خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تدوین شیو نامه مدرسان حق التدریس و تمام وقت دانشگاه‌های غیرانتفاعی
تدوین شیو نامه مدرسان حق التدریس و تمام وقت موسسات غیرانتفاعی

تدوین شیو نامه مدرسان حق التدریس و تمام وقت دانشگاه‌های غیرانتفاعی

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی از تدوین شیوه نامه مدرسان حق التدریس و اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه و موسسات غیرانتفاعی خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی، به نقل از روابط عمومی و سایت دانشگاه خاتم، نوزدهمین مجمع عمومی اتحادیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی – غیرانتفاعی کشور سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل؛ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر عبدالحسین خسروپناه؛ دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از معاونین و مدیران کل وزارت عتف، به میزبانی دانشگاه خاتم در تهران برگزار شد.

سهم دانشگاه‌های غیرانتفاعی از دانشجویان در حال کاهش است

سید رسول عمادی مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی با بیان اینکه ما در بخش غیردولتی قوانین کافی برای حمایت از بخش خصوصی را داریم افزود: براساس آمار موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی که سال ۹۹ اعلام شده است با ۳۳۰ هزار دانشجو سهم این دانشگاه ها ۱۱ درصد است که درسال ۱۴۰۲ به ۸ درصد کاهش یافته است که طی سه سال این آمار کم شده و جای نگرانی دارد.

وی افزود: باید این سهم افزایش می‌یافت. موانعی وجود داشت و ما مشکل ساختاری داریم. ما با ۱۶ مجموعه بیرون از اداره کل و ۱۵ مجموعه داخل کار داریم تا امورات دفتر را پیش ببریم. اگر همه اختیارات را به ما بدهید به خوبی پیش میبریم‌ ولی یک بخش نباشد مسولیت گم‌می شود.

وی ادامه داد: اگر متولی یک بخش باشد این بخش می تواند همه امور را پیگیری کرده و پاسخگو باشد. تعاملات عالی بوده ولی روند کند است.

راهکارهای ۱۲گانه برای ساماندهی دانشگاه‌های غیرانتفاعی

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیر دولتی افزود: راهبردهای ۱۲گانه نوشته ایم یکی از آنها تغییر ساختار دفتر در سه مرحله است، پیشنهاد می دهیم، همچنین در وزارت علوم ‌معاونت هوش مصنوعی داشته باشیم.

وی افزود: دانشگاه خاتم بیش از ۳۰‌ میلیارد تومان برای پروژه فناوری های نوین هزینه کرده است کدام دانشگاه دولتی آمادگی این مقدار هزینه را دارد، وزیر علوم خواستار اجرای حضور غیاب تمام الکترونیکی دانشجویان شدند که این پروژه را به دانشگاه شهاب دانش ارائه دادایم و آماده ارائه هستیم و بدون هزینه وزارت علوم این پروژه ها انجام شده است.

تدوین شیوه‌نامه‌های جدید برای مدرسان حق‌التدریس و اعضای هیات علمی

عمادی افزود: تمام آیین‌نامه هایی که گیرهای غیرانتفاعی ها را می توانند رفع کند تدوین کرده ایم. مشکلات درونی زیادی داریم. وقتی موسسه ای نمی تواند موسسه را اداره کند اطلاع می دهد که در این مورد سال گذشته چندین هزار پرونده در کشور جابه جا کردیم.

وی افزود: شیوه نامه مدرسان حق التدریس، شیوه نامه اعضای هیات علمی تمام وقت و شیوه نامه کارگروه حکمرانی، آماده شده است که در انتظار نظر واحد حقوقی است. برای کوتاهی فرایند تمام بخش ها غیر از جذب که مدت زیادی طول می کشد، برنامه داریم.

عمادی افزود: سال گذشته افتتاح آموزش آزاد را داشتیم، از شروع ثبت نام تا صدور گواهی الکترونیکی شده است سامانه سپاری شده است، سامانه سپاری بخش غیردولتی در دستور کار قرار دارد.

همچنین ببینید

نقش فعالیت رسانه‌ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ها

نقش فعالیت رسانه‌ ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ ها

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر ضرورت حضور فعال اساتید در فضای مجازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *