خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » حل مشکلات ارائه وام مسکن اساتید

حل مشکلات ارائه وام مسکن اساتید

معاون اداری مالی وزارت علوم ادامه داد: بر اساس موافقت‌نامه وزارت علوم با بانک‌ها، ارائه وام مسکن اساتید در حال انجام است و مشکلات آن حل شده است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

علی خطیبی در گفتگو با خبرگزاری مهر درباره رفع مشکل ارائه وام مسکن اساتید گفت: وام مسکن اساتید سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان بود که امسال به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

معاون اداری مالی وزارت علوم ادامه داد: بر اساس موافقت‌نامه وزارت علوم با بانک‌ها، ارائه وام مسکن اساتید در حال انجام است و مشکلات آن حل شده است.

بر اساس این گزارش، اخیراً همایون حسینیان مشاور ستاد امور رفاهی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی توسط برخی از بانک‌ها بدون اطلاع قبلی، از رایزنی برای حل این مشکل خبر داده بود.

وی عنوان کرده بود با توجه به توقف پرداخت تسهیلات وام مسکن اعضای هیأت علمی توسط برخی از بانک‌ها بدون اطلاع قبلی، ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی تا اطلاع ثانوی متوقف شده است تا نتیجه آن مشخص شود و سپس مجدد ارائه معرفی نامه برای دریافت وام مسکن اعضای هیأت علمی آغاز خواهد شد‌.

سالانه هفت الی هشت هزار نفر از اساتید دانشگاه‌ها از تسهیلات وام خرید و ودیعه مسکن استفاده می‌کنند که امسال با درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و موافقت بانک مرکزی؛ سقف دریافت تسهیلات خرید مسکن اعضای هیأت علمی به ۶ میلیارد ریال و ودیعه به دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال افزایش یافت.

سال ۱۴۰۰ تسهیلات مسکن اعضای هیأت علمی تا سقف ۵ میلیارد ریال افزایش داشت و همچنین تسهیلات جدیدی تا سقف ۲ میلیارد ریال جهت ودیعه مسکن برای اعضای هیأت علمی در نظر گرفته شده بود.

همچنین ببینید

ضرورت اولویت دادن به حقوق اساتید حق التدریس

معاون اداری مالی وزارت علوم اعلام کرد: دانشگاه‌ها باید از منابع داخلی، درآمد اختصاصی و …

یک دیدگاه

  1. کسی اطلاع دارد چند درصد است ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.