خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تأثیر سرعت جذب اعضای هیات علمی بر رتبه دانشگاه ها
تأثیر سرعت جذب اعضای هیات علمی بر رتبه دانشگاه ها

تأثیر سرعت جذب اعضای هیات علمی بر رتبه دانشگاه ها

وزیر علوم با تاکید بر ضرورت کاهش فرآیند جذب اعضای هیات علمی گفت: عملکرد دانشگاه‌ها در جذب هیات علمی در رتبه‌بندی لحاظ می‌شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی، به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، نشست سراسری دبیران جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.

ضرورت تسریع فرآیند جذب اعضای هیات علمی

محمدعلی زلفی‌ گل در این نشست عنوان کرد: امیدوارم که نتیجه این هم‌اندیشی بگونه‌ای باشد که سرعت و دقت جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌ها را ارتقا دهد. هر کجا همفکری، همکاری و هم‌ افزایی باشد، خروجی آن تصمیمات عاقلانه‌تر و عالمانه‌تر خواهد بود.

وی افزود: برای گرفتن تصمیمات درست باید با افراد ارتباط درست و نزدیک برقرار کرد. اگر ما بخواهیم بدون توجه به معضلات و مشکلات دانشگاه‌ها تصمیماتی بگیریم، اشکالاتی پیش می‌آید که سرعت و دقت را کاهش می دهد. وقتی تصمیمات ما بر مبنای واقعیات میدانی باشد حتما موثرتر خواهد بود.

وزیر علوم خطاب به رئیس مرکز جذب وزارت علوم گفت: پیشنهاد می‌شود دانشگاه‌ها بر اساس سرعت و دقت جذب اعضای هیئت علمی رتبه‌بندی شوند و گزارشی بر این اساس تنظیم شود تا بتوانیم طبق گزارش از حق و حقوق افراد دفاع کنیم و هر کجا هم در راستای حق و حقوق مردم، نیاز به تشویق و بازنگری وجود داشته باشد، این کار را انجام دهیم.

تغییر و بازنگری در قوانین مربوط به جذب هیات علمی

وزیر علوم در ادامه به بیان چند نکته پرداخت و گفت: نکته نخست اینکه طرحی تعریف شود تا تشکیل بیش از یک دهه هیئت اجرایی جذب و این شیوه جدید جذب هیئت علمی را ارزیابی کند و بر اساس این ارزیابی بتوان نقاط قوت و ضعف را شناسایی و در راستای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف تلاش کرد.

وی با تاکید بر تغییر و بازنگری در برخی قانون‌ها، افزود: یکی از مشکلات ما به‌روز نشدن برخی از قانون‌ها با شرایط جدید است؛ ما باید قوانین منعطف داشته باشیم. به طور مثال چرا باید فقط استاد تمام‌ وقت داشته باشیم. باید بین زیر نظام‌های آموزشی تفاوت قائل شویم. چرا برای دانشگاه‌های غیرانتفاعی به فکر استخدام استاد هستیم. بیاییم برای دانشگاه‌های غیرانتفاعی استاد پاره‌وقت تعریف کنیم تا بتوانیم در سال جهش تولید با مشارکت مردم از مشارکت افراد و تجربه آن‌ها استفاده کنیم.

اقدامات لازم برای تسریع جذب هیات علمی

زلفی‌ گل بر انجام اقدامات پیشینی و پسینی برای جذب اعضای هیئت علمی تاکید کرد و افزود: در اقدامات پیشینی کارهای بسیاری که زمانبر است را از قبل انجام دهیم. به طور مثال استعلام افرادی که در فراخوان شرکت می‌کنند، قبل از مصاحبه علمی و عمومی گرفته شود. همچنین یکی دیگر از اقدامات پیشینی که می‌توان انجام داد، آموزش و مهارت‌آموزی افراد قبل از شرکت در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی است.

وی ادامه داد: معلمی شغل جامع‌الاطراف و حرفه بسیار سنگینی است و افراد برای ورود به این شغل باید آموزش ببینند. بنابراین سیستمی طراحی شود تا دانشجویان مقطع دکتری که قصد شرکت در فراخوان جذب را دارند، در کارگاه‌های حرفه‌ای معلمی شرکت و گواهی آن را دریافت کنند و امتیازی نیز برای آن در نظر گرفته شود. همچنین به افرادی که دوره‌های پسادکتری را پشت سر می‌گذارند، امتیاز ویژه داده شود.

وزیر علوم اظهار کرد: یک از آرزوهای من این است، دانشجویانی که استعداد معلمی و استادی دارند، از دوران کارشناسی یا حتی دوران دانش‌ آموزی، توسط معلمان و استادان دانشگاه، شناسایی و در سیستمی ثبت شوند تا بتوان آن‌ها را برای این شغل پرورش داد.

وی با اشاره به صدور فرنامه برای دانشجویانی که فعالیت‌های فرهنگی انجام می‌دهند، گفت: از این به بعد برنامه‌ریزی شود تا در کنار کارنامه علمی، فرنامه افراد هم در هنگام جذب مورد توجه قرار گیرد و امتیازی برای آن در نظر گرفته شود.

زلفی‌ گل به حق اعتراض افراد اشاره و تاکید کرد: اعتراض‌ها را به رسمیت بشناسید و آن اعتراض را بررسی کنید تا حقی ناحق نشود. همچنین اگر زمانی مشخص شد که دو نفر صلاحیت علمی و عمومی لازم را برای عضو هیئت علمی شدن دارند، شرایطی مهیا شود که دانشگاه‌ها حق جذب هر دو نفر را داشته باشند.

وی با اشاره به تعداد متفاوت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها گفت: در این زمینه مشکل وجود دارد، بنابراین لازم است برای دانشگاه‌هایی که تعداد اعضای هیئت علمی بالایی دارند، نسبتی در نظر گرفته و تعداد هیئت‌های جذب بیشتر شود.

تغییر قوانین برای ایجاد عدالت در جذب هیات علمی

وزیر علوم در ادامه نشست تاکید کرد: کاری کنیم همان روزی که هیئت اجرایی جذب وزارتخانه نامه جذب افراد را به دانشگاه ابلاغ می کند، رئیس دانشگاه مکلف باشد در همان روز با استاد قرارداد ببندند و حقوقش را پرداخت کنند تا کد استخدامی صادر شود. همچنین از همان روز هم مقالات انجام شده توسط استاد برای ارتقا لحاظ شود. قوانین در این خصوص باید تصحیح شود تا افراد احساس کنند که عدالت وجود دارد.

جذب نخبگان معرفی شده توسط بنیاد ملی نخبگان بدون مصاحبه

وی در خصوص استفاده از ظرفیت نخبگان گفت: نوع نگاه ما به نخبگان و جذب آن‌ها باید تغییر کند. همانگونه که مقام معظم رهبری بر استفاده از نخبگان در امور کشور تاکید دارند، ما نیز باید از نخبگان حمایت کنیم. بر اساس قانون، وقتی بنیاد ملی نخبگان فردی را به عنوان نخبه معرفی کرد باید خارج از مصاحبه جذب شود. رعایت قانون، مسیر جذب نخبگان را راحت‌تر می‌کند. ما باید به سمتی حرکت کنیم که تمام استادان دانشگاه‌ها از نخبگان باشند چون دانشگاه‌های ما شایسته بهترین‌ها هستند. بنابراین موضوع نخبگان در دانشگاه‌ها جدی گرفته شود.

همچنین ببینید

شرط تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه‌ ها

رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها از نظر جذب هیات علمی

رییس مرکز جذب هیات علمی از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *