندی صورت گیرد در بخش های دیگر هم می تواند موثر باشد.

تعیین تکلیف دو فراخوان جذب هیات علمی سال گذشته در سال جاری

رییس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به اعلام نتایج فراخوان های جذب اعضای هیات علمی در بهمن و شهریور سال ۱۴۰۲ گفت: تعدادی از پرونده های شهرویور ۱۴۰۲ تعیین تکلیف شده و برنامه ما این است که اگر خدا بخواهد و دانشگاه ها نیز همکاری کنند، دو فراخوان سال گذشته امسال تعیین تکلیف شود.

وزارت علوم، وزیر علوم در نشست سراسری دبیران جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور خطاب به رییس مرکز جذب وزارت علوم پیشنهاد داد دانشگاه‌ها بر اساس سرعت و دقت جذب اعضای هیأت علمی رتبه‌بندی شوند و گزارشی بر این اساس تنظیم شود تا بتوان براساس این گزارش از حق و حقوق افراد دفاع کرد و هر کجا هم در راستای حق و حقوق مردم، نیاز به تشویق و بازنگری وجود داشته باشد، این کار انجام گیرد.

همچنین ببینید

مسیر جدید جذب هیات علمی دانشگاه‌ غیرانتفاعی

مسیر جدید جذب هیات علمی در دانشگاه‌های غیرانتفاعی

رییس مرکز جذب وزارت علوم درباره حل مشکل جذب هیات علمی در دانشگاه و موسسات …

۲ دیدگاه

  1. مسخره ترین معیار برای رتبه بندی دانشگاه ها
    دانشگاه ها باید براساس سطح آموزش و پژوهش و امکانات آموزشی و پژوهشی و ….سطح بندی شوند. اینکه دانشگاهی بدون عدم نیاز به هیات علمی جدید، اقدام به جذب نیروهای جدید کند، شایسته است؟
    التماس تفکر

  2. با سلام
    متاسفانه وزارت علوم در بررسی پرونده‌های جذب، بالاخص تایید صلاحیت‌های داوطلبان، بسیار کند و ضعیف عمل می‌نماید بطوریکه هنوز پرونده‌های فراخوان اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ تعیین تکلیف نشدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *