خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » تغییر آیین‌نامه دکتری، با نگاه ویژه به ارتباط با صنعت و کیفیت مقالات

تغییر آیین‌نامه دکتری، با نگاه ویژه به ارتباط با صنعت و کیفیت مقالات

رئیس دانشگاه علم و صنعت گفت: قصد داریم دانشگاه را به سمت کارآفرینی دانش‌بنیان ببریم و تحولی در نظام آموزشی خود ایجاد کنیم به این معنا که دانشجویان ما بیشتر صاحب مهارت شوند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش ایسنا، دکتر منصور انبیاء در نشست هم‌اندیشی دانشجویان مقطع دکتری که با حضور اعضای هیات رئیسه و روسای دانشکده‌های دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با تاکید بر اینکه این دانشگاه به دانشجویان دکتری به چشم هیات علمی آینده نزدیک خود می‌نگرد، پیشنهاد کرد این نشست‌ها در هر نیمسال یک بار برگزار شود.

وی با اشاره به شعار دانشگاه علم و صنعت مبنی بر توسعه فناوری و تعاملات صنعتی و تاکید بر وجود ظرفیت‌های علمی بی‌شمار در این دانشگاه، تصریح کرد: تلاش داریم دانشگاه را به سمت کارآفرینی دانش‌بنیان ببریم و تحولی در نظام آموزشی خود ایجاد کنیم به این معنا که دانشجویان ما بیشتر صاحب مهارت شوند. در همین راستا در تغییرات آیین‌نامه دکتری، به ارتباط با صنعت و کیفیت مقالات، نگاه ویژه شده است.

رئیس دانشگاه علم و صنعت با اشاره به این موضوع که بخشی از دغدغه‌ها و کمبودهای فعلی دانشجویان دکتری دریافت شده و آنها را می‌دانیم، گفت: قول می‌دهیم به هر میزانی که در توان و ظرفیت دانشگاه باشد، در جهت رفع کمبودها و اصلاح امور، تلاش کنیم. در این راستا، برنامه‌ریزی برای کمک به معیشت دانشجویان دکتری را از راه‌های گوناگون اعم از حق‌التدریس و مشارکت در پروژه‌های معاونت پژوهشی پیگیر هستیم.

همچنین در این نشست، مسائل آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی، توسط دانشجویان مطرح شد و مسئولان مربوطه به آنها پاسخ دادند.

در ادامه این نشست، تعدادی از دانشجویان حاضر در جلسه، به طرح مشکلات و مسایل تحصیل خود و پیشنهاداتی برای حل مسائل و پیشبرد اهداف دانشگاه پرداختند که هیات رئیسه دانشگاه در مورد برخی از آنها پاسخ و در خصوص برخی قول پیگیری دادند.

در این جلسه مقرر شد گزارش اقدامات دانشگاه و نتایج حاصله در زمینه حل مجموع مسایل مطرح شده توسط دانشجویان (مکتوب از طریق ایمیل و یا شفاهی)، در نشست بعدی هیات رئیسه با دانشجویان دکتری ارائه و مطالبات بعدی آنان شنیده شود.

گفتنی است کمک به حل مشکلات معیشتی، خوابگاه متاهلی، کاهش هزینه‌های پژوهشی، ارتقای امکانات آزمایشگاهی و برگزاری جلسه هیات رئیسه با دانشجویان هر دانشکده به تفکیک رشته، از جمله موارد مورد درخواست شده توسط دانشجویان دکتری در این جلسه بود.

همچنین ببینید

لزوم تسهیل پذیرش نخبگان متمایل به عضویت در هیات علمی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: برای اینکه نخبگان جذب هیات علمی آموزشی و پژوهشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *