خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » ایجاد سامانه ملی ثبت فعالیت های نوآورانه آموزشی اساتید علوم پزشکی

ایجاد سامانه ملی ثبت فعالیت های نوآورانه آموزشی اساتید علوم پزشکی

سامانه ملی فعالیت های نوآورانه آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی راه اندازی شد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، سامانه جدید ثبت فعالیت های نوآورانه آموزشی اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور به نشانی meded۱.behdasht.gov.ir راه اندازی شد.

اعضای هیات علمی دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور از این پس می توانند درخواست های دانش‌پژوهی، دانش‌پژوهانه و طرح های نوآورانه آموزشی را جهت بهره‌مندی از امتیازات مربوطه (مندرج در بند دانش‌پژوهی آئین نامه ارتقاء اعضای هیئت علمی) در این سامانه ثبت کنند.

سامانه ملی فعالیت های نوآورانه آموزشی به منظور هدایت، ارزیابی و مدیریت پروپوزال های نوآورانه آموزشی (اعطای گرنت آموزشی)، امتیازدهی دانش پژوهی و مدیریت مشاوره در این موارد ترتیب داده شده است، در دو بخش دانشگاهی و کشوری پیش بینی شده است.

از اهداف فرعی این سامانه می توان به ذخیره، آرشیو، انتشار و به اشتراک گذاری فرایندهای نوآورانه آموزشی ارزشیابی شده در سطح دانشگاهی و ملی و قابلیت جستجو و بازیافت فرایندهای نوآورانه آموزشی دانشگاهی و کشوری اشاره کرد.

همچنین شناسایی و تسهیل دسترسی به سرمایه های انسانی در حوزه آموزش پزشکی در سطح دانشگاهی و ملی و آرشیو فرایندهای برگزیده جشنواره های کشوری شهید مطهری از دیگر اهداف این سامانه است که در مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی وزارت بهداشت راه اندازی شده است.

بر اساس بند ۶ ماده ۲ آیین نامه ارتقاء اعضای هیات علمی دانشگاه ها فعالیت های دانش پژوهی آموزشی دارای امتیاز برای ارتقاء اعضای هیات علمی علوم پزشکی هستند.

فعالیتی به عنوان دانش پژوهی آموزشی محسوب می شود که مرتبط با حوزه آموزش یکی از رده های فراگیران علوم پزشکی یا اعضای هیات علمی باشد، در عمل به اقدامی برای بهبود کیفیت آموزش منجر شده باشد، در زمان داوری در حال اجرا باشد و به اندازه کافی در آموزش دانشگاه استقرار پیدا کرده باشد.

همچنین فرآیند باید دارای معیارهای شش گانه از جمله اهداف مشخص، آماده سازی کافی، استفاده از روش های مناسب، ارائه نتایج مهم، معرفی موثر برنامه و برخورد نقادانه باشد.

همچنین ببینید

تصویب آیین نامه پژوهانه اعضای هیات علمی دانشگاه علمی کاربردی

آئین نامه پژوهانه (گرنت) اعضای هیأت علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد و اعضای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *