خانه » اخبار دوره دکتری » اشتغال ۱۶۰ هزار فارغ‌التحصیل دکتری در آینده نزدیک

اشتغال ۱۶۰ هزار فارغ‌التحصیل دکتری در آینده نزدیک

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: قرار است ۱۶۰ هزار فارغ‌التحصیل دکتری را برای فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به‌کار گیریم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

پیمان صالحی، معاون پژوهشی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرگزاری آنا خاطرنشان کرد: یک برنامه جدی برای نیروی انسانی در سال پیش رو در نظر گرفته‌ایم که یکی از آن‌ها استفاده بهینه از ظرفیت فارغ‌التحصیلان دکتری کشور در قالب پسادکتری خواهدبود که قرار است در شورای وزارت عتف به تصویب برسد تا نیروها بتوانند در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت کنند.

وی افزود: در گذشته از این ظرفیت به‌خوبی استفاده نکرده‌ایم، یعنی تعداد زیادی از دانشجویان پسادکتری را حمایت کرده‌ایم، در صورتی‌که فارغ‌التحصیلان دکتری بهترین پژوهشگران نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا هستند.

صالحی تصریح کرد: در سال گذشته ایالات متحده ۶۸ هزار محقق پسادکتری را از تمام دنیا برای فعالیت در شرکت‌های دانش‌بنیان به خدمت گرفته است، در حالی‌که این تعداد در ایران بسیار اندک است. حدود ۱۶۰ هزار دانشجوی دکتری در کلاس‌های درس تحصیل می‌کنند که باید این ظرفیت را پتانسیل‌سازی کنیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به‌زودی در شرکت‌های دانش‌بنیان از آن‌ها بهره گیریم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعاتی که در حوزه علوم انسانی بسیار مورد توجه قرار گرفته بحث استفاده بهینه از محققان پسادکتری در شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور است که آن‌ها را به‌کار خواهیم گرفت.

همچنین ببینید

تعریف ۱۰۰۰ فرصت تحقیقاتی داخل کشور ویژه دانشجویان دوره دکتری

رئیس سازمان امور دانشجویان از فرصت های تحقیقاتی داخل کشور به عنوان ظرفیت سازی برای …

یک دیدگاه

  1. حتما پروسه ش هم مثل فراخوان های جذب هیات علمی هست که چند سال طرف رو معطل کنید برای شرکت های دانش بنیان. شما جذب رو درست انجام بدید اول!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *