خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » دریافت مجوز جذب هزار عضو هیات علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی

دریافت مجوز جذب هزار عضو هیات علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت‌: در سال جاری، هزار مجوز جذب اعضای هیات علمی برای توزیع متناسب در دانشگاه های علوم پزشکی اخذ شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر ابوالفضل باقری فرد با اعلام این خبر افزود: در نظر داریم تا پایان امسال هم موافقت مجوز جذب ۳ هزار عضو هیأت علمی دیگر هم بگیریم.

وی با بیان این مطلب که نیروهای انسانی، مهم‌ترین سرمایه‌های کشور هستند؛ افزود: حفظ و جذب نیروی انسانی جزو وظایف اصلی ما است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه افراد با رتبه‌های برتر در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور پذیرش می‌شوند، افزود: آئین نامه جذب و ارتقا اعضای هیئت علمی بازنگری شده و شاخص‌هایی همچون فناوری، آموزش، شاگردپروری و اهتمام به مرجعیت علمی مورد توجه قرار گرفته و بزودی برای تصویب، تقدیم شورای انقلاب فرهنگی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ارتقا اعضای هیئت علمی باید در مسیر پیشرفت دانشگاه‌های علوم پزشکی مؤثر باشد.

باقری فرد تصریح کرد: جلسات هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها باید به صورت منظم برگزار و صلاحیت علمی و عمومی افراد نیز بر اساس شاخص‌ها و ضوابط بطور دقیق بررسی شود.

وی با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: هیأت‌های اجرایی جذب باید صلاحیت عمومی افراد را بررسی کنند و اعضای هیأت علمی متخصص، متعهد و متدین را جذب کنند.

معاون وزیر بهداشت گفت: با توجه به افزایش پذیرش دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی، تأمین اعضای هیأت علمی مورد نیاز دانشگاه‌های علوم پزشکی و نیز سایر زیرساخت‌ها ضروری با جدیت پیگیری می‌شود.

همچنین ببینید

شروع بیستمین فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت در آینده نزدیک

رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت از اعلام زمان بیستمین فراخوان جذب اعضای هیات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *