خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اعلام جزئیات بیمه تکمیلی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد
داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام جزئیات بیمه تکمیلی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی جزئیات بیمه تکمیلی اعضای هیات علمی این دانشگاه را تشریح کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش وب سایت هیات علمی،‌ بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به صدور بخشنامه بیمه تکمیلی در تاریخ ۱۸ بهمن ماه سال جاری گفت: متمم بیمه تکمیلی در تاریخ ۲۵ بهمن ماه صادر شد. یکی از رسالت‌های دانشگاه آزاد اسلامی در راستای سند تحول و تعالی، ارائه طرح‌های آموزشی، درمانی و بیمه‌های تخفیف دار برای بهره‌مندی اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سالیان سال است که نسبت به ارائه بیمه تکمیلی اقدام کرده است، افزود: در سال گذشته براساس ۶ شاخصی که مدنظر اعضای کمیسیون معاملات سازمان مرکزی بود، مناقصه برگزار شد. در این مناقصه برای ۱۴ شرکت بیمه‌ای معتبر که مورد تأیید همه اعضای کمیسیون معاملات بودند، اسناد مناقصه ارسال شد و پس از جمع‌بندی براساس شاخص‌های ۶گانه و یک طرح علمی، شرکت بیمه دی سال انتخاب شد.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در سال‌های گذشته سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی اسناد مناقصه را به شرکت‌های بیمه‌ای ارسال می‌کرد و پس از تکمیل اسناد توسط شرکت‌های بیمه‌گر، شرکتی که کیفیت بهتر و قیمت مناسب‌تر داشت، به عنوان شرکت برنده انتخاب می‌شد.

دکتر جاوید خاطرنشان کرد: اما در سال ۱۴۰۲ براساس بخشنامه بیمه مرکزی، سازمان‌ها و ارگان‌هایی که بیش از ۲۰ هزار نفر پرتفوی بیمه تکمیلی داشته باشند، قیمت آن‌ها توسط بیمه مرکزی مشخص می‌شود. از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی حدود ۸۰ هزار نفر عضو اصلی و تحت تکفل دارد، مشمول این بخشنامه شد، به همین دلیل در سال جاری براساس نوع تعهدات بیمه‌ای، نرخ‌ها توسط بیمه مرکزی مشخص شد.

وی به تشریح تفاوت بیمه تکمیلی امسال با سال‌های گذشته در دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: تفاوت امسال با سال‌های گذشته در این است که نرخ‌های پرتفوهای بالای ۲۰ هزار نفر توسط بیمه مرکزی مشخص می‌شود و شرکت‌های بیمه‌ای به تنهایی قادر به اعلام نرخ‌ها نخواهند بود.

دکتر جاوید با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه بیمه تکمیلی تا سال گذشته دارای دو طرح عادی و ویژه بود، اظهار کرد: سال گذشته تمهیداتی انجام شد و علاوه بر طرح عادی و ویژه (طرح یک و دو)، سه طرح دیگر شامل «طرح پایه»، «طرح سه» و «طرح چهار» اضافه شد. طرح پایه ویژه همکارانی است که تمایل دارند از بیمه تکمیلی با نرخ پایین‌تری استفاده کنند. همچنین طرح سه و چهار برای آن دسته از همکارانی است که خود یا افراد تحت تکفل دچار بیماری خاصی هستند و می‌خواهند از تعهدات بیمه‌ای بیشتری استفاده کنند. طرح‌های پایه، سه و چهار در راستای افزایش رفاه همکاران ایجاد شده است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: مبلغ عضویت همکاران و افراد تحت تکفل آن‌ها در طرح پایه پس از کسر یارانه‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت می‌کرد در سال گذشته ۱۸ هزار تومان بود که این مبلغ در سال جاری به ۱۵ هزار تومان کاهش یافته است. همچنین سهم همکاران و افراد تحت تکفل آن‌ها در طرح یک در سال گذشته ۱۰۳ هزار تومان بود که خوشبختانه امسال این رقم به ۸۵ هزار تومان کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در طرح دو همکاران در سال گذشته ۱۸۸ هزار تومان بابت عضویت خود و افراد تحت تکفل پرداخت می‌کردند که امسال با افزایش حدود ۶ درصد به رقم ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. در طرح ۳ همچنین همکاران در سال گذشته مبلغ ۳۰۰ هزار تومان پرداخت می‌کردند که امسال باید ۴۳۵ هزار تومان پرداخت کنند. همچنین همکاران علاقه‌مند به عضویت در طرح ۴ که در سال گذشته ۴۱۰ هزار تومان پرداخت می‌کردند، امسال باید ۷۲۰ هزار تومان پرداخت کنند.

دکتر جاوید با تأکید بر اینکه امسال قیمت‌ها توسط بیمه مرکزی مشخص و اعلام شده است، گفت: تمام تلاش مسئولان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی، رفع دغدغه‌های همکاران است.

                                   مقایسه مبالغ پرداختی برای بیمه تکمیلی در سال جاری و سال گذشته

حق بیمه پرداختی سهم هر عضو اصلی و افراد تحت تکفل پس از کسر سهم دانشگاه پایه طرح ۱ طرح ۲ طرح ۳ طرح ۴
مبلغ سال گذشته (ریال) ۱۸۰،۰۰۰ ۱،۰۳۰،۰۰۰ ۱،۸۸۰،۰۰۰ ۳،۰۰۰،۰۰۰ ۴،۱۰۰،۰۰۰
مبلغ سال جاری (ریال) ۱۵۰،۰۰۰ ۸۵۰،۰۰۰ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ۴،۳۵۰،۰۰۰ ۷،۲۰۰،۰۰۰
درصد افزایش سهم هر عضو

و افراد تحت تکفل

۰ ۰ ۶/۴ % ۴۵ % ۷۵ %

همچنین ببینید

آمار جذب هیات علمی فنی و حرفه ای

اعلام آمار اساتید انتقالی پیام نور به دانشگاه فنی و حرفه ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آخرین آمار اساتید جذب شده پیام نور در این دانشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *