خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آغاز فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

آغاز فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی ۱۴۰۱

فراخوان جذب مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال ۱۴۰۱ از امروز سه شنبه اول آذرماه آغاز شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری فارس، اصغر کشت کار قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه فراخوان جذب مدرس دانشگاه جامع علمی کاربردی برای سال ۱۴۰۱ از امروز سه شنبه اول آذرماه آغاز شده است، گفت: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند به مدت ۲ هفته تا ۱۵ آذرماه با مراجعه به سامانه جذب مدرسان به نشانی https://jam.uast.ac.ir اقدامات لازم برای مراحل ثبت نام را انجام دهند.

کشت کار درباره فرآیند جذب مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال جاری اظهار داشت: برای ساماندهی بکارگیری مدرسان، نیازسنجی اولیه در مراکز آموزشی انجام شد و ظرفیت نهایی اختصاص یافته پس از تایید واحدهای استانی، برای تامین نیازها و کمبودهای موجود باتوجه به دوره‌های در حال اجرا و هم چنین رشته‌های جدید در قالب گروه درس‌های تعیین شده، صورت گرفته است به نحوی که تامین مدرس مورد نیاز مراکز آموزشی، طبق زمان‌بندی مناسب صورت پذیرد.

قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: حداقل سن متقاضیان برای شرکت در فراخوان ۲۸ سال و حداکثر سن ۶۵ سال است و جذب مدرس بصورت بومی در واحدهای استانی صورت خواهد گرفت بطوری که پس از ثبت نام، تکمیل فرم‌ها و بارگزاری مستندات توسط متقاضی، اعتبارسنجی اطلاعات و مستندات متقاضیان در واحدهای استانی انجام شده و پرونده متقاضیان واجد شرایط در کارگروه‌های بررسی صلاحیت علمی مطابق با شاخص‌های ارزیابی بومی شده، امتیاز دهی می‌شود.

کشت کار افزود: هیات اجرایی معین استانی، متقاضیانی که حد نصاب امتیاز را کسب کرده‌اند تا سقف سه برابر ظرفیت جذب اعلام شده برای رشته مورد نظر جهت مصاحبه علمی دعوت می‌کند، در این مرحله استعلام صلاحیت عمومی متقاضیان توسط دبیرخانه هیات اجرایی جذب دانشگاه انجام می‌شود و پس از انجام مصاحبه در کارگروه‌های بررسی صلاحیت علمی، رای نهایی توسط هیات اجرایی معین استان صادر شده و نتایج صلاحیت علمی به همراه نتایج صلاحیت عمومی برای تصویب نهایی در اختیار هیات اجرایی جذب دانشگاه قرار می‌گیرد.

قائم مقام رئیس و معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه اظهار داشت: پس از تصویب در هیات اجرایی جذب دانشگاه، نهایتا کد مدرسی صادر شده و مرکز امور مدرسان دانشگاه با همکاری واحدهای استانی، دوره الزامی تربیت مدرس با عنوان آشنایی با نظام علمی کاربردی را برای متقاضیان برگزار می‌کند.

کشت کار در خاتمه اظهار داشت: ملاک ثبت نام قطعی متقاضیان در این فراخوان، تکمیل فرم‌های سامانه، پرداخت وجه و اخذ کد رهگیری است.

همچنین ببینید

لزوم تسهیل پذیرش نخبگان متمایل به عضویت در هیات علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه نخبگان جذب هیات علمی آموزشی و پژوهشی …

۲۳ دیدگاه

 1. سلام
  وقتی گزینه تکمیل فراخوان رو می زنم این پیام می یاد: متقاضی گرامی شما به دلیل داشتن کد مدرسی یا درخواست فعال مجاز به شرکت در این فراخوان نمی‌باشید. برای رفع این مشکل باید گه کار کنم؟
  با تشکر

 2. با سلام. وقت بخیر.‌نتیجه فراخوان جذب مدرس دانشگاه علمی کاربردی چه زمانی اعلام می شود؟؟؟؟ با تشکر

 3. بابا تو را خدا یکم فکر کنید ببینید این شرط معدل که گذاشتید انصافه با این نمره های ییل تقلبی مجازی

 4. سلام
  آیا مهلت ثبت نام تمدید میشه؟

 5. ثبت نام اولیه را که انجام می دهم. وارد حساب کاربری نمیشود. چیکار باید کرد؟

 6. چرا این دانشگاه علمی کاربردی هیچ پاسخی به سوالات و ابهامات نمیده… فاقد کفایت لازمند واقعا

 7. مهربان فریدونی

  از کجا می‌توانم به لیست رشته های مورد نیاز فراخوان دسترسی داشته باشم؟
  در متن فراخوان در این باره نوشته نشده

  • سلام
   پس از ثبت نام اولیه یک بخشی هست به اسم لیست دروس یا همچین چیزی روی اون کلیک کنید نشون میده. البته مثل اینکه این دانشگاه بومی گزینی میکنه به همین دلیل ابتدا باید اطلاعات محل اقامتتون رو وارد کنید.

   • عزیز محترم باهوش هممون دکترا هستیم متوجهیم
    موضوع اینه وقتی اول پول پرداخت کردیم بعدش رشته ما جزو رشته ها نبود تکلیف این ۲۰۰ تومنه چیه
    اول باید دفترچه باشه مطالعه بشه بعد ثبت نام

    • با سلام
     قبل از پرداخت مشخص میشه. در ثبت نام اولیه نیاز به پرداخت نیست. لطفا اول مراحل رو یک دور برید بعد نظر بدید.

 8. من هم از سال ۹۵ کد رو دریافت کردم اما گفتند که خودت باید در دانشگاه ها جا پیدا کنی. دانشگاه ها هم همه از اساتید قبلی که اونجا رو انحصاری کردند و همه درس ها رو در اختیار گرفتند استفاده می کنند. من که هنوز موفق نشدم حتی یک واحد هم درس بگیرم.

 9. سلام رشتها مورد نیاز کجا هست اعلام نکردن اول هزینه میگیرند

  • سلام
   پس از ثبت نام اولیه یک بخشی هست به اسم لیست دروس یا همچین چیزی روی اون کلیک کنید نشون میده. البته مثل اینکه این دانشگاه بومی گزینی میکنه به همین دلیل ابتدا باید اطلاعات محل اقامتتون رو وارد کنید.

 10. درسته بنده رو فرستادن در یک دهکده دور دست و در اونجا حتی مدرسه بزور پیدا میشد و دانشگاه گرگها بود تا استادی بتونه اونجا درس بده

 11. سلام مدرک چی میخوادباکارشناسی ارشدمیشع ثبت‌نام کردیابایددکتری داشته باشیم؟؟

 12. عزیزان توجه داشته باشید که ۲۰۰ هزار تومان الان نیازشون هست …. نه استاد

 13. دانشگاه علمی کاربردی سال پیش به ما آی دی استادی هم داد ولی به هیچ مرکزی ما را معرفی نکرد و به خودمون واگذار کرد که بریم گدایی تو دانشگاهها برای کلاس…..
  هنوز تکلیف ما مشخص نیست چطور به خودش اجازه داده که دوباره فراخوان جذب داده…. با کمبود بودجه مواحه شده؟؟؟ وقت ما رو برای چی گرفتید پول گرفتید و مصاحبه کردید ووو من حتما علیه این دانشگاه شکایت خواهم کرد….

  • بنده هم از سال ۹۰ مدرس دانشگاه علمی کاربردی بودم به خاطر اینکه ۲ترم کلاس نداشتم با وجود داشتن کد مدرسی و گذراندن دوره کد مدرسی را غیر فعال کردند مجدد کل هزینه جذب مدرس را گرفتن اما حتی برای یک مصاحبه فرمالیته هم تماس نگرفتن فقط دنبال گرفتن پول هستند…

 14. بنده از سال ۹۳کد مدرسی دارم، تدریس بر اساس شایستگی نیست، چرا که بنده ۳۲سال سابقه تدریس دارم، صرفاً رابطه ای است، بعد از دو سال عدم تدریس کد غیرفعال می شود، یعنی پس از گذشت دو سال مجدد روند جذب از صفر و با پرداخت کلیه هزینه انجام می‌شود ، قطعاً مثل سازمان های دیگر این فرآیند جذب صرفاً جهت درآمد زایی است، بهتره خودتان تجربه کنید، چونکه باورتان نمی شود!

 15. دوباره دانشگاه علمی کاربردی دچار کمبود بودجه شده هر بار کلی پول از ما بدبختها میگیرید بدون هیچ مصاحبه و هیچ گزینشی همه رو رد میکنید واقعا متاسفم

 16. من سال ۹۸ کد مدرسی گرفتم. این دانشگاه فقط فراخوان الکی میزنه. نهایت در بهترین حالت یک کد مدرسی میده. نه جایی درس خواهید داد و نه جایی نیاز دارند به مدرس.
  پس وقت و هزینه الکی نکنید.

  • منم دقیقا اینطور شد اصلا زنگ زدم واحد مورد نظرم گفت کی ما استخدام داشتیم؟ و برای من تو پروفایلم نوشته بود به دلیل نمره منفی در مصاحبه مردود شدی در حالی که من اصلا نه آزمونی دادم نه مصاحبه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *