خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام مبالغ پاداش عیدی هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

اعلام مبالغ پاداش عیدی هیات علمی دانشگاه آزاد ۱۴۰۳

دانشگاه آزاد اسلامی با ابلاغ دستورالعملی جزئیات پرداخت پاداش عیدی سال ۱۴۰۳ اعضای هیأت علمی این دانشگاه را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی،‌ بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل پرداخت پاداش (عیدی) سال ۱۴۰۳ اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌ها ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: ضمن تبریک به مناسبت مبعث رسول اکرم (ص)، دهه مبارک فجر و یوم‌الله ۲۲ بهمن، نحوه محاسبه و میزان پرداخت پاداش عیدی سال ۱۴۰۳ اعضای هیأت علمی واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه ابلاغ می‌شود.

نحوه محاسبه پرداخت پاداش (عیدی) به اعضای هیأت علمی دانشگاه

در این دستورالعمل آمده است: میزان پاداش عیدی اعضای هیأت علمی تمام‌وقت در صورت ۱۲ ماه خدمت در سال ۱۴۰۲، مبلغ ۵۰ میلیون ریال قابل پرداخت است که در صورت تأهل مبلغ ۱۴ میلیون ریال و در قبال داشتن هر فرزند تحت تکلف مبلغ ۶ میلیون ریال نیز به مبلغ مذکور اضافه خواهد شد. میزان پاداش عیدی به اعضای هیأت علمی نیمه‌وقت در مقابل ۱۲ ماه خدمت نیمه‌وقت، معادل یک‌دوم مبلغ اعضای هیأت علمی تمام‌وقت قابل پرداخت است. (بدون احتساب مبلغ مربوط به تأهل و فرزند) همچنین پاداش اعضای هیأت علمی تمام‌وقت که از طرح خدمت مشمولان متخصص استفاده می‌کنند، به نسبت کارکرد آن‌ها مطابق پاداش عیدی اعضای هیأت علمی تمام‌وقت قابل پرداخت است.

همچنین اعضای هیأت علی تمام‌وقت چنانچه به صورت نیمه‌وقت با واحد دیگری همکاری کنند، فقط از واحدی که به صورت تمام‌وقت همکاری دارند، عیدی آخر سال دریافت خواهند کرد. اعضای هیأت علمی (غیربازنشسته) که به صورت تمام وقت در استخدام سایر دانشگاه ها، سازمان‌ها یا نهادهای دولتی هستند، از دانشگاه و یا سازمان مبدأ عیدی سال ۱۴۰۳ را دریافت می‌کنند، وجهی به عنوان عیدی از سوی دانشگاه تعلق نمی‌گیرد. به اعضای هیأت علمی تمام‌وقت بازنشسته که با مجوز سازمان مرکزی دانشگاه مشغول به کار هستند، در مقابل ۱۲ ماه خدمت، مبلغ ۲۵ میلیون ریال به صورت ثابت و بدون اعمال مبالغ مربوط به تأهل و فرزند قابل پرداخت است.

همچنین به کارکنانی که از عضویت هیأت علمی به حالت غیرهیأت علمی تغییر وضعیت داده یا می‌دهند و یا بالعکس، عیدی به‌نسبت مدتی که در هر یک از وضعیت‌های مزبور اشتغال به‌کار داشته‌اند و مطابق با ردیف‌های مربوطه به‌صورت جداگانه محاسبه و پرداخت می‌شود. اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی نیمه‌وقت که به تمام‌وقت تغییر وضعیت داده‌اند و یا بالعکس، به‌نسبت مدتی که در هر یک از دو وضعیت نیمه‌وقت و تمام‌وقت اشتغال داشته‌اند، متناسب با وضعیت مزبور و برابر بندهای مربوطه عیدی آن‌ها محاسبه و قابل پرداخت خواهد بود.

عیدی اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که در طول سال جاری از یک واحد به واحد دیگر مأمور یا منتقل شده‌اند، از واحدی که حقوق دریافت می‌کنند، پرداخت خواهد شد. اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی دانشگاه که به دیگر نهادها و سازمان‌ها (اعم از دولتی و غیردولتی) مأمور شده‌اند، با توجه به دریافت تمام حقوق و مزایا از محل مأموریت (مقصد)، عیدی را نیز از همان محل مأموریت دریافت خواهند کرد. اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که در سال ۱۴۰۲ قبل از تاریخ صدور این دستورالعمل، با دانشگاه قطع همکاری کرده‌اند، به‌میزان کارکرد خود عیدی تعلق می‌گیرد.

همچنین اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی که از مرخصی بدون حقوق استفاده کرده یا می‌کنند و یا به‌موجب حکم قطعی، از خدمت در دانشگاه به‌طور موقت منفصل شده یا می‌شوند، می‌توانند پس از اشتغال مجدد به‌کار نسبت به ماه‌های کارکرد حسب مورد، از پاداش آخر سال بهره‌مند شوند.

براساس بندهای این دستورالعمل اعضای هیأت علمی و غیر هیأت علمی که از مرخصی استعلاجی استفاده کرده یا می‌کنند و به طور موقت همکاری آن‌ها با دانشگاه قطع شده یا می‌شود، می‌توانند پس از بازگشت به کار در صورتی که دستمزد ایام مرخصی استعلاجی آن‌ها از سوی سازمان تأمین اجتماعی پرداخت شده باشد، از پاداش آخر سال و براساس ضوابط مندرج در این دستورالعمل، بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است براساس ماده ۹۱ قانون مالیاتی، پرداخت عیدی یک‌بار در سال به‌میزان ۱۰۰ میلیون ریال معاف از مالیات بوده و مابقی تا سقف پرداخت عیدی مشمول ۱۰ درصد کسر مالیات می‌شود.

همچنین ببینید

نیازمحوری تحقیقات اعضای هیات علمی در آیین‌نامه جامع پژوهانه

معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: نظام مسائل و ماموریت‌گرایی در آیین‌نامه جامع پژوهانه مورد توجه …

یک دیدگاه

  1. یه دفعه ای دانشگاه آزاد ورشکست نشه…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *