خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » داشتن ۳ طرح پژوهشی با صنعت؛ شرط ارتقا به استاد تمامی

داشتن ۳ طرح پژوهشی با صنعت؛ شرط ارتقا به استاد تمامی

معاون پژوهشی وزارت علوم: ما به دانشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که برای ارتقای دانشگاهیان به استاد تمام باید ۳ طرح پژوهشی با صنعت داشته باشند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، پیمان صالحی در چهل و چهارمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های بزرگ کشور که امروز در دانشگاه تهران برگزار شد، به ایجاد دو معاونت پژوهشی و فناوری در وزارت علوم اشاره کرد و با تاکید بر اینکه قرار نیست این انفکاک تاثیری در روند توسعه دانشگاه‌ها داشته باشد، خاطر نشان کرد: دغدغه ما در وزارت علوم حوزه‌های پژوهش و فناوری است و قرار نیست با این انشقاق، خللی در روند پیشرفت این حوزه‌ها در کشور ایجاد شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم با بیان اینکه همواره دغدغه دانشگاه‌ها این بوده است که وزارت علوم به توسعه فناوری و تجاری سازی توجهی ندارد، یادآور شد: در حال حاضر توسعه فناوری و تجاری سازی از اولویت‌های وزارت علوم است و با این تفکیک سعی شده است که با برنامه‌های منسجم‌تر به آن پرداخته شود.

معاون پژوهشی وزارت علوم توجه به سیاست‌های تشویقی را از دیگر رویکردهای این وزارتخانه در توسعه تحقیقات در کشور دانست و یادآور شد: ما به دانشگاه‌ها اعلام کرده‌ایم که برای ارتقای دانشگاهیان به استاد تمام باید ۳ طرح پژوهشی با صنعت داشته باشند.

وی با تاکید بر نمایه سازی بین المللی نشریات علمی-پژوهشی گفت: ما کمیته‌ای را برای تهیه فهرستی از نشریات که می‌توانند به سرعت نمایه سازی در پایگاه‌های اسکوپوس و ISI شوند ایجاد کردیم و به زودی برای سردبیران این نشریات جلسات آموزشی برگزار خواهد شد.

همچنین ببینید

حضور پررنگ اعضای هیأت علمی در میان مخترعین

در سال گذشته اعضای هیأت علمی بیشترین حضور را در میان مخترعین در کانون پتنت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.