خانه » جذب هیئت علمی وزارت بهداشت و درمان » دریافت مجوز جذب هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

دریافت مجوز جذب هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت از دریافت مجوز برای جذب هزار عضو هیات علمی در وزارت بهداشت خبر داد و گفت: درصدد هستیم تا چند ماه آینده موافقت جذب سه هزار عضو هیات علمی دیگر را بگیریم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ابوالفضل باقری فرد با بیان این مطلب در جمع مدیران و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان و تاکید بر این که آموزش رکن اصلی دانشگاه‌هاست و بدون آموزش توسعه پایدار ایجاد نخواهد شد، گفت: مهم ترین منابع هر کشور سرمایه انسانی آن است و بهترین سرمایه انسانی نخبگان و اعضای هیات علمی در دانشگاه ها هستند که تکریم آنها وظیفه همه مسئولان کشور است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت و تقدیر از زحمات کادر درمان در دوران کووید، خاطر نشان کرد: حدود ۲۱ هزار عضو هیات علمی در وزارت بهداشت حضور دارند و ۲۵۴ هزار دانشجو در رشته‌های مختلف وابسته به پزشکی تحصیل می کنند، بنابراین باید تکریم اساتید و نخبگان دانشگاه ها بیشتر از گذشته‌ مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: بحث حمایت از استادان و نخبگان و توجه به مسائل رفاهی آنها از چند ماه پیش در شورای انقلاب فرهنگی آغاز شد و پیشنهادهایی در زمینه افزایش حقوق، حذف سقف پرداخت، تامین مسکن اعضای هیات علمی، بورسیه و فرصت های مطالعاتی برای استادان و تجهیز آزمایشگاه ها به ویژه برای رشته های علوم پایه مطرح شده است.

باقری فرد با اشاره به پیگیری برنامه تعالی، عدالت و بهره وری در آموزش افزود: کیفیت و آموزش پزشکی در ایران مورد تایید فدراسیون جهانی آموزش پزشکی است و این افتخار به خاطر این است که آموزش در حوزه نظام سلامت در عرصه است.

وی از دریافت مجوز برای جذب هزار عضو هیات علمی در وزارت بهداشت خبر داد و افزود: درصدد هستیم تا چند ماه آینده موافقت جذب سه هزار عضو هیات علمی دیگر را بگیریم تا کمبود اعضای هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشکی برطرف شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار کرد: از دیگر اقدامات در راستای خدمت رسانی به مردم، توسعه رشته هاست که باید مورد بازبینی قرار گیرد و تقویت رشته ها بر اساس سند متوازن، انجام شود.

وی با اشاره به بازنگری آیین نامه جذب و ارتقای اعضای هیات علمی گفت: نقش ارتقای افراد در راستای ارتقای دانشگاه و توسعه نوآوری و فناوری باید مورد توجه قرار گیرد.

باقری فرد به پذیرش چهار هزار دانشجو در نوبت اول آزمون دستیاری امسال اشاره کرد و آن را بی سابقه در تاریخ وزارت بهداشت دانست و گفت: افزایش ظرفیت رشته های پزشکی و دندانپزشکی نیازمند تکمیل زیرساخت هاست.

وی دانشگاه‌ها را به عنوان بازوهای اصلی وزارت بهداشت در عرصه معرفی و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار امیدواری کرد: امید است با همکاری جمعی، اهداف آموزشی محقق شود. باید امید متکی به واقعیت و خوش‌بینی به آینده را در دانشگاه‌ها و در بین اعضای هیات علمی و دانشجویان ترویج دهیم.

همچنین ببینید

ثبت نام بیش از ۷ هزار نفر در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت

رییس مرکز جذب وزارت بهداشت از ثبت نام بیش از ۷ هزار نفر در بیستمین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *