خانه » جذب هیئت علمی وزارت علوم » آغاز بررسی وضعیت متقاضیان جذب در هیأت مرکزی وزارت علوم

آغاز بررسی وضعیت متقاضیان جذب در هیأت مرکزی وزارت علوم

بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیأت علمی در هیأت مرکزی جذب از امروز ۱۵ فروردین آغاز شده و تا ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری مهر، بر اساس برنامه زمانبندی بیست و چهارمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی (پیمانی) دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی کشور مربوط به فراخوان شهریور ۹۹، بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیأت علمی در هیأت مرکزی جذب وزارت علوم از امروز ۱۵ فروردین ماه سال ۱۴۰۰ آغاز می‌شود.

بررسی وضعیت متقاضیان جذب هیأت علمی در هیأت مرکزی جذب وزارت علوم تا ۳۰ اردیبهشت ماه جاری ادامه خواهد داشت و در نهایت نتیجه نهایی بررسی‌ها تا اول تیرماه جاری به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اعلام خواهد شد.

بر اساس این فراخوان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از شنبه ۱۵ شهریورماه تا ۷ مهرماه ۹۹ فرصت داشتند، اعلام نیاز کنند، بررسی اعلام نیاز دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و تخصیص ظرفیت توسط مرکز نظارت از ۱۹ مهرماه ۹۹ آغاز و تا ۳۰ مهر ماه ۹۹ ادامه داشت. دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نیز از ۳ آبان ۹۹ الی ۹ آبان ۹۹ برای تطبیق نیاز با تاییدیه مرکز نظارت فرصت داشتند.

فراخوان جذب اعضای هیأت علمی نیز از ۱۰ آبان ۹۹ آغاز و تا ۱۸ آذر ۹۹ ادامه داشت. دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی از ۲۲ آذر ۹۹ تا ۲۲ اسفند ۹۹، باید به بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها اقدام کرده و پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه را به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت عمومی ارسال می‌کردند.

همچنین دانشگاه‌ها از ۲۲ آذر ۹۹ تا ۲۲ اسفند ۹۹ فرصت داشتند، نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را اعلام کرده و هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها تصمیم لازم را اتخاذ کنند همچنین دانشگاه‌ها در این مدت باید پرونده متقاضیان مورد تأیید هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را به دبیرخانه هیأت مرکزی جذب ارسال کنند.

رئیس مرکز جذب پیش از این به مهر گفته بود که برای سال ۱۴۰۰ حدود ۹۴۵ نفر سهمیه جذب هیأت علمی اختصاص داده شده است.

همچنین ببینید

شرط سنی ۴۰ سال برای شرکت در فراخوان جذب هیئت علمی

دبیر هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حال حاضر …

۵ دیدگاه

 1. سلام پرونده بورسیه های بعضی از دانشگاه که با دلیل های دروغین عدم نیاز زدن تورا خدا کاری کنید در همان دانشگاه که عدم نیاز زدن به دانشگاههای فوق دستور بدهید کار ماه ها را انجام بدهند چونکه نیاز داشتن بورسیه کردن تورا خدا این دولت آن دولت نکنید تشکر تشکر

 2. با سلام.
  برخی از دانشگا‌ه‌ها علی‌رغم اینکه حدودا دو ماه قبل مصاحبه‌ها را برگزار کرده‌اند نتایج مصاحبه را اعلام نکرده و می‌گویند سایت مرکز جذب مشکل دارد و نمی‌توانند نتایج را وارد کنند. آیا سایت مرکز جذب مشکل دارد؟ و اگر مشکل دارد لطفاً زودتر آن را حل کنید. واقعا بلاتکلیفی سخت است و ما منتظریم زودتر نتایج اعلام شود.

 3. لطفا ثبت نام جذب دانشگاه ازاد را تمدید کنید در. تعطیلات دسترسی به نت وجود نداشت

 4. من فراخوان بهمن ۹۸ بودم که اسفند ۹۹ مرحله نهایی کارگروه دانشگاه هم تایید شد و پرونده برای حکم به وزارت علوم ارسال شد.
  به نظرتون ظرفیت ۱۴۰۰ شامل حال من نیز می شود؟
  احتمالا تا چه تاریخی حکم من اوکی می سود؟

 5. بورسیه ها طبق گفته خودتان در اولویت هستند. پرونده بورسیه ها دست خودتان است پس لطفا مشکل انهایی را که از نظر سطح علمی مشکل ندارند و عدم نیاز دریافت کردند را حل بفرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *