خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » دانشگاه آزاد در مسیر حل مشکلات اعضای هیات‌علمی

دانشگاه آزاد در مسیر حل مشکلات اعضای هیات‌علمی

مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می‌کنند که با راهکارهای خاص در مسیر حل مشکلات کارکنان و اعضای هیئت‌علمی گام بردارند.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری آنا، سال گذشته مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به کارکنان و اعضای هیئت‌علمی وعده تأمین مسکن دادند و اینکه بخشی از زمین‌های دانشگاه آزاد اسلامی به این امر اختصاص خواهد یافت. علی سروری مجد رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی در این باره گفته بود: استفاده از زمین‌ها و تغییر کاربری آن‌ها یکی از برنامه‌های دانشگاه آزاد برای کارکنان و اعضای هیئت‌علمی است که خوشبختانه به میزان خوبی اجرایی شده است. بر اساس این طرح واحدهای دانشگاه می‌توانند به اقتضای مأموریت و امکانات خود از تغییر کاربری زمین‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: بخشی از زمین‌هایی که تغییر کاربری پیدا می‌کنند، به مسکن کارکنان و اعضای هیئت‌علمی اختصاص می‌یابد.

اختصاص ۵۰۰ هکتار زمین به کارکنان و اعضای هیئت علمی

حال دانشگاه آزاد اسلامی در کنار تصمیم‌گیری درباره حقوق و دستمزد کارکنان و اعضای هیئت‌علمی در سال جاری توجه به تأمین مسکن را در دستور کار قرار داده‌اند. دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره تصمیم هیئت‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین مسکن کارکنان می‌گوید: در آستانه چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی و به‌منظور رفاه حال کارمندان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی، با هدف رفع دغدغه مسکن و کمک به تأمین مسکن کارمندان و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه، با اختصاص حدود ۵۰۰ هکتار از زمین‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین مسکن کارکنان دانشگاه در قالب تعاونی‌های مسکن استانی، موافقت به عمل آمد.

بر این اساس در قالب شرکت‌های تعاونی مسکن استانی زمین‌های بلااستفاده دانشگاه آزاد اسلامی برای تأمین مسکن کارکنان و اعضای هیئت‌علمی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همان‌طور که در این مصوبه آمده اجازه داده شده که تا ۵۰۰ هکتار از زمین‌ها برای این امر اختصاص داده شود.

دانشگاه آزاد اسلامی ۸۵ هزار کارمند و عضو هیئت‌علمی دارد که اختصاص ۵۰۰ هکتار برای تأمین مسکن این افراد می‌تواند بسیار راهگشا و امیدوارکننده برای کارکنان و اعضای هیئت‌علمی باشد.

تشویق اعضای هیئت‌علمی پرکار

یکی دیگر از موضوعاتی که جنبه رفاهی نیز دارد تشویق اعضای هیئت‌علمی پرکار در دانشگاه آزاد اسلامی است. بر اساس اعلام سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی؛ برای اعضای هیئت‌علمی پرتلاش و نخبه نیز مشوق‌هایی در نظر گرفته شده است. اعضای هیئت‌علمی که برنامه‌های تحقیقاتی ویژه و منحصربه‌فرد انجام می‌دهند می‌توانند دریافتی ویژه داشته باشند برای این افراد مبلغ یک تا ۵ میلیون تومان ماهانه به‌صورت تشویقی در نظر گرفته شده است.

اتفاق دیگر درباره اعضای هیئت‌علمی افتاده، تقسیم‌بندی آن‌ها به گروه الف و ب است. حیدری در این باره می‌گوید: همچنین اعضای هیئت‌علمی دانشگاه را به دو گروه الف و ب تقسیم‌بندی کردیم. اعضای هیئت‌علمی گروه الف کسانی هستند که تمام‌وقت در دانشگاه حضور دارند، اعضای هیئت گروه ب کسانی هستند که علاوه بر تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی در جاهای دیگر نیز مشغول هستند. بر این اساس برنامه‌ریزی‌شده که مرتبه علمی و حق جذب اعضای هیئت‌علمی که دائماً در دانشگاه حضور دارند، افزایش یابد.

هر چند که این تلاش‌ها با وجود مشکلات اقتصادی کنونی که کل کشور را فرا گرفته نمی‌تواند کافی باشد اما بسیاری از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی معتقدند که تلاش‌های مسئولان امیدوارکننده است و با این رویکردها می‌توان انگیزه بیشتری برای فعالیت در دانشگاه داشت و به آینده دانشگاه امیدوار بود.

همچنین ببینید

تامین اعتبار طرح همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم و بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تامین اعتبار طرح همسان‌سازی اعضای هیات علمی دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *