خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » ثبت‌نام بیش از ۶۲ هزار نفر در سامانه جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

ثبت‌نام بیش از ۶۲ هزار نفر در سامانه جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فراخوان جذب برای ۳۸۰۰ نفر مدرس دانشگاه تا ۱۹ آبان ماه تمدید شده است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

دکتر اصغر کشت‌کار در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر با اشاره به جزئیات فراخوان جذب مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فراخوان جذب امسال برای پذیرش ۳ هزار و ۸۰۹ نفر از مدرسان در تمام استان‌ها در ۸۴ گروه درسی ارائه شد.

وی ادامه داد: این فراخوان براساس نیازسنجی آن در یک بازه زمانی مشخص باتوجه به نیازهای زمانی و مکانی مطابق با آمایش آموزش‌های عالی علمی کاربردی از طریق واحدهای استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی انجام و جمع‌بندی شده است.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: سعی خواهیم کرد نتایج فراخوان را قبل از شروع ترم آتی تحصیلی یعنی بهمن ماه ۱۴۰۲ اعلام کنیم. ثبت نام برای متقاضیان این فراخوان که مدرک آن‌ها باید مرتبط بوده و از فوق لیسانس به بالا باشد، از ۲۹ مهرماه شروع شده تا ۱۲ آبان ادامه داشت و به مدت یک هفته یعنی تا ۱۹ آبان نیز تمدید شد، متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه جذب مدرسان به آدرس https://jam.uast.ac.ir اقدامات لازم برای مراحل ثبت نام را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: تا ساعت ۱۱ روز شنبه ۱۳ آبان ۶۲ هزار و ۶۵۸ نفر در این فراخوان شرکت کردند که از این تعداد ۱۴ هزار و ۲۴۶ نفر ثبت نام خود را تکمیل کرده بودند، افرادی که در فراخوان شرکت می‌کنند با مراجعه به سامانه جذب مدرسان به آدرس https://jam.uast.ac.ir یک سری مدارک را باید در این سامانه آپلود کنند، واحدهای استانی پرونده این افراد را کامل کرده و به کارگروه‌های صلاحیت علمی ارجاع می‌دهند سپس پرونده‌ها را بررسی و غربالگری کرده تعداد بیشتری از نیاز دانشگاه‌ها را به مصاحبه دعوت می‌کنند، سپس مدارک این افراد را با حضور خود افراد بررسی کرده و امتیاز مصاحبه و مستندات را ارائه می‌دهند و در نهایت تعداد مورد نیاز خود را در نیازسنجی پذیرش می‌کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: سپس نتیجه را به مرکز امور مدرسان در ستاد مرکزی دانشگاه ارسال می‌کنند دوباره نتایج بررسی و جدول‌بندی شده و به هیات اجرایی جذب ارائه می‌شود و تصمیم نهایی توسط هیات اجرایی جذب اتخاذ می‌شود. بعضا اگر نیاز بود ظرفیت اضافه می‌شود سپس حدود ۳ هزار و ۸۰۹ نفر مدرس را برای بهمن ماه پذیرش خواهیم کرد. ID تدریس آن‌ها نیز صادر شده ولی فعال نمی‌شود باید یک سری دوره‌های مربوط به آشنایی با نظام علمی کاربردی، آموزش‌های علمی کاربردی، آموزش‌های محیط کار را طی کرده با این آموزش‌ها آشنا شوند سپس ID تدریس آن‌ها فعال شده و صلاحیت مدرسی پیدا کرده و می‌توانند در مراکزی که نیاز است تدریس کنند.

کشت‌کار درباره اینکه چه تعداد از مدرسینی که در این فراخوان جذب می‌شوند خبره خواهند بود گفت: مسیر جذب خبرگان جدا از فراخوان مدرسان است هر تعداد از خبرگان مراجعه کنند جذب می‌شوند چون خبرگان تعدادشان در کشور کم بوده و دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها جایی است که به آن‌ها صلاحیت حرفه‌ای مدرس ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: ما خودمان در دانشگاه پیگیر افراد خبره هستیم، در حال حاضر حدود ۳۵ الی ۳۶ هزار نفر مدرس آموزشی در دانشگاه علمی کاربردی فعال هستند که در مقابل آن کم‌تر از ۴هزار نفر خبره فعال هستند بنابراین خبره‌گان از مسیر دیگری جذب می‌شوند کسانی که مدرک فوق لیسانس به بالا ندارند ولی توانایی تدریس از طریق تجربه، هنر و استعداد را دارند این افراد می‌توانند از طریق خبرگان وارد دانشگاه شده و از طریق هیات ممیزه تأیید صلاحیت شده و دروسی که تشخیص داده می‌شود تدریس کنند که بیشتراین دروس عملی است.

وی افزود: اگر هیات علمی سایر دانشگاه‌ها نیز علاقه‌مند باشند با دانشگاه جامع علمی کاربردی همکاری کنند در همین فراخوان می‌توانند به سامانه جذب دانشگاه مراجعه کرده و یک قسمت جداگانه برای هیات علمی لحاظ شده‌است. اعضای هیات علمی نیاز به مصاحبه و امتیاز نیز ندارند، آن‌ها از مسیر کوتاه‌تری به ID صلاحیت‌های مدرسی دست پیدا می‌کنند.

همچنین ببینید

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

جذب هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی ۱۴۰۳

فراخوان جذب هیات علمی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی ۱۴۰۳ منتشر …

۸ دیدگاه

 1. باسلام، خبرگان چگونه میتوانند در دانشگاه جامع علمی کاربردی جذب شوند؟ آیا در همین فراخوان جذب مدرس میتوانند مدارک ارسال کنند؟ اگه کسی میدونه ممنون میشم جواب بده.

 2. من چند بار ثبت نام کردم ولی اصلا جوابی نمیاد!!!

  نکته دیگه این که جایی هم برای پیگیری این موضوع پیش بینی نکرده اند

  یعنی جواب نمیدن که اصلا بررسی کردند یا نه…. و پیگیری هم نمیشه کرد!

  • همش دروغ محض هستش…. بنده پارسال ثبت نام کردم هرچی به واحد کل استان تماس گرفتم گوشی جواب ندادن که ندادن … از طرفی دارن مراکز آموزش علمی کاربردی رو جمع میکنن الان در شهرستان بنده مرکز علمی کاربردی شو جمع کردن …. اگر هم کد مدرسی هم بگیرید باز هم بهتون واحد نمیدن فقط فقط دارن پول درمیارن با ثبت نام …بایستی مراکز جامع علمی کاربردی جمع بشن اینا دانشگاه نیستن دارن علم و دانش رو تو ایران نابود میکنن… بیاید ی شکایت بنویسیم بدیم دیوان عدالت اداری این مراکز رو جمع کنن ‌….

   • بنده نیز مشابه شما ثبت نام کردم و پس از قبولی و اخذ کد هیچ واحد و درسی برای تدریس وجود ندارد. اگر واحد وجود ندارد برای چه ثبت نام میکنند؟ به قول شما شاید روشی برای کسب درآمد است! که اگر اینگونه باشد جای بسی تاسف و تامل دارد.

 3. دوستان، بجای ثبت نام در حق التدریسی، به دنبال شغل ثابت و دائمی باشید. شما که دارای مدرک دکتری هستید، با توجه به اینکه جذب هیات علمی شدن تنها برای پنج درصد از متقاضیان امکان پذیر است، بهتر است در آزمون دبیری آموزش و پرورش شانس خود را بیازمایید. امسال برخلاف سال های گذشته، محدودیت سنی را به زیر ۴۰ سال کاهش دادند. از همین رو، می توانید با تماس گرفتن با وزیر آموزش و پرورش از ایشان بخواهید این محدودیت سنی را برای دارندگان مقطع دکتری به ۴۵ سال افزایش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *