خانه » اخبار دوره دکتری » بررسی مشکلات تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت

بررسی مشکلات تحصیلی و معیشتی دانشجویان دکتری تخصصی وزارت بهداشت

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به مسائل دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) گفت: مشکلات تحصیلی، وضعیت معیشت و آینده شغلی مهمترین مشکلات این دانشجویان است که درصدد رفع آن هستیم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، اولین نشست معاونت آموزشی با دانشجویان دکتری تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی با عنوان «نقش نوآوری و شجاعت علمی در توسعه علوم پایه» برگزار شد.

دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت با حضور در نشست دانشجویان دکتری تخصصی ضمن شنیدن نقطه نظرات دانشجویان به بررسی و تشریح سیاست های معاونت آموزشی در این راستا پرداخت.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: قطعا نظرات و بارش افکار دانشجویان می تواند جهت تسهیل امور دانشجویان به وزارت بهداشت کمک کند.

وی گفت: هدف از تشکیل گروه های دکتری تخصصی (Ph.D) در همه جای دنیا، حل مشکلات جامعه و ایجاد یک محصول در راستای پاسخگویی اجتماعی است و مقالات به عنوان یک ابزار و شاخص هستند و نمی‌توانند به تنهایی خروجی محسوب شوند.

باقری فرد گفت: سیاست معاونت آموزشی وزارت بهداشت در این دوره، بهره‌وری آموزشی است و تلاش می‌شود تا مسیری که در گذشته آغاز شده است با تحقیق و بررسی ادامه یابد و حتماً نقطه نظرات اساتید و دانشجویان در کمیته‌ها بررسی خواهد شد؛ لذا معاونت آموزشی از تغییرات مثبت هراسی ندارد و هر جا که منافع کشور تامین شود تغییرات لازم اعمال خواهد شد.

وی با تقسیم مسائل دانشجویان دکتری تخصصی افزود: مشکل اول دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) مشکلات تحصیلی است که توسط دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی دسته بندی خواهد شد تا مواردی که به تغییر قانون و فرآیند نیاز دارند پس از بررسی، اصلاح شوند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: مسئله بعدی، وضعیت معیشت و موضوعات مرتبط با پایان نامه و پروپوزال است که با توجه به حقوق پایین و تحریم‌های ظالمانه کشور مشکلات زیادی ایجاد شده است و گاهی حتی دانشجویان پس از صرف هزینه و زمان بسیار زیاد به نتیجه دلخواه و مطلوب نمی‌رسند.

وی گفت: افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) در راستای تامین معیشت و نیازهای دانشجویان در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و به دنبال تامین منابع پایدار در راستای افزایش حقوق دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) هستیم.

باقری فرد خاطرنشان کرد: مهمترین مشکل دانشجویان دکتری تخصصی (Ph.D) آینده شغلی است که یک عامل انگیزشی محسوب می‌شود و به همین دلیل لازم است تغییراتی در حوزه تخصصی اعمال شود و مشکلاتی که توسط وزارت بهداشت قابل رفع است مرتفع خواهد شد.

وی افزود: افرادی که در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) تحصیل می‌کنند باید توان ایجاد تغییر در سطوح دانشگاهی و جامعه، ثبت یک کار جدید و پاسخگویی اجتماعی را داشته باشند و این نشست بیانگر اهمیت گروه‌های دکتری تخصصی رشته های علوم پایه برای وزارت بهداشت است.

همچنین ببینید

ایجاد فرصت مطالعاتی ۶ ماهه برای دانشجویان دکتری دانشگاه های دولتی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: فرصت مطالعاتی برای تمام دانشجویان به مدت ۶ ماه امکان‌پذیر …

یک دیدگاه

  1. کاش وزارت علوم هم مشکلات معیشتی دانشجوهای دکتراش حداقل یک جلسه برگزار میکرد. اکثر وقت ما برای پایان نامه و .. میره. هیچ درآمدی هم نداریم. عواید مقالات هم برای دانشگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.