خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ساخت مسکن ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه تهران

ساخت مسکن ویژه اعضای هیات علمی دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران از ساخت مسکن ویژه اعضای هیئت علمی نخبگان جوان دانشگاه خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا ۴ سال آینده این طرح اجرایی شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، سید محمد مقیمی در نشست خبری که امروز ۲۹ مردادماه برگزار شد با اشاره به اینکه در راستای بهره برداری از دارایی های دانشگاه طرح جامعی تنظیم شده که برای تصویب این تفاهم نامه نشست های خوب و متعددی را با شهردار تهران داشتیم، افزود: قرار شده در راستای حفظ و نگهداشت هیئت علمی و جوانان نخبه در کشور، برخی از زمین های دانشگاه که در مقطعی از کاربری دانشگاهی خارج شده بود، دوباره به دانشگاه تهران بر گردانده شود و دانشگاه قرار است مسکن هیات علمی و کارکنان را در این زمین ها مستقر کند.

وی افزود: بخشی از این زمین ها در انتهای خیابان کارگر شمالی است و مجموعه زمین هایی در پونک داریم، همچنین مجموعه ای هم در کرج داریم. با وزیر راه و شهرسازی نشست های خوبی داشتیم و مقرر شد تسهیلات مسکن دولت در اختیار دانشگاه تهران قرار بگیرد. پیش بینی ما این است که ۸ هزار واحد مسکونی را برای هیات علمی و کارکنان تا ۴سال آینده محقق کنیم. ساخت مسکن از طریق تعاونی‌های مسکن دانشگاه تهران انجام خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برای دانشجویان متاهل و توسعه خوابگاه های متاهلی نیز تسهیلاتی در نظر گرفته شده و از طریق یکی از بانک ها در تلاش هستیم که از این ظرفیت و همچنین از تسهیلات مالی بانک‌های خارجی استفاده کنیم و قرار است تضمین آن را دولت برعهده بگیرد. یعنی اگر دانشگاه موفق شود این اعتبارات را از بانک های خارجی دریافت کند، بازپرداخت آن توسط دولت انجام خواهد شد. هدف ما این است که هزار واحد خوابگاه متاهلی را ایجاد کنیم.

همچنین ببینید

کارت تسهیلات رفاهی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

صدور کارت تسهیلات رفاهی اعضای هیات علمی وزارت بهداشت

به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری میان معاونت آموزشی و صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت کارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *