خانه » پسادکتری » فراخوان طرح‌های پسادکتری فناورانه برای حل مسائل حمل ونقل جاده‌ای

فراخوان طرح‌های پسادکتری فناورانه برای حل مسائل حمل ونقل جاده‌ای

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و سازمان راهداری طرح‌های پسادکتری فناورانه را با هدف حل مسایل صنعت راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فراخواند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

‌به گزارش ایرنا، نخستین فراخوان طرح های پسادکتری فناورانه مشترک صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور و سازمان راهداری کشور در راستای حل مسایل صنعت راهداری و حمل و نقل جاده ای منتشر شد.

این فراخوان در راستای اهداف همچون بهره گیری از توانمندی های دانش آموختگان برتر مقطع دکتری تخصصی برای حل مسایل صنعت راهداری و حمل و نقل جاده ای»، حمایت از پژوهش های علمی اولویت دار و تقاضا محور با همکاری دانش آموختگان برتر مقطع دکتری تخصصی و هم افزایی ظرفیت‌های سازمان راهداری و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران برای توسعه حمایت از کارآفرینی و مهارت افزایی دانش آموختگان برتر مقطع دکتری تخصصی اعلام شده است.

در فراخوان مشترک این صندوق و سازمان راهداری از دانش آموختگان مقطع دکتری در تمامی مراکز علمی کشور دعوت شده است تا در یکی از چهار موضوع توسعه مدل‌های اضمحلال و ارتقای رویه راه‌ها در ایران جهت انتخاب بهینه گزینه‌های نگهداری با رویکرد عدم قطعیت و بودجه محدود، توسعه مدل پیش بینی شاخص سلامت پل‌ها در سامانه BMS (سامانه مدیریت پل‌ها و ابنیه فنی)، ارایه مدل بهینه تخصیص بودجه، اولویت بندی محورها و مقاطع براساس خروجی سامانه ارزیابی ایمنی راه‌های کشور و توسعه مدل‌های برآورد سرعت عملکردی شبکه راه های کشور طرح های خود را ارسال کنند.

براساس اعلام صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، متقاضیان باید از طریق نشانی rtms.insf.org در خواست و تمامی مستندات لازم را  از ۱۰ تیر الی ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ (یک ماه) بارگذاری کنند.

پروپوزال پسادکتری باید واجد ویژگی هایی از قبیل مطابق فرمت پیشنهادی اعلام شده تکمیل و در سامانه صندوق ارسال شود، منطبق با یکی از طرح پیشنهادی های ( RFP) اعلام شده در فراخوان باشد، همچنین سوابق تحصیلی و حرفه ای مسوول و پژوهشگر باید با طرح ارایه شده مرتبط باشد و اهداف تعریف شده در طرح برجسته و قابل حصول در بازه زمانی تعیین شده باشد وطرح جهت دار و هدفمند باشد.

همچنین مسوول طرح باید عضو هیأت علمی تمام وقت دانشگاه / مرکز پژوهشی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه / مرکز پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا سایر مراکز علمی کشور باشد. دارای مرتبه علمی حداقل دانشیار در رشته منطبق با پروپوزال باید  دارای حداقل پنج مقاله JCR/SCOPUS در سه سال اخیر در مجلات علمی معتبر رشته تخصصی مربوطه و یا مجری دو طرح تحقیقاتی خاتمه یافته با مشارکت صنعت یا دستگاه‌های اجرایی باشد.

اعضای هیأت علمی که دارای طرح‌های پژوهشی کاربردی خاتمه یافته و دستاوردهای فناورانه همچون تولید دانش فنی، ثبت پتنت و ساخت نمونه محصول باشند، در سرپرستی پسادکتری در اولویت قرار دارند.

طبق اعلام صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، پژوهشگر پسادکتری باید دارای مدرک دکتری در رشته تحصیلی مرتبط و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و در زمان ثبت تقاضا حداکثر سه سال از زمان فارغ‌التحصیلی آنها گذشته باشد،  مواردی که متقاضی بیش از سه سال از فارغ‌التحصیلی آنها گذشته باشد مشروط به داشتن فعالیت های تحقیقاتی و همکاری با صنعت به تشخیص صندوق بررسی می شود.

متقاضیان پسادکتری دارای حداقل سه مقاله JCR با ضریب تأثیر بالای ۱ در سه سال منتهی به ثبت درخواست باشد،  مواردی که متقاضی پسادکتری دارای ۱ مقاله کیفی برتر در مجله‌ای بسیار شاخص در شاخه خود (با تشخیص صندوق) باشد، می‌تواند به تشخیص صندوق بررسی شود.  هر مورد ثبت خارجی اختراع معتبر با تشخیص صندوق معادل با ۲ مقاله JCR محسوب می‌شود.

امکان قانونی اشتغال تمام وقت به فعالیت پژوهشی در طول دوره اجرای طرح را داشته باشد،  از صلاحیت عمومی و عدم منع قانونی برای عقد تفاهم نامه پژوهشی برخوردار باشد.

همچنین ببینید

جذب پسادکتری دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۳

فراخوان جذب پسادکتری دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۳

فراخوان جذب پژوهشگران پسادکتری ایرانی مقیم و غیر مقیم در دانشگاه علم و فرهنگ ۱۴۰۳ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *