خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » لزوم ترمیم هرم اعضای هیات علمی دانشکده های دندانپزشکی

لزوم ترمیم هرم اعضای هیات علمی دانشکده های دندانپزشکی

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی از لزوم ترمیم هرم اعضای هیات علمی دانشکده های دندانپزشکی خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

دکتر مهدی کدخدازاده در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به موضوع افزایش ظرفیت رشته دندانپزشکی که همزمان با موضوع افزایش ظرفیت رشته پزشکی پیگیری می شود، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۸ کشور دارای ۵ دانشکده دندانپزشکی بود که این تعداد در سال ۷۸ به ۱۸ دانشکده رسید و اکنون بیش از ۴۰ دانشکده دندانپزشکی در سطح کشور وجود دارد.

وی افزود: اما متاسفانه در برخی از استان های کشور این دانشکده ها بدون توجه به زیرساخت ها، امکانات و تجهیزات و مهم تر از همه نیروی انسانی ایجاد شدند. هنوز بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی زیر بار فشار راه اندازی غیر کارشناسی قرار دارند و این عدم توجه به توانایی و امکانات و نیروی انسانی فشار سنگینی را بر آنها متحمل کرده است.

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی گفت: دانشکده های دندانپزشکی در حال حاضر با مشکلات زیادی در حوزه تامین نیروی انسانی هیات علمی مواجه هستند و متاسفانه با قوانین موجود دانشکده ها جذابیتی برای جذب اعضای هیات علمی بوجود نیاورده و بیشتر دافعه ایجاد کرده است.

وی گفت: اگر در قوانین تغییری ایجاد نکنیم در آینده دانشکده های دندانپزشکی از اعضای هیات علمی با تجربه و با کیفیت خالی می شوند و باید تدبیری برای آینده این موضوع اندیشیده شود.

کدخدازاده اظهار داشت: این موضوع صرفا به دانشکده های نوپای دندانپزشکی محدود نمی شود بلکه دانشگاه های علوم پزشکی بزرگ نیز در برخی از رشته های تخصصی دندانپزشکی با مشکل مواجه اند و بسیاری از این مشکلات به بی انگیزگی که در میان اعضای هیات علمی بوجود آمده است، بازمی گردد و لازم است تصمیم سازان در این حوزه توجه ویژه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشکده های دندانپزشکی با استانداردهای لازم برای یک دانشکده دندانپزشکی فاصله دارد و اکنون زمان کار بر روی کیفیت آموزش دندانپزشکی است و دیگر زمان تمرکز بر کمیت و شمار دندانپزشکان گذشته است. کیفیت مهارت آموزشی دانشجویان دندانپزشکی از اهمیت بیشتری برخوردار است. هم اکنون کیفیت آموزش فدای کمیت تربیت با تعداد بالای دندانپزشک شده است.

همچنین ببینید

حضور پررنگ اعضای هیأت علمی در میان مخترعین

در سال گذشته اعضای هیأت علمی بیشترین حضور را در میان مخترعین در کانون پتنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.