خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » فعالیت حدود ۳۴ هزار مدرس حق التدریس در دانشگاه علمی کاربردی

فعالیت حدود ۳۴ هزار مدرس حق التدریس در دانشگاه علمی کاربردی

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: همه اساتید دانشگاه حق التدریس بوده و در حال حاضر حدود ۳۳ الی ۳۴ هزار مدرس در مراکز علمی کاربردی در حال فعالیت هستند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

اصغر کشتکار در گفتگو با مهر با اشاره به تبدیل وضعیت اساتید حق التدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: همه اساتید و یا مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی حق التدریس هستند و دانشگاه مدرس استخدامی ندارد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر در برخی دانشگاه‌ها این موضوع مطرح است که حق التدریس ها را تبدیل وضعیت کنند، در این دانشگاه مطرح نیست چرا که مراکز ما بخش خصوصی هستند و به صورت مدرس از دوستان استفاده می‌کنند، علت آن نیز این است که رشته‌های علمی کاربردی طبق نیاز بازار کار تنظیم می‌شود و اگر نیاز بازار کار تأمین شد دیگر به آن رشته و مدرس آن نیاز نخواهد بود برای همین دانشگاه جامع علمی کاربردی مدرس استخدامی نداشته و همه حق التدریس هستند.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: در حال حاضر حدود ۳۳ الی ۳۴ هزار مدرس در ۹۱۷ رشته و ۵۷۰ مرکز دانشگاه جامع علمی کاربردی در حال فعالیت هستند، از تعداد ۳۳ الی ۳۴ هزار مدرس دانشگاه، حدود ۲ هزار نفر مدرس خبره هستند، خبره یعنی ممکن است مدرک کارشناسی ارشد و یا دکتری نداشته باشند ولی در رشته خود متبحر هستند.

همچنین ببینید

استفاده از ظرفیت اعضای هیات علمی بهترین مسیر ارتباط صنعت و دانشگاه

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: یکی از بهترین مسیر‌های ارتباط بین دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های …

یک دیدگاه

  1. قرار شده بود که مدرس از سیستم آموزشی برداشته شود اما همچنان شاهد افسارگسیختگی در جذب هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *