خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » افزایش ۱۰ و ۱۵ درصدی حقوق ۸۷ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه تهران

افزایش ۱۰ و ۱۵ درصدی حقوق ۸۷ درصد اعضای هیات علمی دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در دانشگاه تهران ۲ هزار و ۱۵۰ عضو هیات علمی داریم که حقوق هزار و ۶۵۰ نفر از اعضا از مهر ۱۴۰۱، ۱۵ درصد افزایش یافت.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمود کمره‌ای در گفتگو با مهر، در پاسخ به این سوال که با توجه به ارزیابی سالیانه اساتید، در سال ۱۴۰۱ استادی دچار رکود علمی و منجر به اخراج شده است، اظهار کرد: هم اکنون ارزیابی سالیانه اساتید مورد به مورد در حال انجام است و هر عضو هیأت علمی در هر سال فرمی را به عنوان فعالیت سالانه تحت عنوان ترفیع سالانه پر می‌کند که مسائل آموزشی و پژوهشی و … را شامل می‌شود و اینها امتیاز بندی و در نهایت مشخص می‌شود که آیا به عضو هیأت علمی پایه تعلق می‌گیرد یا خیر و اینکه پایه عادی، پایه ویژه، پایه ممتاز به فرد تعلق خواهد گرفت.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: رکود علمی آئین نامه خاص خود را دارد و به این صورت است که اگر رئیس دانشگاه از رکود علمی استادی مطلع شود، یک کمیسیون سه نفره را مأمور رسیدگی به پرونده فرد می‌کند که این ۳ نفر از اساتید همان رشته بوده و مسول رسیدگی به پرونده می‌شوند و فرد می‌تواند از خود دفاع کند و مدارک ارائه دهد.

وی ادامه داد: دفاعیات عضو هیأت علمی بررسی می‌شود و اگر نتیجه این کمیسیون سه نفره رکود علمی را تأیید کرد به رئیس دانشگاه گزارش می‌شود و اگر رئیس دانشگاه هم تأیید کرد، پرونده را به هیئت ممیزه دانشگاه ارائه می‌دهد. اگر هیأت مذکور رکود را تأیید کرد، منجر به اخراج فرد از دانشگاه می‌شود. خوشبختانه در سال ۱۴۰۱ تاکنون فردی شامل رکود علمی نشده است.

معاون آموزشی دانشگاه تهران ادامه داد: امسال وزارت علوم افزایش حقوقی را تحت عنوان جهش علمی برای اعضای هیأت علمی در نظر گرفت که افزایش حقوق متناسب با فعالیت علمی و پژوهشی استاد به اون تعلق گرفت و اینکه آیا افراد امتیاز لازم را داشتند یا خیر؟

کمره‌ای افزود: کسانی که واجد شرایط جهش علمی هستند، افزایش ۱۰ و ۱۵ درصدی حقوق داشتند که از تاریخ یک مهر ۱۴۰۱ ملاک عمل قرار گرفت. در دانشگاه تهران ۲ هزار و ۱۵۰ عضو هیأت علمی داریم که حقوق هزار و ۶۵۰ نفر از اعضای هیأت علمی ۱۵ درصد افزایش یافت.

معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه ۲۸۲ نفر از اعضای هیأت افزایش حقوقی نداشتند، گفت: این افراد کسانی بودند که فعالیت علمی آنها در حد قابل قبول نبود. مابقی اعضای هیأت علمی نیز مشمول افزایش ۱۰ درصدی حقوق شدند.

همچنین ببینید

نقش فعالیت رسانه‌ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ها

نقش فعالیت رسانه‌ ای اعضای هیات علمی در ارتقای رتبه دانشگاه‌ ها

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران بر ضرورت حضور فعال اساتید در فضای مجازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *