خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی در سال ۱۴۰۰

اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیأت علمی در سال ۱۴۰۰

وزیر علوم تحقیقات و فناوری از اولویت‌ها و برنامه‌های این وزارتخانه تا پایان دولت خبر داد و گفت: اصلاح آئین نامه ارتقا اعضای هیأت علمی در اوایل سال جاری اصلاح می‌شود.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

منصور غلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اولویت‌های کاری وزارت علوم در سال ۱۴۰۰ گفت: در چند ماه باقی مانده از این دولت در سال جاری تلاش می‌کنیم برنامه ساماندهی دانشگاه‌ها را نهایی کنیم چون اگر رها شود ممکن است در اجرای آن فاصله ایجاد شود.

وی ادامه داد: برنامه بعدی اصلاح آئین نامه ارتقا اعضای هیأت علمی است که حدود ۵ سال از بازنگری نسخه‌ای که در حال اجرا است، می‌گذرد و نیاز به اصلاح و بازنگری دارد و باید با توجه به شرایط روز اصلاح شود بنابراین در اوایل سال جاری اصلاح می‌شود و تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

وزیر علوم افزود: پذیرش دانشجو در کشور بر اساس شاخص‌های کیفی نظام مند می‌شود و سال ۱۴۰۰ پذیرش دانشجو بر اساس شاخص‌های جدید خواهد بود. از شاخص‌های اصلی آن هیأت علمی است که باید دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجو هیأت علمی استاندارد از نظر تعداد، رشته و گرایش داشته باشند تا دانشجو بگیرند به دانشگاه‌هایی که این شاخص‌ها را نداشته باشند دانشجو داده نمی‌شود.

وی ادامه داد: برای دانشگاه‌های آزاد و غیرانتفاعی که بخش غیردولتی هستند با یک اغماضی از نظر نوع قرارداد استخدامی، تعداد هیأت علمی آنها را کم نکرده‌ایم اما اعلام کرده‌ایم اگر هیأت علمی تمام وقت نیست، می‌توانید از هیأت علمی پاره وقت نیز استفاده کنید، همچنین آنها برای برخی رشته‌ها می‌توانند از ظرفیت استاد مدعو استفاده کنند.

وزیر علوم افزود: همچنین در سال جدید تلاش می‌کنیم پذیرش دانشجوی تحصیلات تکمیلی نیز مبتنی بر شاخص‌های کیفی دانشگاه‌ها باشد.

همچنین ببینید

تصویب شیوه نامه «دوره مشاهده گری» همکاری اعضای هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی

شیوه نامه «دوره مشاهده گری» با هدف همگرایی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *