خانه » اخبار دوره دکتری » اعلام برنامه زمان بندی جلسات پیش‌دفاع متمرکز دکتری آزاد ۱۴۰۱ 

اعلام برنامه زمان بندی جلسات پیش‌دفاع متمرکز دکتری آزاد ۱۴۰۱ 

برنامه زمان بندی پیشنهادی جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۱ منتشر شد.

به گزارش وب سایت هیات علمی، بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، برنامه زمانبندی پیشنهادی جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در چهار دوره بهار، تابستان، پاییز و زمستان سال ۱۴۰۱ منتشر شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

بر اساس این برنامه زمانبندی،‌ جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۱ به ترتیب در روزهای ۳۱ اردیبهشت، ۸ مرداد، ۱۴ آبان و ۱۰ دی‌ماه برگزار خواهد شد. دانشجویان از یک هفته پیش از زمان آغاز جلسات پیش‌دفاع، فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه وادافا به نشانی http://vadafa.iauec.ac.ir تاریخ و زمان موردنظر خود برای برگزاری جلسه پیش دفاع متمرکز را رزرو کنند.

آخرین دوره جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۱۴۰۰ نیز از چهارم دی‌ماه آغاز می‌شود و دانشجویان تا ساعت ۱۵:۳۰روز سه‌شنبه ۱۶ آذرماه فرصت دارند تا مستندات خود را در سامانه پژوهشیار بارگذاری کنند. ۲۱ تا ۲۳ آذرماه نیز به عنوان زمان رزرو دانشجویان متقاضی شرکت در پنجمین دوره جلسات پیش دفاع متمرکز تعیین شده است.

گفتنی است تاکنون چهار دوره جلسات پیش‌دفاع متمرکز دانشگاه آزاد اسلامی با حضور بیش از چهار هزار دانشجوی مقطع دکتری تخصصی این دانشگاه برگزار شده است.

همچنین ببینید

تحصیل بیش از ۱۵۰هزار دانشجوی دکتری در دانشگاه ها

وزیر علوم گفت: بیش از ۱۵۰ هزار دانشجوی دکترای شاغل به تحصیل در کشور وجود …

یک دیدگاه

  1. با سلام و عرض خدا قوت. به نظر بنده برگزاری جلسه دفاع به این شکل و فشار آوردن به دانشجوی دکتری که چندین ماه استرس و فشار اکسپت مقاله را داشته و بعد هم میبایست فشار و استرس ناشی از جلسه پیش دفاع دکتری را تحمل نماید و آخر سر شاید بعد از گذشت زمان حداقل پنج سال مورد پذیرش واقع شود یا خیر ظلمی مضاعف است. به نظر بنده اینکار حداقل باید برای دانشجویان جدیدالورود انجام شود و دانشجو از ابتدا با فرآیند کار آشنا باشد نه برای دانشجویان قدیمی که به مراحل انتهای کار خود رسیده و اکنون با این سد مواجه هستند. خواهش بنده و سایر دانشجویان ورودی هی قبل این است که اولا فرآیند دفاع به شکل دیگری و توسط خود واحد‌های دانشگاهی انجام بشود و اگر امکان نداشت تاریخ های بیشتری برای انجام پیش دفاع در اختیار دانشجویان قرار بگیرد. با تشکر و آرزوی توفیق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *