خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » موافقت سازمان برنامه و بودجه با تامین اعتبار همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

موافقت سازمان برنامه و بودجه با تامین اعتبار همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی

وزیر علوم از موافقت سازمان برنامه و بودجه با تامین اعتبار همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: مشکلی که وجود دارد در همسان‌سازی به دانشگاه‌های غیردولتی و مراکز پژوهشی توجه نشده است که دنبال اصلاح آن هستیم.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در جلسه ۱۴۸ ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور ضمن بیان این مطلب گفت: بحث افزایش ۲۵ درصد حقوق اعضای هیات علمی در حال اجرا است و در قانون ذکر شده که این درصد افزایش نباید بیشتر از دو و نیم میلیون تومان باشد؛ دانشگاه ها در حال صدور حکم هستند. روش اعمال این افزایش حقوق در تراز منفی ایجاد شده از آن حل شده است اما مشکل سقف ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مطرح بوده که تعداد کمی از اعضای هیات علمی درگیر این موضوع می‌شوند.

وی افزود: مکاتباتی صورت گرفته است تا بحث فوق العاده مدیریت را از افزایش حقوق مستمر جدا شود تا کسری کمتر شود. بحث همسان‌سازی جزو تبصره ۲ قانون بودجه است و یک موضوع خاص خودش را دارد و نیازمند تدوین دستورالعمل اجرایی بود که انجام شد و چون باید با سازمان برنامه و بودجه و آنچه در وزارت بهداشت اجرایی می شود همسان شود، که در اولین فرصت اجرا خواهد شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: سازمان برنامه و بودجه با تامین اعتبار همسان سازی اعضای هیات علمی موافقت کردد و ما از این سازمان تشکر می‌کنیم. در واقع وزارت علوم قریب سه سال پیگیر این موضوع بود، که محقق شد.

وی تاکید کرد: مشکلی که وجود دارد این است که در همسان‌سازی حقوق به دانشگاه‌های غیردولتی و مراکز پژوهشی توجه نشده است . این مشکل نیز ناشی از پرداخت نشدن به یک عبارت قانونی است و چون این طرح در آخرین لحظات تصویب شد زمان اصلاح آن وجود نداشت. اما به دنبال اصلاح آن هستیم و پاسخ به اصلاح نیز تاکنون مثبت بوده است. این موضوع قطعا تاثیر زیادی بر دانشگاه های غیردولتی واحدهایی که از منابع دولتی استفاده نمی‌کنند خواهد داشت.

همچنین ببینید

ابلاغ دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری

قائم مقام وزیرعلوم از بازنگری و ابلاغ دستورالعمل نحوه انتخاب اعضای هیئت علمی نمونه کشوری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *