خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » منوط شدن برگزاری فراخوان جذب هیات علمی به مجوز دو سازمان

منوط شدن برگزاری فراخوان جذب هیات علمی به مجوز دو سازمان

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: امسال قانونگذار اعلام کرده است که باید حتما دو سازمان برنامه و بودجه و امور استخدامی برای برگزاری فراخوان جذب هیات علمی از قبل مجوز دهند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

دکتر محمد خلج امیرحسینی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره آخرین وضعیت برگزاری اولین فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ و دلایل تاخیر برگزاری فراخوان گفت: هیات مرکزی جذب وزارت علوم برای برگزاری فراخوان جذب اعضای هیات علمی در انتظار مجوز دو امضای سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی است.

وی ادامه داد: به محض اینکه سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی دو امضاء را ارائه دهند فراخوان برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم افزود: هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی براساس تقویم سالیانه تاکید دارد زودتر این فراخوان برگزار شود ما نیز از آن استقبال می کنیم منتهی قانون مجلس است که باید حتما برگزاری فراخوان با امضای دو سازمان مذکور باشد.

وی توضیح داد: برگزاری خود فراخوان نیز باید با مجوز مراجع ذی صلاح باشد، به عنوان مثال اخیرا که آموزش پرورش قصد استخدام نیرو داشت با دریافت مجوز، آزمون استخدامی برگزار کرد.

خلج درخصوص اینکه فراخوان جذب طبق فرایند هرساله دو بار برگزار شده و برنامه ای برای ارائه مجوز برگزاری آن در سال های قبل وجود نداشته است افزود: در حال حاضر نیز فرض بر برگزاری فراخوان، دوبار در سال است، منتهی سازمان برنامه بودجه و سازمان امور استخدامی اعلام کرده اند که به دلیل ارائه کد های استخدامی و مباحث مالی، بخشی از استخدام هستند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم گفت: یکی از مشکلاتی که ما در مرکز جذب وزارت علوم با آن مواجه هستیم این است که افراد از طرف هیات مرکزی جذب حکم هیات علمی دریافت می کنند ولی کد استخدامی آنها بزودی ارائه نمی شود و این افراد با مشکل مواجه می شوند.

وی ادامه داد: بنابراین امسال قانونگذار اعلام کرده است که باید حتما این دو سازمان برای برگزاری فراخوان از قبل مجوز ارائه دهند، البته ارائه مجوز به این معنی است که سازمان امور استخدامی درخواست هایی داشته و عنوان کرده است هر دانشگاه اعلام کند برای هر رشته چه تعداد عضو هیات علمی می خواهد و اینکه آیا براساس آمایش آموزش عالی است یا خیر که هیات مرکزی جذب وزارت علوم به تمام درخواست ها پاسخ داده و همه موارد درخواستی آماده شده و فقط منتظر امضای دوسازمان مذکور برای برگزاری فراخوان جذب اعضای هیات علمی در سال ۱۴۰۲ است.

خلج امیرحسینی افزود: امسال به صورت خاص اعلام شده فراخوان باید حتما با امضای دو سازمان مذکور باشد و وزارت علوم منتظر دو امضاء است.

همچنین ببینید

شرط تبدیل وضعیت هیات علمی دانشگاه‌ ها

رتبه‌ بندی دانشگاه‌ ها از نظر جذب هیات علمی

رییس مرکز جذب هیات علمی از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای …

۲ دیدگاه

  1. قبول شده همچنان چشم انتظار

    خب اقای دکتر خلج. تکلیف قبول شدگان فراخوان های قبلی چه میشود؟ مشکل اینها تا چه زمانی حل میشود؟ کاش این را هم اعلام بفرمایید

    • سلام
      این تاخیر باعث شده افرادی شرط سننی شرکت در فراخوان را از دست بدهند. باید. حق از دست رفته این افراد هم به نحوی جبران شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *