خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تصویب شیوه نامه «دوره مشاهده گری» همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی

تصویب شیوه نامه «دوره مشاهده گری» همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی

شیوه نامه «دوره مشاهده گری» با هدف همگرایی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم و دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت به تصویب هیات رئیسه دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی رسید.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، دکتر محمدرضا خدایی معاون آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، به توضیح در مورد شیوه نامه دوره مشاهده گری و فرم جدید ترفیع پایه اعضای هیات علمی پرداخت.

وی در باره شیوه نامه دوره مشاهده گری گفت: هدف این شیوه نامه همگرایی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم و دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت است و با تفاهم نامه منعقده در این خصوص که به امضای معاونان آموزشی و پژوهشی دو وزارتخانه علوم و بهداشت (چهار امضاء) رسیده است، سه شیوه نامه به همه دانشگاه ها ابلاغ شده است که یکی از آن شیوه نامه ها، شیوه نامه دوره مشاهده گری است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در همین راستا، به همکاری آموزشی و پژوهشی میان دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با دانشگاه تربیت مدرس اشاره کرد که این همکاری از دو طرف، مورد استقبال قرار گرفته و بزودی منجر به عقد تفاهم نامه خواهد شد.

دکتر حمیدرضا خرم خورشید معاون تحقیقات دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی در تاکید بر اجرای این شیوه نامه، هدف همگرایی دانشگاه های تحت پوشش دو وزارتخانه علوم و بهداشت را بسیار ارزشمند و راهگشا در بسیاری از تحقیقات کشوری دانست.

وی افزود: براساس میزان همکاری های بین دو مجموعه، اعتبارات خاص این بخش نیز به معاونت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه های تحت پوشش وزارت بهداشت تعلق می گیرد.

 همچنین با طرح فرم جدید ترفیع پایه اعضای هیات علمی دانشگاه، از سوی معاون آموزشی دانشگاه و توضیحات وی در این باره، اعضای هیات رئیسه نظرها و پیشنهادهای مختلف در این خصوص ارائه دادند.

دکتر حمیدرضا خانکه رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با اشاره به اولویت موضوع کووید در فعالیت های پژوهشی و بویژه با مسئولیت دانشگاه در رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹، گفت: فعالیت اعضای هیات علمی در موضوع کووید می تواند امتیاز خاص در ترفیع پایه یک سال آینده آنان داشته باشد و در فرم جدید، موضوعات روز بگونه ای لحاظ شود تا همکاران هیات علمی از مزایای آن در این بخش بهره مند شوند.

پس از تصویب کلیات مربوط به فرم جدید ترفیع پایه اعضای هیات علمی، دکتر مهرداد فرخی معاون توسعه مدیریت دانشگاه، گزارشی از تشکیل دبیرخانه رصدخانه اجتماعی کووید ۱۹ ارائه داد و گفت: صدور احکام مدیران گروه ها و مراکز تحقیقاتی حوزه سلامت اجتماعی دانشگاه، برخی از اعضای هیات علمی حوزه اجتماعی چهار دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و الزهرا و مراکز علمی و اجرایی مختلف که مرتبط با سلامت اجتماعی فعالیت می کنند، برای عضویت در دبیرخانه و یا کمیته کشوری این رصدخانه، در حال پیگیری است.

همچنین ببینید

تامین اعتبار طرح همسان‌سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم و بهداشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تامین اعتبار طرح همسان‌سازی اعضای هیات علمی دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *