خانه » اخبار دوره دکتری » طراحی شیوه نامه خاص برای حذف سربازی مشمولان دکتری

طراحی شیوه نامه خاص برای حذف سربازی مشمولان دکتری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نشست اخیر خود با ستاد نیروهای مسلح گفت: دانش‌ آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.

محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در حاشیه نشست مجلس و دولت در مورد حذف سربازی برای مشمولان دکتری گفت: رایزنی با ستاد نیروهای مسلح برای استفاده بهینه‌تر از فارغ التحصیلان دکتری داشتیم؛ دانش‌آموختگان دکتری به جای اعزام به خدمت سربازی می‌توانند طرح پسا دکتری را بگذرانند؛ دانش‌ آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

وزیر علوم یادآور شد: ما سالی حدودا  ۵ تا ۶ هزار دانش‌آموخته دکتری داریم که باید به سربازی اعزام شوند؛ در این راستا طی جلسه‌ای که با  ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم پیشنهاد داده شد که این افراد دوره پسا دکتری را بگذرانند و زیر نظر اساتید دانشگاه طرح‌هایی را بر اساس نیازهای جامعه ارائه دهند و دیگر به سربازی نروند همچنین حقوق این افراد هم یک سوم تا یک دوم پژوهشگران پسادکترای معمولی خواهد بود.

وی در ادامه تاکید کرد: توافقات ابتدایی این طرح  صورت گرفته شده است، مقرر شده است تا شیوه نامه‌های خاصی را طراحی کنیم؛ طرح شیوه‌نامه در آینده نوشته خواهد شد تا زمانی که این شیوه‌نامه‌ها تکمیل نشود، این جلسات ادامه خواهد داشت همچنین اعتبارات لازم را برای امریه‌های دکتری در نظر گرفته شد؛ امیدواریم این طرح به مرحله عملیاتی شدن برسد.

همچنین ببینید

ایجاد فرصت مطالعاتی ۶ ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه های دولتی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فرصت مطالعاتی برای تمام دانشجویان به مدت ۶ ماه امکان‌پذیر …

یک دیدگاه

  1. بله امیدواریم عملی شود و از همه مهمتر در همه زمینه های علمی مقدور باشد! چرا که هر علمی برای مملکت نیاز است! نه صرفا بحث دفاعی… ای کاش تمامی رشته های تحصیلی را مدنظر بگیرند و به محصلان علاقه مند و با انگیزه، میدان بیشتری بدهند و نه سنگ بر سر راه آنها بگذارند… به والله اگر به ما جوانان اندکی، اندکی انگیزه، میدان و محبت نشان داده شود می توانیم گام های بلندی در موفقیت و سربلندی کشورمان برداریم… اما… و هزار امای دگر…
    سخن رهبری را گوش فراگیرید و به نخبگان و دانشجویان این مرز و بوم اهمیت دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.