خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » حذف شرط اخذ رتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی

حذف شرط اخذ رتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی

دبیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: اعضای هیات علمی برای تبدیل وضعیت باید یک درصدی از امتیازات آیین نامه ارتقا را کسب کنند ولیکن الزام برای کسب رتبه دانشیاری جهت تبدیل وضعیت حذف شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

غلامرضا بصیرنیا در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به تسهیل تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها گفت: براساس بندهای ۴ و ۵ ماده ۵ آیین نامه هیات عالی جذب هیات علمی دانشگاه ها مصوب سال ۱۳۸۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی، تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی منوط به ارتقای رتبه علمی و به طور خاص تبدیل وضعیت استخدامی به رسمی قطعی منوط به کسب رتبه دانشیاری شده بود و اعضای هیات علمی برای تبدیل وضعیت به رسمی قطعی حتما باید دانشیار می شدند.

وی ادامه داد: با بررسی سوابق اجرای بندهای مذکور از آیین نامه هیات عالی جذب، مشخص شد منوط کردن تبدیل وضعیت استخدامی به ارتقای رتبه علمی و کسب رتبه دانشیاری، در عمل چالش هایی را برای اعضای هیات علمی ایجاد کرده است. لذا این شرط اصلاح و تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی از ارتقای رتبه علمی آنها، تفکیک شد و به واقع تبدیل وضعیت استخدامی اعضای هیات علمی تسهیل شد.

دبیر شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: با اصلاح انجام شده عضو هیات علمی می تواند سنوات خود را طی کند و البته یک سری امتیازات را در رتبه علمی خود کسب کند و تبدیل وضعیت انجام شود. لزومی ندارد که حتما برای تبدیل وضعیت دانشیار شوند. این مصوبه در مورد تبدیل وضعیت همه اعضای هیات علمی صدق می کند و فرایند تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی چه از پیمانی به رسمی آزمایشی و چه از رسمی آزمایشی به رسمی قطعی سهل تر شد.

بصیرنیا افزود: البته اعضای هیات علمی برای تبدیل وضعیت باید یک درصدی از امتیازات آیین نامه ارتقا را کسب کنند ولیکن الزام برای کسب رتبه دانشیاری جهت تبدیل وضعیت، حذف گردید.

وی تاکید کرد: همچنین با توجه به اینکه سطح علمی و ماموریت دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با یکدیگر متفاوت است و نقش و ماموریت دانشگاه های سطح یک، دو، سه متفاوت است، تعیین جداول امتیازات برای تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی هم به هیات امنای دانشگاه ها واگذار شد تا مطابق مصوبه هیات امنای هر دانشگاه باشد.

دبیرشورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: تا زمان تعیین جداول مذکور توسط هیات امنای دانشگاه ها، مصوبات ۱۹۶ و ۲۶۳ هیات عالی جذب در دانشگاه ها ملاک عمل خواهد بود که براساس آن شرط احراز رتبه دانشیاری برای تبدیل وضعیت استخدامی را حذف کرده و جدولی را به عنوان روش جایگزین برای تبدیل وضعیت از پیمانی به رسمی آزمایشی و سپس رسمی قطعی تصویب و ابلاغ کرده است، تا زمانی که جداول مربوطه توسط هیات امناها تدوین و تصویب شود این مصوبات مبنای عمل خواهد بود.

همچنین ببینید

تامین مسکن هیات علمی دانشگاه پیام نور

عزم دانشگاه پیام نور برای تامین مسکن اعضای هیات علمی

رئیس دانشگاه پیام نور: از ظرفیت مازاد زمین‌های دانشگاه برای تامین مسکن اعضای هیات علمی …

۲ دیدگاه

  1. این یک تصمیم صواب؛ منطقی و در راستای امنیت شغلی کارکنان دولت است خداوند لعنت کند کسانی که بعد از گذشت خودشان از پل؛ پشت سر خو دشان را تخریب می کنندو بطور آشکار تصمیم سلیقه ایی گیرند وبالا دستانی که این ظلم ها را می بینند و اقدامی انجام نمی دهند جون به خودشان آسیبی وارد نمی شود امام زمان حافظ مردم کشور عزیزمان باشد..

  2. خدا پدرتون بیامرزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *