خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » شرط سنی ۴۰ سال برای شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی

شرط سنی ۴۰ سال برای شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی

دبیر هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر شرط سنی شرکت در فراخوان هیات علمی به ۴۰ سال است.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، جواد محمدی دبیر هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی در اخبار شبکه چهار اظهار کرد: متقاضیانی که دارای مدرک دکتری بوده و سن شان زیر ۴۰ سال است تقاضا را برای عضویت در هیئت علمی می توانند اقدام کنند. افراد بالای ۴۰سال برای اینکه ۳۰ سال در دانشگاه های فعالیت کند توان شان کمتر خواهد بود و به همین دلیل شرط سنی را به ۴۰ سال رسانده ایم.

او ادامه داد: اگر افرادی که سن آنها بالاتر از ۴۰ سال است به شرط داشتن سابقه علمی خوب برای عضویت اقدام کنند. افرادی که از خارج برگشته و آثار علمی خوبی دارند برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه ها سوابق شان بررسی خواهد شد.

محمدی بیان کرد: سامانه ما برای عضویت افراد ۴۰ سال باز شده است اما امر فردی دارای مقالات متعدد خوب و سابقه درخشان علمی باشد و باعث شده تا سطح دانشگاه ها ارتقا پیدا کنند در این صورت جذب این افراد بررسی می شود.در برخی از دانشگاه های نظامی و حوزه های علمیه به دلیل اینکه افراد دوره های مختلفی به صورت هم زمان می گذرانند و سن آنها بالای ۴۰ سال است شرایط شان بررسی خواهد شد.

به گفته ی این مقام مسئول، بنیاد ملی نخبگان هر ساله ۱۰۰ نفر را بدون شرکت در فراخوان می تواند جذب کند و اگر فردی با سابقه علمی خوب از خارج به ایران برگشته با تائید بنیاد نخبگان ، طی نامه ای به دانشگاه ها بدون شرکت در فراخوان جذب می شوند.

همچنین ببینید

تشریح روند رسیدگی به پرونده های متقاضیان جذب هیات علمی

رئیس مرکز جذب وزارت علوم روند رسیدگی به پرونده های جذب را توضیح داد و …

۴ دیدگاه

  1. بله خب آقایان خودشون با سن بالا استخدام و هیات علمی شدن، نوبت به ما دهه شصتی ها که شد بله، سقف سنی هست، تا نوبت بشه به بچه های خودشون. یعنی ابوعلی سینا اگه در زمان ما بود و دهه شصتی، با سیستم اینا، بیکار میموند. چون میگفتن سنت بالاس

  2. این حرف رو کسی باید بزنه که خودش زیر این سن باشه.

  3. با سلام چرا باید جذب مدراک دکترای خارج بررسی گردد لطفا پیگیری شود چون ظرفیت های دانشگاه های ایران هنوز اشباع نشده است.

    • منظور اینه کسایی که مدرک دکتری از دانشگاههای تاپ دنیا را دارند، حتی با وجود سن بیشتر از ۴۰، با شرط کارهای پژوهشی مناسب، میتونند جذب بشند. این بیشتر بخاطر برگشتن دوستانی هست که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور رفتند، اما در نهایت گروه آموزشی هر دانشکده تصمیم در این مورد میگیره. عملا افرادی که از دانشگاههای بسیار عالی (۱۰۰ دانشگاه اول) مدرک دکتری دارند کمتر از ۱% احتمال برگشتن دارند. چون دوستان و همکلاسیهای ما که در آمریکا دکتری مهندسی گرفتند، در حال حاضر اکثرا به عنوان هیات علمی با حقوق ۱۲۰۰۰ دلار مشغول به کارند و آیا از نظر منطق درسته برگردند و ۶۰۰ دلار حقوق بگیرند؟! اما خیلیها از دانشگاههای اطراف مثل مالزی، ترکیه و… مدرک دارند. با اینکه مدارک انها وارد چرخه مصاحبه و بررسی میسه اما عملا شانسی در برابر افرادی که مدرک داخل از دانشگاه معتبر دارند، نخواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.