خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » دانشگاه فنی و حرفه‌ای به دنبال جذب ۱۰۰۰ عضو هیات علمی جدید
نیاز به جذب یک هزار هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای

دانشگاه فنی و حرفه‌ای به دنبال جذب ۱۰۰۰ عضو هیات علمی جدید

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: ضریب هیات‌ علمی در دانشگاه ما یک به ۱۸۰ است و حداقل نیاز به جذب یک هزار عضو هیات علمی دیگر در دانشگاه داریم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

عرفان خسرویان در گفت و گو با خبرگزاری مهر درباره جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: جذب هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای از طریق فراخوان وزارت علوم انجام شده و تابع قوانین و سیاست‌های وزارت علوم است.

وی ادامه داد: منتها چون دانشگاه فنی و حرفه ای در زیر نظام مهارتی قرار دارد علاوه‌ بر شرایط عمومی که در فراخوان‌ها وجود دارد یک آزمون تخصصی نیز در دانشگاه وجود دارد که متقاضیان هیات علمی دانشگاه فنی‌ حرفه‌ای باید این آزمون‌های تخصصی را هم بگذرانند تا جذب دانشگاه شوند.

نیاز به جذب یک هزار عضو هیات علمی  جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای

وی درباره سهمیه جذب در دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: سهمیه دانشگاه در فراخوان قبلی جذب ۶۰ نفر بود و این سهمیه خیلی ناچیز است پیگیر افزایش آن هستیم تا کمبود عضو هیات علمی در این دانشگاه را جبران کنیم.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای افزود: تقریبا خروجی هیات علمی ما که سال گذشته بازنشسته شده اند حدود هفتاد الی هشتاد نفر هستند که قاعدتاً طبق استانداردها باید این سهمیه افزایش پیدا می‌کرد ولی در مجموع در سازمان اداری استخدامی سهمیه جذب دانشگاه محدود است این مشکل وجود دارد و به‌دنبال اصلاح آن هستیم.

وی ادامه داد: همه قوانین و مقررات کشور می‌گوید که چه به‌ لحاظ نیروی انسانی چه به‌ لحاظ ساختار و چه به‌ لحاظ زیرساخت مطابق اسناد برنامه توسعه کشور باید دانشگاه فنی‌ حرفه‌ ای کشور توسعه پیدا کند حالا ممکن است یک مقاومت هایی در بخش‌های اجرایی وجود داشته باشد که امیدواریم با جلسات کارشناسی این‌ها برطرف شود این اتفاق بیفتد و هرم منابع انسانی ما اصلاح شود تا بتوانیم این کمبود نیرو را جبران کنیم.

وی درباره اینکه چه تعداد کمبود هیات علمی در دانشگاه فنی و حرفه ای وجود دارد گفت: ضریب هیات‌ علمی در دانشگاه ما یک به ۱۸۰ است و حداقل نیاز به جذب یک هزار عضو هیات علمی دیگر در دانشگاه داریم، مقدمات آن از طریق وزارت علوم و سازمان اداری استخدامی درحال فراهم شدن است اگر یک هزار عضو هیات علمی دیگر به دانشگاه اضافه شود ضریب ما یک به ۱۰۰ شده و اصلاح می‌شود در حال‌ حاضر ۷۰۰ عضو هیات علمی داریم و بیست و یک هزار نیروی حق تا تدریس با دانشگاه همکاری می‌کنند.

همچنین ببینید

نقش فعالیت رسانه‌ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ها

نقش فعالیت رسانه‌ ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ ها

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر ضرورت حضور فعال اساتید در فضای مجازی …

۲ دیدگاه

  1. عضو هییت علمی در حد کارشناسی ارشد باشند نه دکتری

  2. ممنون میشیم مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای هم اهتمام بیشتری داشته باشه و روند جذب رو تندتر پیش ببره. نزدیک چندین ماهه فقط منتظر مصاحبه اولیه هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *