خانه » اخبار اساتید هیأت علمی دانشگاه ها » تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیأت علمی وابسته

تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیأت علمی وابسته

معاون آموزشی وزیر علوم از تصویب طرح تعاون بین دانشگاهی و هیأت علمی وابسته در راستای ارتقای کیفیت آموزش عالی کشور خبر داد.

آخرین اخبار جذب هیات علمی و اساتید دانشگاه ها در کانال تلگرامی هیات علمی و یا پیج اینستاگرام اطلاع رسانی خواهد شد…

به گزارش خبرگزاری فارس، علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات معاونت آموزشی این وزارتخانه برای ارتقای کیفیت آموزش عالی در ایران اظهار داشت: به دنبال طرح ارتقای کیفی آموزش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چند برنامه راهبردی پیگیری شد از جمله تصویب دو طرح در جلسات گذشته شورای گسترش و برنامه‌ریزی وزارت علوم است که طرح تعاون بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی یکی از آنهاست.

خاکی صدیق در این خصوص گفت: در طرح تعاون بین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، دانشگاه‌های کوچک‌تر و تازه تأسیس‌تر برای استفاده از امکانات و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های توانمندتر می‌توانند از این طرح بهره‌مند شوند؛ به طوری که دانشگاه‌ها می توانند با یکدیگر طی پروتکلی که تعریف شده به عنوان دانشگاه معین و دانشگاه متقاضی همکاری‌های آموزشی و پژوهشی داشته باشند.

وی اضافه کرد: به این صورت دانشگاه متقاضی می‌تواند برنامه‌های تحصیلات تکمیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری را با استفاده از امکانات و اعضای هیأت علمی دانشگاه معین عملیاتی کند.

خاکی صدیق با بیان اینکه تمام دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم شامل این طرح می‌شوند، افزود: این طرح از سال ۱۳۷۷ به تصویب وزیر وقت رسیده بود، ولی اکنون به روزرسانی شده و به تمام دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

معاون آموزشی وزارت علوم تصریح کرد: طرح دوم، طرح هیأت علمی وابسته است. در وزارت علوم برای اعطای مجوز رشته‌های کارشناسی ارشد و دکتری یک معیارهایی قائل شده‌ایم. بعضی از مؤسسات آموزش عالی کشور ممکن است شرایط راه‌اندازی رشته را نداشته باشند در این حالت آن دانشگاه می‌تواند با استفاده از عضو هیأت علمی وابسته با مرتبه دانشیاری و استادی نیاز خود را برطرف کند و درخواست راه‌اندازی رشته را داشته باشد البته این دو طرح باید در چارچوب یک قرارداد مشخص و شفاف بین دانشگاه متقاضی و دانشگاه معین انجام شود.

همچنین ببینید

شرایط ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت درخصوص نحوه ارتقای اعضای هیئت علمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *