خانه » اخبار دوره دکتری » اعلام جزئیات فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل برای دانشجویان دکتری

اعلام جزئیات فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل برای دانشجویان دکتری

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان جزئیات «فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دوره دکتری در داخل» را اعلام کرد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

محمد محمدی مسعودی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به جزئیات «فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دوره دکتری در داخل» گفت: کشور ایران کشور پهناوری است که دارای دانشگاه و پژوهشگاه هایی است که در برخی از حوزه ها بسیار قوی هستند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال دانشگاه تبریز در برخی از حوزه ها قطب است، ما ظرفیت ها، آزمایشگاه ها و اساتیدی داریم که در سطح دنیا هم می درخشند و کارهای بسیار ارزنده ای دارند، بنابراین ما از این ظرفیت ها خوب استفاده نکرده ایم از این رو دستورالعمل شیوه نامه جدید فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت دانشجویان دوره دکتری در داخل را سال گذشته به دانشگاه ها ابلاغ کردیم.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان یادآور شد: براساس دستورالعمل جدید دانشجویان دکتری می توانند به صورت دوره های ۳ماهه، ۶ ماهه و ۹ ماهه در نهایت در یک سال تحصیلی در دانشگاه دیگری قسمتی از دوره دکتری خود را تحت نظر یک استاد دیگر سپری کنند، برای این کار به دانشجوی دکتری استفاده کننده از فرصت تحقیقاتی کوتاه مدت داخل تا سقف ۴ میلیون تومان در ماه مقرری ارائه می شود، البته این ۴میلیون تومان براساس دوری از مرکز است یعنی اگر دانشجو در تهران باشد، مقرری کمتری دریافت کرده و هر چقدر از مرکز دور باشد، مقرری وی بیشتر می شود.

مسعودی ادامه داد: همچنین هزینه خوابگاه و تغذیه دانشجو هم در کل دوره پرداخت می شود، ۱۰ میلیون تومان پژوهانه نیز به دانشگاه میزبان جهت تامین مواد و تجهیزات مصرفی دانشگاه پرداخت می شود، مبلغی هم به عنوان پژوهانه به استاد راهنمای دانشگاه میزبان ارائه می شود. این فرصت یک فرصت بسیار خوبی برای ایجاد تحرک و نشاط دانشجویی در کشور است و براساس آن دانشجویان ما می توانند از ظرفیت های دو دانشگاه استفاده کنند و به لحاظ علمی هم یک رشد و همکاری خوبی بین اساتید دانشگاه ها برقرار می شود.

وی افزود: دانشجو می تواند پس از آزمون جامع و تصویب طرح پیشنهادی رساله دکتری، متقاضی استفاده از این تسهیلات باشد و صرفا براساس نامه استاد راهنما و توافق استاد میزبان، چک نهایی در سازمان انجام و حکم صادر می شود.

مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان یادآور شد: قبلا دانشجویان برای استفاده از این ظرفیت محدودیت ثبت نام داشتند اما اکنون شناور است هر زمان دانشجو و استاد راهنما تصمیم بگیرند می توانند از طریق آموزش دانشگاه در سامانه سجاد ثبت نام کنند ما هم در داخل سامانه سجاد سامانه هایی را طراحی کرده ایم و می توانیم سریع پاسخ دهیم قول ما این است که کمتر از ۲۰ روز داوری ها را انجام داده و نتیجه مثبت و یا منفی را به دانشجو اعلام کنیم.

همچنین ببینید

تاسیس سامانه نان با تخصیص ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جهت‌دهی پژوهش‌ها به نیازهای کشور

تاسیس سامانه نان با تخصیص ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جهت‌دهی پژوهش‌ها به نیازهای کشور

وزیر علوم از تاسیس سامانه نظام ایده‌ها و نیازها برای جهت‌دهی پژوهش‌ها به نیازهای کشور خبر …

۳ دیدگاه

  1. خوبه ولی این را به عنوان یکی از قدم ها در نظر بگیرید.
    کارها و قدم های زیادی برای رشد و نشاط علمی دانشگاه ها میشه انجام داد.
    نفع رشد و پیشرفت و نشاط علمی برای همه افراد جامعه خواهد بود.

  2. مسخره ترین کار ممکنه…. که چی بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *